Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya megindul felém...

Ha egy kutya megindul felém sétálva vagy rohanva, én honnan, miből tudhatom azt, hogy csak "játszani" akar, vagy megtámadott és meg akar harapni, esetleg az utolsó pillanatban, méteren megáll és csak ugat, vagy csak néz és/vagy körbeszimatol?

Figyelt kérdés

Ha megállt és ugat, honnan tudhatom, hogy nem indul meg újra, támadólag?

Ha megállt és csak néz és szimatol, honnan tudhatom, hogy nem fog támadni?

Mi számít játéknak egy kutyának egy idegennel?

Mit kell tenni az ilyen helyzetekben?

Hogyan lehet védekezni egy támadó kutya ellen?

Milyen magatartásformákra, testhelyzetekre kell figyelni?



2016. aug. 30. 13:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha megállt és ugat, honnan tudhatom, hogy nem indul meg újra, támadólag? Hamar kiderül.

Ha megállt és csak néz és szimatol, honnan tudhatom, hogy nem fog támadni? Már megtette volna.

Mi számít játéknak egy kutyának egy idegennel? Bármi, ami egy ismerőssel annak számítana.

Mit kell tenni az ilyen helyzetekben? Milyen helyzetekben?

Hogyan lehet védekezni egy támadó kutya ellen? Másfelé mész, tartod a távolságot, kerülöd a szemkontaktust, satöbbiu.

Milyen magatartásformákra, testhelyzetekre kell figyelni? Morgás, ugatás, vicsorgás, farokcsóválás, gazda a közelben van e, jó a kerítés, satöbbiu

2016. aug. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

HA megáll és ugat akkor csak fenyeget, és nem mer ténylegesen neked rontani, legalábbis addig nem, míg menekülöre nem fogod.


HA csak szimatol akkor a te jelzésedre vár, hogy közelebb engedd, nem agresszív inkább bizalmatlan.


Erre nincs szabály.


Légy agresszívabb. Egy támadó álatnak nincs félemetesebb, ha megtámadott nemcsak hogy védekezik, de megelőző csapást próbál intézni, mert ezzel azt sugallod neki, hogy szerinted te erősebb vagy. Ez egyébként nem csak kutyánál működik, a legtöbb állat a célpont reakciójából dönti el, hogy kinek érdemes nekimenni, aki felveszi a kesztyűt, azt az esetek 99%-ben nem éri meg nekik piszkálni.

A helyzet persze változik ha egy falka támad meg, ott ténylegesen a vezért a lehető legyorsabban hatástanaítani kell bármilyen módon, akár megölni, mert ha ráduszítja az egész falkát megszívtad. Ott már nem játszunk állatvédősdit, az "ők vagy én" helyzet.


Nos, lehet felvenni kalsszikus pózokat, széttárni a karjaid, sziszegni, általában véve bármit használni, amit az állatvilágban is használnak figyelmeztetésnek. DE! Nagyon fontos megérteni, hogy te ott megtámadott fél vagy, ha a kutya nem áll meg, és belép a személyes teredbe, akkor a te következő lépésed, hogy megtámadod ölési szándékkal. Mégegyszer mondom, ez nem az állatvédelem helye, ha figyelmezttted és ő sz.rik rá, akkor tudomásul vette, hogy harcot indít és kokckáztatja az életét.


Egyébként a tényleges kutyatámadás nagyon ritka, életemben egyszer találkoztam ilyennel; éjjel mentem a nyílt utcán, elém került egy kuvasz, meg egy retkes keverék spitz, jeleztem nekik, hogy nem kéne, a kuvasz megállt ahogy illik, az a kis dög meg még került volna meg a támadáshoz. Én meg úgy gondoltam, hogy nem fogod rámuszítani azt a medveölőt, és berúgtam az árokba a kis dögöt. Ne kb ebben meg is egyeztünk, hogy mindenki megy utána a dolgára.

2016. aug. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

#2

Köszi.

Amúgy a: Milyen magatartásformákra, testhelyzetekre kell figyelni? kérdésben a kutyára gondoltam.

2016. aug. 30. 14:38
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Ha egy az egyben támadni akar, akkor fent lesz a farka, esetleg borzolja a hátán a szőrt, kihúzza magát, morog, ugat és megállás nélkül megy feléd.


Ha félelmi agresszió, akkor bizonytalanabbul fog feléd közeledni, erősen morog és borzol, valószínűleg hátulról támadna. De valószínűleg ő nem támadna, hacsak te nem teszel valami nagy hülyeséget, nem rúgsz bele vagy nem kezdesz el sikítozni.

Ha pedig szimplán fél, oda sem fog menni hozzád, legfeljebb hátulról meg akar szaglászni, de el is rohanna, ha felé indulnál.


Egy kiegyensúlyozott kutya nem fog borzolni, nem fog hangot kiadni, hanem csak nyugisan odamegy hozzád, megszaglászik, esetleg haverkodik, esetleg tovább megy.


