Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti melyik kutyát. Ajánlanátok...

Ti melyik kutyát. Ajánlanátok nekem ezek közül?

Figyelt kérdés

Nos. amit tudni kell rolam:Sportos vagyok,setalok,biciklizek. Hetvegente turazok.

Kutyasuliba jarnek a kutyammal. Házörzö kutyat szeretnek. max.45kilo, min. 60cm.

Rövidszörü kutyat vennek,de nem orulnek ha telen fazna.

Valaszokat elore is koszonom:))


2016. szept. 4. 07:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Tudom neked ajánlani a malinois-t németjuhász-t,amstaff,bullterrier-t,boxer-t,dobermann-t,rottweiler-t
2016. szept. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Labrador. Imád veled lenni, futni és játszani. Okos kutya tehát menne neki a kutyasuli. Házőrző... hááát ha meg nem is harapja a betörőt de amikor képen szeretné nyalni a földre küldi. Télen se fázik.
2016. szept. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Nézz körül a menhelyeken.
2016. szept. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Ami rövidszőrü az általába fázós kutya. Nis én dobermannt meg malinoist csak akkkor ajánlanék ha volt már kutyád mert nem könnyű eset egyik se , viszont házőrzésre mindkettő nagyon jó . Most a rotiról szintén ezt tudom mobdani csak az altalaba asszem 45-50kg ha nagy lesz. Még ha tudod kezelni a cane corso ami jó megfogni a betörőt és a gazdival jatsza a nagy macit én ismertem eggyet az nagyob szelíd volt de nagyon jó kityák ha az ember tudja kezelni
2016. szept. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen,a dobi-ba nagyon gondolkodom,de ,mint tudom elegge fazos. Amugy kinti-benti. tartasa lenne a kutyanak,de este kint kellene lennie
2016. szept. 4. 08:19
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Ami igazán házőrzésre való, az nem az a kimondott sportos alkat, a nagytestű pásztorkutyák valók erre igazán. Talán a kuvasz az, ami nem túl nagy, a szőre sem kimondottan hosszú, őrzi a házat, és valamilyen szinten bírja a futást, túrázást is. Vagy ugye menhelyen vannak ilyen típusú keverékek.

De jó ha tudod, hogy házőrzésre manapság igazából minden kutya alkalmatlan. Megmérgezik, vagy egyéb módon ártalmatlanná teszik, és másnap bemennek. Talán csak akkor van ennek értelme, ha bent tartod a kutyát éjszakára is (az érték gondolom úgyis leginkább a házban van), akkor nem tudják előre kicsinálni, viszont ha gond van, ki tudod engedni, vagy ha bejönnének, akkor lepődnek meg, hogy az első bedugott testrészük azonnal el van kapva.

2016. szept. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%
Haggyuk már ezeket a kuvasz , káj , komondor , kau ajánlgatásokkal .... már bocs de a tököm tele van ezzekkel . Egyrészt hatalmas mozgásígényük van ! Nem az a kiskertbe berakom azt elvan ezeknek egy tanya őrzése tökéletes mert nagy terület és mindig is ridegtartásban éltek . Másrészt nem könnyű a nevelésük . Ráadásul kifogsz ne adj isten ideg gyengén b*szhatid mert nem tudsz mit kezdeni vele és kezelhetetlen lesz. Ráadásul a 45 kilót bőven meghaladják és a 60 cm szinte minimum . Ráadásul mivel a kérdező rövidszőrű kutyát akar szinte mindegyik kiesett. Nem a 6os válaszadót akarom csesztetni csak ezt már elakartam mondani mert mindenki ezeket ajánlja mikor nem is tud semmit azon kivül hogy jó őr kutya...Bocs az OFFért .
2016. szept. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
Őszinte leszek, ilyen fajta nem nagyon van, érdemes lenne menhelyen körbe nézni. Ami minimum 60cm magas, jó eséllyel nem lesz sportos, vagy ha mégis akkor meg nem jó házőrző lásd. vizslák. Rövidszőrű kutya télen kintre nem vali
2016. szept. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

*folytatom, véletlenül elküldtem

Szóval így elég nehéz, talán a németjuhász jó lehet, de csakis munkavonalból. Őket lehet kint is tartani.

2016. szept. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 okrwdw ***** válasza:
43%
Cane Corso vagy Fila Brasileirot mondanám, de a kanok 45kg felett vannak bőven. Nem mintha egy szuka nem lenne jó házőrző :)
2016. szept. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!