Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyha én nem szedem le...

Hogyha én nem szedem le verekedéskor a szukát a kan-ról akkor mi történhet/milyen balesetet okozhat a kan kutyán?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves (fajtatiszta labrador retriever) szuka kutyánk és egy másfél éves kan szintén labrador kutya! Nem rég született 3db kiskutyus, azóta a szuka NEM ENGEDI BE a kiskutyákhoz a kan-t! Sokszor verekedik a szuka a kan-al ezért és sajna a kan csak nyüszít és mindig nekem kell félbe szakítanom a verekedést! Szegény kan már annyira fél tőle hogy már ahányszor meglátja húzza össze magát és siet el mellette! És sajna még nagyon játékos a kan és nem nagyon érti azt az egyetlen mondatot hogy :NE MENJ ODA! Pedig nagyon okos értelmes kutyus!
2016. aug. 29. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
57%

Kamu szaga van...

Ivartalanits es ne engedd össze őket míg az utolsó kölyököt el nem ajándékozod

2016. aug. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A szuka nem fogja odaengedni jó ideig a kant. Kutyáknál igen ritka, az apai státusz. Egy másfél éves kutyának pedig már ismernie kellene a NEM szó jelentését.

Egyébként az almot nem úgy kell tartani, hogy hozzáférhessen a másik kutya. A szukának és a kölyköknek jó ideig nyugalomra van szüksége.

2016. aug. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%

Csak egy pár kérdés:

Miért szaporítasz? Kevés a pénzed és a kutyából, őt kihasználva akarsz megélni?

Miért szaporítasz úgy, hogy fogalmad sincs az egészről?

Miért tartasz kutyákat úgy, hogy nem is értesz hozzájuk?

2016. aug. 30. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A szukához ilyenkor eleve nem is szabad, hogy oda tudjon menni a kan.

A szukának és a kölyköknek nyugalomra van szüksége. Csendes, nyugis helyen, lehetőleg a házban legyenek elhelyezve, a kantól elzárva.

Abba nem megyek bele, hogy minek kellettek a kölykök...

2016. aug. 30. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Harmadik válaszoló! 1:Te azt sem tudod eddig hány kutyám volt/lesz! 2:"Miért tartasz kutyákat úgy, hogy nem is értesz hozzájuk?"→Te honnan veszed ezt hogy nem értek a kutyákhoz?? Ha:volt egy 13 évig élő labrador kan kutyám:én gondoztam kicsi kora óta,mindent én csináltam neki/vettem neki, én ápoltam az utolsó éveimben mikor annyira oda volt már! Szoval nem értem...ha ilyet tudok tenni egy kutyáért akkor szerinted nem értek hozzájuk?
2016. aug. 30. 09:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
nem, nem értesz hozzájuk! Még azt sem tudod elérni, hogy ne verekedjenek. A tenyésztéshez, kölykökhöz pedig végképp nem értesz. Csak egy szaporító vagy.
2016. aug. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%

Ugy van ahogy az utolsó írja. Ha értené hozájuk nem tetted volna fel a kérdést,vagy nem is lenne ilyen problémád.

Ha nem tksak a kutyák meg a kölykök,akkor szaporító vagy.

Nekem a pincsim 17éves volt,az Argentin Dogom meg 13. Most Pitbullom van,törzskönyves. Kutyákat kébzek,a Malinoist amivel kutyás fegyőrként dolgozom is én képeztem ki. Mégse álok neki gyártani a kiskutyákat h pénzem legyen vagy mert jaj de édi bédik a kicsik. Nem értek hozzá,meghagyom a tenyésztöknek.

N25

2016. aug. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nah, mielőtt a kanból nem marad semmi, írok:

A szukának semmi szüksége arra, hogy a három kölyök mellett még a kan is mászkáljon körülötte. Az anyának se jó, de a kölyköknek se, mert a kant gondolom sétáltatod, behozhat minden sz*rt a kicsikhez.

A kölyköket vidd be az anyával együtt a házba, csinálj nekik elletőládát és ott tartsd őket, tartva a kapcsolatot az állatorvossal. Ha ez nem megoldható, akkor elkülönített kennelt építs nekik.

2016. aug. 31. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!