Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff kutyámnak milyen...

Amstaff kutyámnak milyen nyakörvet adjak. A lánc nyakörv meg teszi?

Figyelt kérdés
2016. aug. 22. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
A lánc nyakörv nem jó egyetlen kutyának sem. Nyáron felforrósodik, télen pedig nagyon hideg, odafagyhat a kutya nyakára. Vegyél egy széles, strapabíró nyakörvet, vegy hámot. Ajánlom, hogy a nyakörv csak sétakor legyen a kutyán. (az én kutyámnak kidörzsölte a szőrét a normál nyakörv is)
2016. aug. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem a bőr nyakörv sokkal jobb. A lánc eszedbe se jusson (de ezt már az előttem válaszoló kifejtette)!

A bőr sokkal jobb, de sajnos egy idő után elfoszlik, pláne egy ilyen erőteljes, masszív kutyánál. Hámot is nagyon ajánlom (ebből nyilván textil).

2016. aug. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Inkább bőr vagy textil nyakörvet javaslok.
2016. aug. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk k9-es vékony szövet fojtó van. Jobb, mint az eddigi bármelyik nyakörve, hiába fojtó..
2016. aug. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, tegyük ezt rendbe :D

1) A láncnyakörv nem fagy rá egyik kutyára sem, és nem melegszik fel rajta nyáron sem. Persze ha valaki olyan sötét, hogy kint tárolja a tűző napon, vagy mínusz tízben a betonon, és úgy teszi rá a rövidszőrű kutyára, az okozhat problémát, de az nem a nyakörv hibája.

2) A bőrnyakörv az egyik legtartósabb dolog, amit kitaláltak - feltéve, hogy tényleg nyakörvnek való bőr, és megfelelően van elkészítve belőle az a nyakörv.

3) A hám tök jó, ha az ember sportolni akar, vagy légcsőszűkületes a kutyája, de másra igazából nem jó.

4) A fojtó nyakörv tök jó dolog, de csak ha az ember tudja használni. Anélkül senki ne vegyen, se láncot, se szövetet, mert csak árt a kutyának, ha húz benne, különösen a vékony szövet (bár tényleg az az egyik legjobb).

5) A legideálisabb, amivel nem lehet nagyot tévedni, az a fémcsatos nyakörv bőrből vagy szövetből. A műanyag csat hajlamos kinyílni, eltörni, legalábbis ha az ember használja is, és nem csak dísznek van a kertből soha ki nem mozduló kutyán.

2016. aug. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémnek fémcsatos bőr nyakörve van. Szereti, bírja, a nyakörv is bírja, könnyű ráadni, könnyű levenni, nem csatolódik ki magától. Én azt vennék.
2016. aug. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az egyiken nálunk fél-fojtó szövet van, az tényleg kevés ideig bírja (legalábis nálunk). Pár hónap utána elkezdenek kijönni belőle a szélső szálak. A másiknak sima fém csatos nyakörve van, tökéletesen funkcionál.
2016. aug. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk vékony fém lánc volt, az a méret, amit ekkora kutyára ajánlanak, azt nem ajánlom. Egy erősebb ugrásnál (akkor került hozzám a neveletlen kifejlett kan staffi, teljesen neveletlen volt még) egyszerűen elpattant. Kutya odarohant a másikhoz, én meg leültem a lendülettől.
2016. szept. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez a rossz minőségű fém láncokra jellemző csak :) Nálam is pattant már el egy, pár hét használat után, de lecseréltem egy jó minőségűre, azt meg tíz éve használom. Munkakutyás márkát érdemes venni, azokkal nincs gond, de minimum meg kell nézni a szemek kapcsolódási pontjait. A rendes hegesztés nem nagyon jön szét :)
2016. szept. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!