Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kaukázusi juhászkutya...

A kaukázusi juhászkutya mennyire gyerekszerető?

Figyelt kérdés
Tűr-e 3-4 éves gyerekeket? Ezalatt a türelmességet és az óvatosságot értem
2016. aug. 30. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Altalaban a juhaszkutyak szeretik a gyerekeket de a KAU nagyon megbizhatatlan (most sokan megcafolnak es lepontoznak de tudok konkret eseteket amikor csaladtagra vagy akar a gazdajara tamadt,es ne gyertek azzal,hogy nevelestol fugg mert nem. A KAU ilyen)

Inkabb KAJ vagy Kangal ha kisgyerek van.

2016. aug. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallottam róluk, hogy egygazdásak, magyarul csak egy embert tudnak gazdájukként tisztelni, másokat max eltűrnek. Nyílván van kivétel és a nevelés sem mindegy, de állítólag ilyen az alaptermészetük. Azért egy 3-4 éves gyereket nem nagyon engednék egy kifejlett kan közelébe.
2016. aug. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy gazdásak, nem fog mindenkire hallgatni. De a családtagokhoz, akikkel nap mint nap találkozik, mint minden kutya, kötődik. De ha nincs megfelelően kézben tartva, nincs kellően nevelve, foglalkoztatva, ezáltal frusztrált lesz, így nem lesz még a gazdájával sem türelmes és óvatos, nemhogy a család többi tagjával.

De egy jól nevelt kutya, mert ez is csak a nevelésen múlik, nagyon is jól el van a gyerekekkel. Én is ismerek ilyen kutyát, bár volt munkája vele bőven a gazdának.

2016. aug. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Viszont kérdező, a kau neveléséhez legalább pásztorkutyás tapasztalat kell, nem első kutyás, és nem olyannak való, akinek nincs ideje és lehetősége foglalkozni a kutyával.


Ha gyerekszerető, macis kutyát akarsz, akkor válassz egy szuka berni pásztort vagy bernáthegyit leinformálható, jó helyről, miután megnézted a kutya felmenőit. Igaz, nem fog neki menni a betörőnek, de attól sem kell félni, hogy ha nincs kellően nevelve, akkor a gyerek arcába harap, ha ő a táljához vagy a fekhelyéhez megy, esetleg csak átlép fölötte.

2016. aug. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Eddig egy bernim és egy tervurenem volt. Maradok a berninél 😊
2016. aug. 30. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!