Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól csináltam? Kutyatámadás...

Jól csináltam? Kutyatámadás lett volna belőle, ha nem így cselekszem?

Figyelt kérdés
Nemrég történt ,hogy az én süket jack russelemmel sétáltam reggel suli előtt. Ő kölyök, négy kg. A tesóm os velem volt ő 14 éves. Odajött egy valami német dog féleség. Követett hazáig, én meg odasúgtam neki, hogy maradjon veszteg, rá se nézzen és továbbsétáltunk. Következő nap megint láttuk, akkor egy méterre sétált tőlünk, de nyugodt maradtam, nem néztem rá, így megint nem bántott. Ilyen helyzetben ez já viselkedés ebben a helyzetben? 12/L (első kutyi)

2016. jún. 28. 12:56
 1/4 compactegon ***** válasza:
100%
abszolút jól csinálod. a félelmet és a bizonytalanságot el kell felejteni kutyázáskor. az ember ráér akkor parázni, ha esetleg valami gond van.
2016. jún. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos, hogy lett volna támadás belőle. Általában az ilyen passzív kutyák nem szoktak agresszívek lenni ok nélkül. Ha eleve támadna, akkor abban az esetben is támad, ha nem foglalkoztok vele, nem néztek rá.


Ettől függetlenül jól csináltad. A kóbor, önsétáltató kutyákat én el szoktam zavarni, ha a legkisebb esélyt is látom rá, hogy esetleg neki mehet a kutyámnak vagy nekem, vagy figyelmen kívül hagyom, ha semmiféle közeledési szándékot nem mutat vagy félős.

2016. jún. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól csináltad! Engem is követett egy jól ápolt kutya a múltkor. De ő nem bántani akart, valszeg összekeverhetett engem a gazdijával. Amikor rám nézett, azonnal továbbállt és egyedül folytatta a sétáját.
2016. jún. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2016. jún. 28. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!