Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya megindul felém...

Ha egy kutya megindul felém sétálva vagy rohanva, én honnan, miből tudhatom azt, hogy csak "játszani" akar, vagy megtámadott és meg akar harapni, esetleg az utolsó pillanatban, méteren megáll és csak ugat, vagy csak néz és/vagy körbeszimatol?

Figyelt kérdés

Ha megállt és ugat, honnan tudhatom, hogy nem indul meg újra, támadólag?

Ha megállt és csak néz és szimatol, honnan tudhatom, hogy nem fog támadni?

Mi számít játéknak egy kutyának egy idegennel?

Mit kell tenni az ilyen helyzetekben?

Hogyan lehet védekezni egy támadó kutya ellen?

Milyen magatartásformákra, testhelyzetekre kell figyelni?



2016. aug. 30. 13:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem volt még kutyád, ugye?

Szerintem aki gazdi, az pár év után már tudni fogja érteni a kutyák testbeszédét, vagy hogy épp miért ugat (fél, idegen, örül stb.)

A fülét, farkát, szemeit figyeld, az sokat elárul.

2016. szept. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Nem kekeckedésből, de minden kutya ugyanúgy reagál az azonos dolgokra?

Csak mert példának okáért:

Én kertes házas övezetben élek.

naponta sétálok el ugyanazon kertek és kutyák előtt.

Van olyan (kis vakarék) kutya, ami ha meglát elkezd fel-le ugrálni és ugatni, másik eb rám sem bagózik, de van olyan is amit egyszer nem érdeklek, máskor pedig szét akarja kapni a kerítést.

Aztán olyan pórázon sétáltatott kutyával is találkoztam már, ami mellett elsétáltam és rám sem bagózott, de amint mögöttem vicsorogva felém kapott. Ugyan a póráz megfogta, meg lehet, hogy nem harapott volna meg, de semmi előjel nem volt.

Na?


Szerintem mindig a sétáltató gazdinak kellene figyelnie azokra a jelekre.

2016. szept. 2. 14:01
 13/14 anonim ***** válasza:

"Szerintem mindig a sétáltató gazdinak kellene figyelnie azokra a jelekre."


Jól írtad, kellene. De sajnos sokszor nem teszik. Sokszor nem is értenek hozzá. Sajnos az tart kutyát, aki akar. Ezért nem árt neked is odafigyelni.

Persze nem ugyan úgy reagál minden kutya, de alapvetően egy olyan kutya, amelyik nincs képezve arra, hogy terhelés mellett is fogjon, ha kellő erélyességgel fellépsz vele szemben arrébb fog állni. Van amelyik fülét-farkát behúzva elrohan, van amelyik még próbálkozik egy ideig és annyira nem is fog magába zuhanni, de nem fog bántani.

A kutyák 20.000 éve élnek az emberrel és még nem pusztították ki a fajunkat. Alapvetően tiszteik az embert, úgy szelektálták őket, hogy az ember felé komoly agressziót ne mutassanak. Így ebben a tekintetben nagyjából ugyan úgy fognak reagálni.

2016. szept. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Egyszer egy németjuhász kiugrott a kerítés mögül, mikor én már továbbmentem attól vagy 100 métert (utólag jöttem rá hogy az volt). Ugatva rohant felém, egy kis vakarék társaságában, amelyik szintén bőszen ugatott. Én meg megfordultam, és ráordítottam, közben felkészültem a kutya puszta kézzel való kinyírására. Tőlem egy méterrel hirtelen megfordultak és elrohantak.

Az ugatás kifejezetten agresszív volt, fel sem merült hogy nem támadni akar.

2016. szept. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!