Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etettek nagytestű kutyákat?

Okrwdw kérdése:

Mivel etettek nagytestű kutyákat?

Figyelt kérdés

Elsősorban a kiállítási kutyákra gondolok.

Pár hónapon belül érkezik hozzám egy Tosa Inu kölyök, már nagyon várom (kb.80 kiló lesz felnőtt korára). A kutyának a tenyésztője nem ad nekik tápot, csak "természetes" táplálékot. Különféle húsokat,csontot, zöldséges, gyümölcsöt, halat, lenmagolaj, és esküszik a cukorrépára, mert állítólag serkenti az agyműködést (egyáltalán meg tudja azt emészteni a kutya?). Jó nevű tenyészetről van szó, tehát adok a szavára, de....


Van egy Cane Corsom, akinek a tenyésztője teljesen szöges ellentét véleményen van. Ő csak tápot ad a kutyának, mert szerinte abban van összerakva minden tápanyag kimérve, amire a kutyának szüksége van. És állítja, hogy a kutyák a húst és a zöldséget is lassabban emésztik meg mint egy jó minőségű tápot.


Nektek mi a véleményetek?


2016. aug. 22. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit számít a lassú emésztés ha a kutya sokkal egészségesebb? Amit csinál az BARF etetls, nézz utána.
2016. aug. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

én a középút híve vagyok. nyers hús ,speciálisan kutyának főzött kaja + minőségi táp.

ez neked is könnyebbség.amikor rohanós nap van és nem sok időd van,akkor jó lesz a táp. amikor több időd van hús.hétvégén meg amikor még több,akkor főzhetsz is a kutyának. és így elég változatos lenne az étrendje,teljesen jó így szerintem,.

a cukorrépáról nincs infóm

2016. aug. 22. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem corso-amstaff mixem volt most egy tosám van. Nekem 90 kg és 5 éves kanom van. Én ha tápot adok akkor az orijent és az acanat keverem majd felöntöm vízzel de szoktam barfot is meg zöldségeket meg a kutya eszi a körtét a fáról és eszi a fügét is. Halat csak havi egyszer kap mert amikor mi is eszünk akkor kap ő is. Cukorrépát én még nem adtam neki.
2016. aug. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A Tosa tenyésztője illetve a Tosás barátom is a BARF-ot javasolja. Kommentek alapján valószinűleg én is így a kettő közé próbálom belőni a dolgot :)
2016. aug. 22. 21:35
 5/5 A kérdező kommentje:
Napi hány kg kaja megy a Tosádnak? Gondolom egy 2-2.5 kilót benyakal nem? :D
2016. aug. 22. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!