Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Moszkvai őrkutya evés közben...

Moszkvai őrkutya evés közben a gazdájára morog?

Figyelt kérdés
3 hónapos kan moszkvai őrkutya.Most kapott először csontot el is kezdte nagy boldogan rágni viszont mikor közelebb mentünk hozzá elég durván ránk morgott és ugatott a végére már teljesen a kutya mellett álltam akkor úgy nem morgott de mikor meg simogattam ugyanúgy rám morgott.Mikor tápot kap le ültetjük és csak akkor mehet oda enni ha meg engedjük neki ez nagyjából már megy is és a tápba miközben eszik bele is szoktunk nyúlni és bele turkálni a tápba akkor nem morog meg semmi meg se mukkan.Ja és a csontot is csak akkor vehette el amikor meg engedtük.Erről hogy lehet leszoktatni és a tudtára adni amíg még kicsi hogy ha a gazdáira morog/ ugat az elfogadhatatlan? Valakinek valami jó tanácsa ötlete vagy ha tapasztalat még jobb. Előre is köszi!

2016. máj. 14. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

Fogod, es elveszed tole.

Van az a nezekedes, hogy minek piszkalod ha mar neki adtad, de az a helyzet, hogy ha a valkavezer ugy iteli meg, a kajat kiveheti a alarendelt szajabol, hiaba az a kedvence.

2016. máj. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Kemény kutya lesz szóval míg kicsi addig el kell nyomni mindenféle gazda elleni agressziót. Szóval ha morog akkor el kell venni tőle a csontot,ha kell erővel is. Grabancmegfogás földrenyomás, közben mérges hangon rászólni hogy nem szabad.Ha vergődik morog,addig nyomni lefelé amíg feladja.
2016. máj. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Ahogy a kettesed írja.

Ezt vedd nagyon komolyan! Ne sajnáld lenyomni/megtépni (grabancrázás), ha nem akarsz a Fókuszba kerülni fél év múlva.

2016. máj. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Amit már egyszer odaadtál neki, azt ne vedd el, meg ne csesztesd evés közben. Egy goldentől elvárható lenne, hogy hagyja, vagy egy német juhásztól, pitbulltól, de egy moszitól nem. Max. becserélőset játszhatsz vele, adj neki másik csontot az előzőért cserébe, hogy ne féltse tőled, de ami az övé, az sajnos az övé. És hidd el, hogy így van, ezek nem felejtenek, és felnőttkorukban ledarálnak érte. Ha lenyomkodod meg összevered, akkor meg azért darálnak le később. Vagy simán csak megtöröd a kutyát, annak meg semmi értelme.

Egyébként meg eleve ne csesztesd a kutyát a kajájába turkálással. Te is utálnád, ha valaki folyton odajönne és belenyalna a vacsorádba, egy idő után elkezdenéd félteni a kajádat. Akkor nem fogja félteni, ha rájön, hogy nem kell neked. De ha folyton fenyegeted, ne csodálkozz, ha egyre jobban védi.

Fontos: ez az egész sztori nem vonatkozik a talált kajára. Az utcán ha talál valamit, ettől még elveheted tőle, és hagyni is fogja, ha amúgy jó a kapcsolatotok. De amit tőled kapott meg, azzal kapcsolatban ne gondold meg magad később, mert ő nem fogja tolerálni.

Ezek a kutyák úgy nőttek a pusztában, hogy amit megfogtak, azt megették, vagy éhen haltak, ha kiengedték a markukból. Különösen a csont meg a hús ilyen érzékeny téma náluk. Ez genetika, ők ilyennek lettek kitenyésztve, ne akard megváltoztatni. Ha nem tetszik ez a tulajdonság, legközelebb válassz valami kevésbé önálló fajtát :)

2016. máj. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nem akartuk tőle el venni de a közelébe mentünk és rendesen morgott és ugatott
2016. máj. 14. 19:51
 6/12 anonim ***** válasza:

De szoktál turkálni a kajájában.

Ha meg morog rád ilyenért, szard le, ne is nézz rá, csak sétálgass, mintha észre se vennéd (de ne olyan közel, hogy elmeneküljön vele, csak kicsit zavarja, hogy ott vagy). Ha nem foglalkozol vele, majd rájön, hogy nem akarod a csontját, és befejezi a marhulást.

Amúgy nem viccelnek ezek az apróságok, nekem kiharapta a nadrágomat egy 4 hónapos KÁJ kölyök a csontjáért :D Kemények tudnak lenni.

2016. máj. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 alice_L ***** válasza:

Ha morog és elveszed tole a kajat, megtanulja hogy igaza van stresszelni és védenie ami az ové, mert elveszed. Ha grabanc razassal, veréssel, okolmodszerrel elveszed tole gyakran, megtanulja ogy RAD nem morog, de utalja hogy ott vagy és visszafogja magat. Baj akkor lesz, ha egy nalad sokkal gyengébb egyed probalkozik be nala, és te nem vagy ott.


Amugy ez az egész kaja - dominancia - nevelés ugy hulyeség ahogy van. Arra jo hogy a kutya fegyelmezve van amikor legszivesebben mast csinalna (rohanni enni) de mas fegyelmezési gyakorlat, kajatol fuggetlenul ugyan ilyen hatasos, sot. (Pl ulve marad mikozben labdazol elotte).


Ami biztonsagossa teszi az ebet (és tudom mirol beszélek, négy honaposan rojtos volt az alkarom, az én olebem is szépen bevédte az ételt) az az hogy szoktatod. Raszoktatod hogy oda mész, és valami jutalomfalatot, jobb szagu dolgot hozza raksz a kajajahoz.


Kezdoknek ugy szoktam magyarazni, hogy ugye nagyon utalna barki ha mas a bankszamlajahoz hozzafér. Plane ha folyton elvesz rola pénzt. De egész elfogadhatova valik, ha megszokja hogy egy kis lovét mindig hozzatesznek.


Szoval csonttal detto, fogj egy szelet virslit és rakd mellé, stb.

Vagy hagyd békén.

2016. jún. 18. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%
Igazából itt kutyanevelési elvek "csatája" van. Egyik megengedőbb mert ugye szegény kutya természetes hogy félti a kaját, a másik meg hogy a vezér bármikor elveheti a másik ételét mert eleve ő adta oda "ő vadászta le" az ételt, és az csak egy kegy hogy ad belőle az alattvalónak is. Szerintem morogni- támadni semmilyen körülmények közt nem szabad a kutyának a gazdára, mert ezzel megkérdőjelezné a hatalmi viszonyt ami későbbi bajok forrása lehet. Egy csivavánál vicces a dolog ahogy pattog, de egy nagytestű ebnél ez komoly veszélyforrássá válhat.
2016. jún. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én mindenesetre akkor sem tudom elfogadni a "hagyd békén elvet".

Egyszerűen azért, mert ha valaki a kedvenc ételébe tesz mérget, akkor azt a gazda nem fogja tudni kivenni a szájából, vagy mi?

Tudom, hogy sarkított dolog, de...

2016. jún. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

A miénk 10 hetesen csinálta ugyanezt. Elvettem tőle, és megráztam a grabancát a nem szabad mellett. Aztán visszaadtam, megdícsértem. Azóta sem morog, 13 hónapos.

Aki azt írja, h "minek veszed el"...

1: mert bármikor adódhat baj, amikor ki kell venni valamit a szájából

2: mert ez nem egy kiskutya, tudnia kell, ki a főnök.

Pl kicsi kora óta "fetrengek" vele a földön, hogy ha esetleg elesek, és lejjebb kerülök, ne jusson eszébe rámtámadni.

2016. jún. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!