Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 40 kilós kutyám megkergetett...

40 kilós kutyám megkergetett egy pici chivavát. Szerencsére, a kiskutya el tudott menekülni. A kutyám széttépte volna?

Figyelt kérdés
Eddig csak barátkozott más kutyákkal, de most kergette, ezt mire véljem? Többé nem engedhetem kutyák közé?
2016. aug. 30. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
csak látod, h játékból vagy idegből kergette?
2016. aug. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
16%
Azt hitte görény vagy patkâny...valoszínű szét tépte volna mint àllat...majd ha tényleg kutyàt kerget vadul akkor kezdj aggodni
2016. aug. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
dehogy hitte, tudja azt a kutya, más a szaga is... okosabb mint te 72%-os...
2016. aug. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mert egyszerre vettük észre, de már nekiindult, mire rászóltam. Mentem utána, hívtam vissza, de kb. fél perc múlva jött, lessunyva, mert tudta, hogy nem mehetett volna . Elé mentem, megfogtam a grabancát és beküldtem a kapun, közben jól leszidtam. De félek, ha egyszer elkapja, megöli. Pedig nagyon odafigyelünk rá, de valamit csak nem jól csinálunk.
2016. aug. 30. 13:26
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

" beküldtem a kapun, "

Egyszóval dobbantott a kutyád az utcára és ott hajtotta meg a csivit?

Azért teljesen más szitu, ha közös játék van kutyákkal, vagy éppen kirongyol a kapun, ha idegen kutya jár arra.

Legfontosabb megtanítanod neki, a kapun keresztül nem lépünk le az udvarról engedély nélkül.

2016. aug. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sajnos, valóban hibáztam, én engedtem ki. Mert kinn sepregettem, és így kijöhetett velem. Csak engedéllyel szokott kinn lenni, de a kis csiva hirtelen tűnt fel, még eddig nem láttam.
2016. aug. 30. 15:32
 7/11 anonim ***** válasza:
8%
Masodik valaszolonak nagyon os igaza van...epp ezert lett lepontozva :D
2016. aug. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha nem rá figyelsz, s főleg nem tudod kontrollálni, akkor ne engedd ki! Ebből komoly baj is lehet, kárt tehet más kutyában, elütheti autó, stb.

Járjatok sétálni, szocizni, s figyeld meg, milyen a viselkedése más kutyákkal. Jobb lenne felügyelt szitut teremteni kutyasuliban

2016. aug. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, megfogadom a tanácsodat, nem engedem ki többet. Jártunk kutyasuliba 1,5 évig, de engedelmességire és örző-védőzni. Nem volt az rossz, de a kiképző nem engedte, hogy egymáshoz menjenek a kutyák, így épp ez maradt ki. Vittem ugyan kutyafuttatóba, de ott meg sosem engedték a kicsikhez, mert féltették őket. Mostanára meg már elég domináns lett, pedig folyamatosan és azonnal kezeljük, ha más kutyát le akar dominálni.
2016. szept. 1. 13:46
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Az engedelmesség nagyon fontos, az jó, ha tudjátok! :)

De igen, sok suliban a kutyák közti szoci elmarad, nem merik összeereszteni a kutyákat.

Keressetek olyan sulit vagy oktatót, ahol van szocializáció

2016. szept. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!