Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász etetése?

Német juhász etetése?

Figyelt kérdés

Van egy 3 hónapos kan német juhász kiskutyám 3 hete van nálam.

Főtt kaja maradékokat kap meg tejet parizert stb.

Az lenne a kérdésem, hogy kell e vmi kiegészítő vagy ez igy elég?



2016. aug. 18. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem elég, a lehető legrosszabb módon eteted.

A kutya nem konyhamalac, az általatok meghagyott zsíros, fűszeres kajamaradékok egyáltalán nem neki valók, ahogy a tej meg a parizer sem. Tejre semmi szüksége, csak hasmenése lesz tőle, a parizer meg adalékokból meg ízfokozókból áll.

JÓ minőségű táppal etesd (Brit prémium, Josera, Acana, Taste of the Wild, Orijen), vagy pedig nézz utána a Barf etetésnek.

2016. aug. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ilyen tápokról még nem is hallottam ...

Nekünk az állatorvos mondta, hogy ne etessem ilyen készítményekkel hanem házi kosztot adjak neki.

És amúgy ezek a bogyó izék nem túl kemények meg szárazak neki?? Nem lesz tőle szorulása??

2016. aug. 18. 16:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, házilag is lehet ételt készíteni a kutyának, de az nem egyenlő azzal, ami nálatok megmarad a konyhában.
2016. aug. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor mit adjak neki? Miket ehet?
2016. aug. 18. 17:00
 5/10 anonim ***** válasza:

Kutyatápot pl.


[link]

[link] #q=acana

[link] #q=taste+of+the+wild

[link] #q=josera

2016. aug. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

jó minőségű kutyatáp és nyers hús.

lehet első hallásra drágának fog tűnni,de ezekből nem is kell akkora mennyiség,hogy jól lakjon, mint házi kosztból.

de ha nagyon házikosztot akarsz,akkor főzz neki külön. vagy vedd ki neki a fűszerezés előtt, amit neki szánsz.

csak maradékon tartani elég cigány dolog szerintem.tej meg parizer nem kell neki

2016. aug. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben ez a taste of the wild jonak tűnik, akkor veszek ilyet meg mellé adok neki mondjuk ketnaponta eleg a hus?
2016. aug. 18. 17:27
 8/10 anonim ***** válasza:

Amiket írtál, ne add neki. Egyik sem való kutyának, pláne fejlődésben lévő kölyöknek.

A házi koszt az nem a nektek készült maradékot jelenti, pláne nem tejet és párizsit.

Ha nem akarod táppal etetni, akkor keress rá a BARF etetésre, és olvass róla. Árban kb. az, mint egy közepes minőségű táp. Lényege nyers hús és csontos hús, belsőségek megfelelő arányban, nyers zöldségekkel kiegészítve.

Disznót és vaddisznót TILOS nyersen adni! A többi húsféle mehet (marha, csirke, pulyka, kacsa, nyúl például).

2016. aug. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne etesd ilyenekkel a kutyád:-( Főleg ne német juhászt..Én ezek miatt most küzdök az életéért a 3 hónapos német juhászomnál, olyan bélgyulladást kapott...(véres széklet hányás, hőemelkedés) Most infúzióra járok vele...Hozzá párosul az iszonyatos bűntudat hogy én tettem ezt vele! Ha meggyógyul csak prémium tápot fog kapni, meg főtt rizs , húst főve, és répát, almát...ennnyi (és nem azért adtam neki párizsit, sajtot..stb. mert nincs lóvém, csak gondoltam finom ízletes neki is...de befejeztem, egy életre megtanultam hogy nem ehet azt amit mi)
2016. aug. 21. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
az én németjuhászom 4 hónapos és jelenleg fit active tápot kap (ha elfogy brit premiumot fogok venni) és kap mellé nyers husit, zöldséget, plusz ha van olyan akkor igen megkapja a mi kajánk maradékát. (már a tenyésztőnél is ilyen étrendet kapott, csak a táp más volt) és mielőtt kikezdenétek, h az ilyen nem tenyésztő, a kutya törzskönyves a szőre gyönyörűen csillog és egészséges testileg lelkileg.
2016. aug. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!