Domináns, magabiztos fellépéssel el tudod kergetni valószínűleg az összes kutyát, akivel találkozol. Képzett civiles őv-s kutyák nem fognak szabadon szembe jönni veled, hacsak nem vagy körözött bűnöző. Ha egy esetleg veszélyes kutyát látsz, ráordítással, határozott felé indulással, esetleg a táskád hozzávágásával el fogod tudni zavarni az összes kutyát.

A gazdával lévő, nyugodt kutyákat persze ne zavard el, inkább a gazdának szólj.


Általában elmondható, hogy a kutya egy-egy támadás előtt legalább 10-12 jelzést fog neked küldeni. Ha például fölé hajolsz az egyértelmű jelzések, mint morgás, vicsorgás, borzolás mellett lehetnek a merev, kitágult szemek, erős szájnyalogatás, merev arc, egyre inkább kihúzott vagy épp elhúzódó testtartás.

2016. aug. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#4

Köszi.


Én már jártam úgy, hogy jött velem szemben egy rottweiler, akit a gazdája pórázon vezetett.

A kutya a gazdi és én köztem vonult volna el.

Nem tűnt fel semmi különös.

Azonban, abban a pillanatban, amikor mellém értek, a kutya mintha megvadult volna és két hátsó lábára ágaskodva felém ugatva és ugorva (szerintem) kifejezetten támadó jelleggel lépett fel.

A gazdája és a pórázzal megfogta ugyan, de mi lett volna ha gyengébb a gazdi, vagy hosszabb az a póráz?

Talán az egyetlen vétkem, hogy amikor még távol jártak én már akkor a járda széle felé húzódtam, amit mindig megteszek, ha sétáltatott kutya jön szembe az én oldalamban (az ördög nem alszik alapon) és a kutya ezt esetleg gyengeségnek vélte. Viszont még elég távol voltak, amikor kihúzódtam. Ma sem értem.

Egyszerűen, nagytestű kutyák esetén nem bízom abban, hogy a gazdi meg bírja tartani a kutyát.

Láttam már vénasszonyt és kisebb (főleg lány) gazdikat, akiket úgy vonszolt a kutya mintha a gazdi ott sem lett volna. Na azok, hogy fogják meg a nekiiramodó ebet?


Azt viszont kifejezetten tolerálom, amikor a gazdi közelebb fogja magához a kutyát, ha jön szembe valaki. Lehet mert ismeri a kutyát, vagy csak az ördög nem alszik alapon.

Én is , amikor (nagy ritkán) leviszem egy rokon kutyáját sétálni, ha valaki (gyalogos, bringás stb.) jön szembe vagy meg akar előzni, akkor szorosabbra fogom a pórázt, pedig tudom, hogy az vén eb szó szerint még egy bogárnak sem lenne képes ártani. De mégis.

2016. aug. 30. 17:03
 6/14 anonim ***** válasza:

"Képzett civiles őv-s kutyák nem fognak szabadon szembe jönni veled, hacsak nem vagy körözött bűnöző. "


Röhögni fogsz, velem megtörtént. Van a falunkban egy pasi, aki nagy kiképzőnek képzeli magát, de közel sem annyira jó, mint hiszi. Van neki egy öv-s malija. Egyszer mentem az utcájukban és a kutya a nyitott kapun kirohant, azzal a feltett szándékkal, hogy engem megharapjon. A pasi hívta vissza, de a kutya nem reagált, viszont arra jó volt, hogy kicsit elbizonytalanodott és elkezdett vacillálni, hogy most akkor visszamenjen vagy támadjon. Eza kis késlekedés arra elég volt, hogy a gazdája odaérjen és megfogja, de nagyon közel volt a dolog. Az volt az egyetlen alkalom, hogy tényleg komoly szándékkal közeledett felém kutya. Az összes többi esetben határozott fellépéssel el lehetett küldeni.

2016. aug. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, ezek szerint te vagy a kivétel, ami erősíti a szabályt. :) Szerencsére azért ettől általában nem kell rettegniük az embereknek, kutyatámadás esetén nem ez a jellemző.
2016. aug. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Akkor mi a jellemző és váratlan kutyatámadás?

Ezalatt nem értem azt, amikor valaki bemászik egy elzárt területre.

2016. szept. 1. 00:10
 9/14 anonim ***** válasza:
A legtöbb kutya elég bizonytalan. Ugyan nagy hanggal jön, de ha szembefordulsz vele, nem mer megtámadni, ezért folyton próbál mögéd kerülni. Ha határozottan elküldöd, elszalad.
2016. szept. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Általában bizonytalanságból származó védős agresszióról van szó, de a legtöbb kutya nem támadni akar, csak elijeszteni az embert. Viszont mivel a kutya bizonytalan, és egy határozott fellépésű ember megijeszti, viszonylag könnyű elkergetni. A hiba akkor szokott lenni, mikor az ember megijed, menekülni akar, a kutya pedig váltva zsákmány ösztönre, vagy szimplán csak a nyerésen felbuzdulva kiharap az emberre.


Az ritka, hogy a kutya egyből támadjon. Hogy már eleve támadási szándékkal menjen az emberre. Ilyet csak erre felkészített kutyák tesznek.

2016. szept. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!