Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van ilyen őrkutya?

Van ilyen őrkutya?

Figyelt kérdés
Ami birja a ridegtartást . Bírja a hideget és a magyarországi nyarakat . Lehetöleg nem komondor , kuvasz , káj vagy kau. És nem eszik annyit mint egy kissebb póni. Nem kell nagynak lennie elég ha közepes méretű csak képes legyen őrizni egy kisseb telket , lovasudvart vagy affélét. Természetesen 3-4 naponta rá lenne nézve meg haza is hoznánk . Tudom hogy sok elvárás de fontos lenne . Az orosz és a skót szarvasagár amit néztem de ők túl gyengének tünnek meg nem igazán őrző kutyik. Természetesen nem láncon lenne meg nem kennelbe hanem rendes hőszigetelt kis kutyaháza lenne.

2016. aug. 26. 00:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Menhelyeken nézz körül.
2016. aug. 26. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
12%
Kaukázusi juhászkutya, német juhász, bernáthegyi, leonbergi, újfundlandi, rotweiller, dobermann stb. De ha nem kell fajta tiszta, akkor szerintem egy nagytestu kutyat fogadj orokbe. Ingyen van, es a keverek kutyaknak fele annyi problemaja nincs. De ha ilyen nagy teruletenre kene nekem kutya, akkor en tuti 2 vagy 3 vinnek. Azoktol nem menne be senki!
2016. aug. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%
Bordeaux-i dog, Cane Corso, Rottweiler, Masztiff-félék. Ezekre a fajtákra szerintem tökéletesen ráillik minden, amit elvársz tőlük.
2016. aug. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

"Természetesen 3-4 naponta rá lenne nézve meg haza is hoznánk"


Riasztó. Így kutya ne legyen.

2016. aug. 26. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Az előzővel értek egyet. Én sem javasolom neked a kutyát, leginkább a 3-4 naponta rá lenne nézve szöveg miatt.

A többiről nem is beszélve.


Őrkutyát akarsz, de pont azokat zárod ki, amik a ridegtartást bírják.


A tibeti masztiffot leszámítva egy masztiff sem bírja a magyar teleket, mindegyik kinti-benti fajta ezen az éghajlaton. A tibeti masztiffok Európában pedig mind küllemvonalasok, szerintem egyik sem nevezhető már őrkutyának. Ráadásul horror összegekbe kerülnek.


Az ilyen rottweiler, cane corso, dobermann hasonlóan nem bírja, bár a rotival még lehet próbálkozni, de azért ő sem az a -20 fokban elfekszek a hóba típus...


A közepes méretű fajták pedig nem őrkutyák, max jelezni jók. De kinek jelezzenek, ha ugye 3-4 naponta nézel rájuk. 1 kutya amúgy sem elég, de akár 20 kutyát is lemérgeznek/leütnek/lelőnek, ha valahova be akarnak menni.


Szóval riasztó+kamera...

2016. aug. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

3-4 naponta lenne ránézve - így semmilyen kutya ne legyen.


Amúgy őrkutyának pont a nagytestű pásztorok valók, amiket nem akarsz. De azok sem úgy, hogy 3-4 naponta van rájuk nézve.

2016. aug. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 okrwdw ***** válasza:
33%
Ilyen szempontból káj vagy kau. Tudom, hogy írtad, hogy nem szeretnél (nem tudom, hogy miért), de ők a legstrapabíróbbak.
2016. aug. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó: se a kájt, se a kaut nem lehet 3-4 napra magára hagyni. Basszus, még egy hüllőre, ami hetente kétszer eszik is rá kell nézni minden nap, nemhogy egy kutyára!
2016. aug. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 okrwdw ***** válasza:
42%
Utolsó: teljesen egyet értek, és nem támogatom ezt a 3-4 napos dolgot, de a kérdésre próbáltam válaszolni :/ Ha mégis kötelező lenne mondani valamit (mert a kérdező nyilván úgyis vesz kutyát akármit is gondolunk) akkor talán ezeket mondanám.
2016. aug. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy egy olyan őrkutya, ami képes lenne napokig egyedül hagyva, ridegtartásban őrizni egy területet, az, ha te 3-4 naponta tervezel ránézni, valószínűleg téged is megenne, amikor megjelensz...

Nem viccelek, nekem kollégám egy kuvaszt vett, hogy ne törjék fel a nyaralóját, és szintén csak hetente párszor "ránézett", kaját tett ki neki stb. A kutya teljesen elvadult a foglalkozás hiányától, egyszer, mikor nyaralni mentek, rátámadt a kolléga feleségére, és a kollégát is megharapta, mikor próbálta leszedni róla. El kellett a kutyát altatni végül. Pedig amúgy a kuvasz remek kutya, csak hát egyetlen kutya sem ilyen tartásra való...

2016. aug. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!