Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya lenne a megfelelő...

Melyik kutya lenne a megfelelő? Husky, Akita, Ausztrál Juhászkutya? Vagy egy másik fajta?

Figyelt kérdés
Husky,Akita,Ausztrál Juhászkutyáról lenne szó.. mindhárom fajtáról jót és rosszat is hallottam már.. Főként azért nem tudok dönteni mert kollégista vagyok és hétvégente tudnék igazából csak foglalkozni vele.. Milyen kutyafajtákat tudnátok ajánlani? Nem kezdő kutyatulajdonos vagyok volt már egy Német Juhász kutyám,vele soha nem volt semmi gond de szeretnék most egy másik fajtát. L/16
2016. aug. 21. 17:47
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem valami olyan kutyát válassz aminek kevesebb foglalkozas kell mert ezek igencsak kemény kutyák. A németjuhász igen könnyen tanitható és képezhető míg egy akita makacs mint az öszvér jobb napjain 1x leül neked parancsra az már siker. Az ausztrál juhász annyit igényel mint egy border vagy mudi tehát azt azért nem ajánlom mert nagyon le kell fárasztani. A husky..a husky meg egy nagyon igényes munkakutya aki a magyarországi nyarakat nem a legjobban viseli és sok foglalkozást igényel . Most nem sértés képp de szerintem külső miatt választottál kutyát. Ha egyátalán kutya kell válasz olyat aminek nem kell annyi foglalkozás pl : shar-pei . Bár ők is hihetetlenül makacsok tudnak lenni de jobban elvannak . Próbáltam normális választ adni .
2016. aug. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
60%
Második vagyok. Szerintem meg a szüleid nem tudják a hétfőtől péntekig minden egyes nap 1-2órára levinni lefárasztani, ugyanis a nagytestű állatoknak muszáj sokat mozogniuk, és hiába van nagy udvarotok mondjuk, nem lesz neki elég. A másik meg az, hogy ha csak hétvégente lát, nem hiszem, hogy annyira megbízna benned, hogy tudd tanítani. A kutyákat minimum 4szer kell tanítani, hogy utána tényleg meg is tanulhassák. Hidd el, hogy nem csak úgy beszélek, van egy juhász keverékem, és most megszívom vele, mert mikor kisebb volt, nem vittem el annyiszor sétálni, most meg nagyon húz, és oda megy, ahova ő akar, még a testvéremet is húzza, pedig ő aztán nem kis darab.
2016. aug. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
60%

Válassz egy menhelyi keveréket, vagy egy kevésbé aktív kutyát!

Semmiképpen sem: Pásztor,Őrző-védő,Vadász vagy terrier kutyát!

Inkább: Társasági kutyát.

2016. aug. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
57%
Semmilyet. A hétvégi foglalkozás csak egy plüsskutyának elég. Mindegyik munkakutya, ha nincs minimum napi 2 órád foglalkozni velük, ne vegyél ilyen kutyát. Mellesleg normális tenyésztő el sem ad ilyen körülmények közé kutyát.
2016. aug. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia! Latom sok "hasznos" választ kaptál!

Jojjon most az en velemenyem. Igen,Husky-t ,se Akitát se más hasonló fajtát nem tartanék ,mert nekik a napi 2 ora aktív futkosás se konnyan meg. Inkább kicsit kisebb testű kutyá

ajanlanek,mint pl. az angol

cockerspaniel,angol bulldog,westi, francia

bulldog,basset hound,shetlndi juhász,amerikai cocker spániel,

2016. szept. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!