Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hós németjuhásznak, hogyan...

5 hós németjuhásznak, hogyan tanítsam meg, hogy pórázon jöjjön?

Figyelt kérdés

1 hete próbálkozunk de azthiszem én bénázok el valamit...Kezdtük a hámmal,amitől forgolódik,ki nem állhatja,leakarja "vakarni" magáról. Utána áttértünk nyakörv,pórázra,de csak sétáltatás céljából. Természetesen ahogy felkerül,lefekszik.. most úgy csinálom,hogy 2 méterrel odébb állok tőle és odahívom. Akkor jön de újra lefekszik :)

Ezt eljátszottuk jó pár méteren keresztül de visszafelé sem jön csak úgy be a házból. Ha megindul dicsérem,de szerintem én bénázok. Vagy kicsi még hozzá?


2016. aug. 25. 21:08
 1/3 A kérdező kommentje:
*házba
2016. aug. 25. 21:15
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt írják webes fórumokon, hogy érdemes felnőtt kutyával elvinni sétálni, attól kedvet kap hozzá.
2016. aug. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy legyen rajta egész nap nyakörv, és felrakhatsz rá egy pórázt is csak úgy, hogy szokja, hogy lóg valami róla (már ha nem rágja le magáról). Értelemszerűen húzogatni vele eleinte egyáltalán nem kell, mert az nem kifejezetten kellemes, és nem megutáltatni akarod vele. Játszáshoz, evéshez érdemes mindenképpen rátenni, hogy jó dolgokhoz kösse, és ne azzal foglalkozzon, hogy jaj, póráz van rajtam.

Sétálni meg jutifalattal érdemes elindulni: ha jön, kap kaját. Nem akkor, amikor megint lefekszik, hanem még előtte, különben csak feküdni tanítod. És legyél lelkes, mutasd neki, hogy ez milyen jó buli. Gyakorolj vele minden nap, akár többször is.

Ha meg nem megy, keress fel egy kutyasulit, vidd el oviba, majd ott segítenek :)

2016. aug. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!