Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti dobermannt vagy rhodezian...

Ti dobermannt vagy rhodezian ridgebacket választanátok?

Figyelt kérdés
Nos mielőtt megkérdeznétek tudnánk biztositani neki elég helyet , lemozgatást , nevelést és tanítást . Van kutyás tapasztalat ! Ez a két fajta tetszik mind jellemre és külsőre . Ti melyiket választanátok ? Tapasztalatok is érdekelnek .

2016. aug. 30. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én dobermannt, mivel a kedvenc fajtám.

Akkor válaszd, ha:

- nem csak kertben tartanád, hanem vagy csak lakásban, de ideális számára a kertes házban a kinti-benti tartás. Azaz a helye alapvetően bent van, de kimehet az udvarra, ha akar.

- ha vállalsz vele fiatal korától egész aktív éveiben kutyasulit, képzést, tréninget.


Gazdáját imádja, hűséges, játékos, pörgős. Szeret dolgozni, őrző-védőzni. Kamaszkorában szórakozhat a gazdival, pl. a behívásra alkalmi süketséggel reagál. Határozottan kell nevelni, de nem durván.

Kutyákkal és más emberekkel kicsi korától szocializálni kell. Kutyákkal még így is domináns lehet, de egy jól nevelt dobi nem áll le verekedni, ha a gazdi nem engedi. Emberekkel felnőtt korára helyes nevelés esetén közömbös, elkerülő. Nem agresszív, de nem is áll le haverkodni.

2016. aug. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi . Igen mivel rövidszőrű mind a 2 nyilván kinti benti lenne . Köszi azert hogy irtad de mondtan azért már körbejártam a témát.
2016. aug. 30. 09:53
 3/5 anonim ***** válasza:

Az attól függ, mit akarnék vele kezdeni. Ha engedelmesezni, ŐV-zni, ilyesmiket akarnék csinálni, akkor dobi, amúgy meg ridgeback, mert fizikailag talán strapabíróbbnak tűnik, ami mondjuk az ugráltatást meg az ilyeneket illeti, meg mert szeretem a kihívásokat.


De ezen a szinten már sokkal fontosabbnak tartom, hogy milyen az egyed, amit kiválasztasz. Ha nem akarsz sok macerát, akkor egy nyugis, együttműködő darabot kell választani, nem azt, amelyik rögtön a nyakadba ugrik. Ha kölyök lesz, akkor jó tenyésztő fog tudni ebben segíteni, csak hallgatni kell rá :)

2016. aug. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Okés
2016. aug. 30. 10:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Profi dobbermanos, akit ismerek, Pataki Éva, ha érdeklődnél. Neten mindent megtalálsz róla. Ridgeback kennelek is vannak jók itthon, arra viszont készülj fel, hogy az nem filléres kutya, alsó hangon is lesz vagy 200 rugó egy kölyök, ha jó helyről van. Én ez utóbbit választanám, van is ilyen kutya a családban, a nagybátyám Spanyolországból hozta, dolgozik vele. Kőkemény munkakutya mindkettő, a ridgeback-hez azért nagyobb rutin kell, bár mindkét fajta könnyen képezhető.
2016. aug. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!