Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem meg?

Hogyan neveljem meg?

Figyelt kérdés
Télen születtett kiskutyám van,aki mindig harapdálja,meg a nyakánál húzza a macskámat(aki nem tudja magát megvédeni,mert mikor kicsivolt akk szintén ezt tette vele egy másik kiskutyánk,és vhogy nem alakult ki benne v nemtom...).Szaklapokba olvastam h ha rossz dolgot tesz és akkor kap egy kis "verést",akk tudni fogja h nem szabad neki.Én ezt csináltam vele,de csak azt értem el h akkor csinálja,amikor azt hiszi h nem látom(pl:nem vagyok kint csak az ablakból látom stb)
2010. ápr. 21. 21:13
 1/5 Akiteki ***** válasza:
És a cica hogyan reagál?
2010. ápr. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sehogy,pedig kandur...hagyja magát,mikor kissebb volt a kutya akk próbálta pofozni de inkább feladta és hagyta magát,de van amikor már tőlem is fél a macska,és nem szereti h ha simogatom,főleg a fejénél
2010. ápr. 21. 21:52
 3/5 anonim ***** válasza:
az én kutyám is ezt csinálja, 9 hetes rottweiler. sajnos nem tudom leszoktatni róla. :S
2010. ápr. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
kötéllel. ráversz kettőt a szájára egyből tudja majd hol a helye
2010. ápr. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 doboszoli ***** válasza:
100%

01:10-es

A tiédre kellene, lapáttal.

Term. vannak ritka helyzetek, amikor "keményebben" kell beavatkozni, de egy néhány hónapos kölyöknél ez nem megoldás.

Ugyanúgy "harcol" a macskával, mint korábban alomtestvéreivel, mintegy kialakítandó a hierarchiát.

Miután Te vagy a főnök, éreztesd vele, hogy a macsek a falkához tartozik,sőt a védelmed alatt áll. Vedd ölbe többször a kutya jelenlétében,simogasd,stb. A blöki féltékeny lesz, de ez nem baj.Ha lerakod a cicát, azonnal revansot akar venni rajta, ekkor csattanjon rajta a (remélem) már kialakult tiltó vezényszó(fúj, nem, stb.)Ha békén hagyja, jutalom, simi.

Meg fogja érteni mit kívánsz tőle, csak idő, türelem.

A kutya nem tud többszörösen összetetten gondolkodni mint az ember. Ezt érti: ezt csinálom, megszidnak-nem jó.

Azt csinálom, dicsérnek-ez NEKEM jó. Ezt mindig tartsd szem előtt a nevelés során, a kötéllel való szájbaverést

pffff.felejtsd el.

2010. ápr. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!