Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle gazdik válaszolátok...

Beagle gazdik válaszolátok pár kérdésre?

Figyelt kérdés

Van egy 8hetes kiskutyám. Azt olvastam hogy nagyon nagyon makacs és szökős fajta és nehezen tanítható.

Az én kutyusom igaz hogy nagyon rossz, de már most hallgat arra hogy gyere és már az ülre is. De még nem mindig csinálja meg. De akkor is oda jön ha éppen valami nagyon érdekeset szimatol.

Az lenne a kérdésem, hogy tényleg annyira nehezen nevelhető fajta?

Eléggé engedékeny típus vagyok. .


2016. szept. 5. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Igen. Kifejezetten makacs, önfejű kutya, de ha határozott vagy (nem adod fel hamar nem hagyod rá a dolgokat) akkor nevelhető.
2016. szept. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Ugyan az énkutyusom csak félig beagle, azért segítek.

Szökős az igaz. Nagyon sok mindenre hallgat már a kezdetektől fogva, pl.: pacsi, ül ,gyere ide, msrad, ugrik. De ha vmihez nincs kedve akkor nem csinálja, de én mindig is valamennyire szigorú voltam vele, ha neveltem. Egyébként nagyon aranyos kutyafajta, de nem szabad TÚL engedékenynek lenni;) Sok sikert!!

2016. szept. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Mivel vadászkopó eléggé megy az orra után, de a hasát nagyon szereti, ezért finom falatokkal könnyen motiválható. Már most kezd el a nevelését, tanítását és ezt folyamatosan gyakorolni kell vele, hogy mindig hallgasson Rád.
2016. szept. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bollocks ***** válasza:
76%
Még egy zseni, aki előbb megveszi a kutyát (feltehetően szaporítótól egy beagle jellegű keveréket), és csak aztán olvas utána, hogy milyen fajtát választott...
2016. szept. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gwen90 válasza:
Több, mint 9 éve vagyok büszke Beagle gazdi. Az első pár évben sokat szökött, igazi kis szabaduló művész volt. Aztán elvittem ivartalanítani és utána egyáltalán nem szökdösött. A makacsságról tudnék mesélni bőven....Például ha a sétából én már be akarok menni ő pedig még nem, és elindulnék vele haza, olyankor hajlamos elborulni az út, esetleg útkereszteződés kellős közepén, mint egy zsák krumpli. Az, hogy nehezen tanítható egy baromi nagy tévhit. A Beagle nagyon okos kutya. Bármit képes megtanulni rövid időn belül. Az én kutyám 9 év kertben élés után lett lakásba költöztetve, és 1x pisilt be. Miután leszidtam már az ajtóhoz járt kaparászni meg nyüszkölni, hogy vigyem ki....Szóval gyorsan tanul, de csak akkor csinálja azt amit mondasz neki, ha éppen kedve van,vagy kaja van nálad. Túl okos és sunyi.Az ajtót kulcsra kell zárni, mert megtanulta kinyitni kilinccsel. A kajás fiókot is megtanulta kinyitni, de persze megvárja, amíg elmegy otthonról mindenki. Sajnos a hasát nagyon szereti és ez meg is látszik rajta. Főleg, hogy a világ egyik leglustább kutyája. Nem pörög. Már picinek is lusta volt nagyon. Egész nap fekszik. Amikor eszünk, ő ott van és kunyizik. Ha nem figyelünk rá, akkor meg kukázik. A Beagle addig eszik, ameddig rakod elé a kaját. Emellett egy igazi kis bosszúálló. Amikor egyedül hagyjuk tombol. Mindent szana-szét pakol. Nem tesz kárt bennük, csak direkt kupit csinál. Egyszer kiraktunk egy kamerát a nappaliba amikor elmentünk otthonról, és mikor visszanéztük,láttuk, ahogy húzgál össze-vissza mindent.Meg persze lop a kajás fiókbol...Túl okos kutya, és teljesen nem fogod tudni megnevelni, mert elég öntörvényű. Minden az övé, még mi is. Viszont mellette annyi szeretetet kapsz tőle, amennyit senki mástól. Egy igazi kaland mellette az élet. Egy igazi szeretetgombóc, aki mellett garantáltan nem fogsz unatkozni. :) Bármi kérdésed van, nyugodtan írj privátban.
2016. szept. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!