Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Véletlen nyers disznóhúst...

Véletlen nyers disznóhúst kapott a kutya. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Szomszéd kedves akart lenni, átdobott két szelet disznó karajt, korábban fagyasztva volt. Mit csináljak?
2016. aug. 20. 14:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Ja akkor rendben :)
2016. aug. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Platypus ***** válasza:
87%
Speciel nem a férgektől kell félni, hanem az aujeszki-vírustól, amit a disznók terjesztenek. Nálunk nagyon ritka, de ha elkapja egy kutya, akkor menthetetlen. Szóval se így, se úgy nincs vele teendő. Alapvetően nincs reális esélye, hogy ettől az esettől megfertőződjön a kutyád, nálunk ellenőrzik a házidisznókat, de azért az nagyon nem jó, ha a szomszéd saját szakállára mindenfélét ad neki. [link]
2016. aug. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%

A disznó és vaddisznó hús Aujeszky betegséget (álveszettség) okozhat, ezért nem szabad nyersen etetni a kutyával. Viszont mivel valószínűleg bolti húsról van szó, így szinte kizárt, hogy beteg legyen tőle a kutya.

[link]

2016. aug. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Megbeszéltem vele, nem nagy kutyás nem tudta ezeket, mostmár elmondtam a tiltott ételeket nem lesz baj a szomszéddal, csak ne legyen a kutyaval se...
2016. aug. 20. 15:38
 15/24 anonim ***** válasza:
9%
Semmi baja nem lesz a disznohustol ez csak egy kamu hogy vedd meg a drága tápokat amitől elöbb lesz baja mint a dissznotol
2016. aug. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
73%
34%-os, ennél nagyobb hülyeséget nem is írhattál volna :)
2016. aug. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
18%
lényegében a vadon élő farkasok is nyers húst esznek még se döglenek meg. A kutya ezeknek a leszármazottja. nem lesz baja tőle. én azt olvastam néha még kell is nyers húst adni nekik jót tesz a gyomruknak v milyüknek
2016. aug. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Az embernek és a majomnak is közös őse van, mégse eszed meg azt amit a majom.
2016. aug. 20. 18:17
 19/24 anonim ***** válasza:
85%

igen, a vadon élő farkasok is ugyanúgy férgesek lesznek, vagy elkaphatják a préda állat betegségét...

mesélj még :)

2016. aug. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
ez meg a másik, hogy a vadállatok átlagéletkora pont emiatt rövidebb is sokkal. mert ők is gyakran megfertőződnek. a hazai rókák egész nagy része veszett például.
2016. aug. 20. 18:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!