Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó lenne nekem egy agár, vagy...

Jó lenne nekem egy agár, vagy inkább más kutyafajta?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék jövőre egy kutyát venni. Amik nagyob megtettszettek, azok (ahogy a kérdésből is látszik) az agarak. Egy olyan kutyát szeretnék, aki bírja a hosszabb túrákat, vagy akár a bicajos futtatásokat, de ha munkában vagyok (és oda magammal tudnám vinni), akkor elfekszik a lábamnál, vagy a sarokban. Szóval nem pörög folyamatosan mint pl.egy terrier. Így esett a választásom az agarakra. Amik nagyon tettszenek, azok a perzsa és magyar agarak. Bár ha odajutok, akkor valószínűleg a magyar lesz. Kertes házban lakok, nem messze van innen a Tisza part, szóval ott ki tudná rohangászni magát. Illetve néztem a coursing-et is, de nem tudom, hogy a közelben van-e valahol pálya. Kertes házban lakok, de kinti-benti kutya lenne. Jó lenne ez így egy agárnak? Az mennyire igaz, hogy nagyon nehezen behívhatóak? És tényleg könnyen zsákmánynak nézhetik a kisebb kutyákat? Vagy ezek nem igazak?

Tapasztalatokat is szívesen várok agarasaktól :)


2016. aug. 28. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
fohadj örökbe menhelyről. :) hány órát dolgozol? a terrierek sem feltétlenül pörögnek mindig. nekem egy terrier keverékem van, menhelyi, és nagyon nyugodt, tanulékony. :)
2016. aug. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Skót szarvasagár és az orosz agár amik jól bírják még a hibegebb időket is . Mivel a legtöbb agár rövid szőrü
2016. aug. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Télen/hideg estéken bent kell lenniük :)

Amúgy magyar,orosz,perzsa, angol agár amit ajánlok :)

2016. aug. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Természetesen bent lenne tartva, csak szerintem ha pl.nem vagyok otthon akkor kint jobban érzi magát.
2016. aug. 28. 20:51
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

Én csak 2 kérdésre tudok válaszolni.


1. A behívás valóban nem egyszerű, de nem azért mert nem figyel rád vagy mert szagot fogott, hanem ha meglátott pl. egy nyulat, akkor full sebességen utána fog rohanni, ilyenkor vissza hívni nagyon nehéz, szinte lehetetlen. Szóval ilyen előfordulhat, ez ösztön, nem lehet belőlük kinevelni. Erre minden agár tulajnak fel kell készülnie.


2. Igen, előfordulhat, ha ilyen nyúl méret vagy még kisebb a kutyus, akkor könnyen benézhetik. Ezt szocializációval lehet elkerülni, minél többet találkozzon (lehetőleg még kölyökként) kistestű kutyákkal, akkor megtanulja hogy ők is kutyák, nem zsákmányok. Viszont a coursing nem biztos, hogy jó ötlet, egyszer rá kap az ízére, lehet utána a kiskutyákra is menni fog, előhozza az ösztönt. De erről majd kérdezd meg a tenyésztőt is. :)

2016. aug. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!