Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba milyen kutya?

Lakásba milyen kutya?

Figyelt kérdés

21/N vagyok, napi 8 órában dolgozok. Irodai munkám van, viszont nagyon szeretek mozogni, sétálni, futni, biciklizni, túrázni. Szeretnék egy kis társat magam mellé. Természetesen lemozgatnám naponta és megkapna minden szükséges ellátást.

Ezeken gondolkodom: uszkár(közép vagy törpe) francia bulldog, tacskó, máltai selyemszőrű, beagle.

Tudom, hogy elég különbözőek, de nekem ők tetszenek, de nemtudom, hogy melyik lenne a legjobb panelba.



2016. szept. 10. 07:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik jó lehet, és egy kis-közepes termetű helyes keverék is, ha nem ragaszkodsz a fajtatisztához.

Amit érdemes tudni a felsorolt fajtákról:

- francia bulldog: a futást, bicikli mellett futást nem bírja hosszabb távon. Rövid orra miatt nehezen kap levegőt, a meleget sem bírja. Nyári időben csak kora hajnalban és késő este lehet mozgatni egy kicsit, de futtatni nem. Beteges fajta, nagyon körültekintően kell megválasztani a tenyésztőt. Ráadásul drága is, 200 ezertől indul kb. az ára. Ha sportos életet élsz, nem javaslom.

- tacskó: rövid lába és hosszú gerince miatt lépcsőznie nem szabad! Hosszú távú futás, sport nem neki való, bár mozgékonyabb, mint a bulldog.

- Máltait annyira nem ismerem, de nem egy sportkutya, inkább öleb. Persze mozgásra természetesen szüksége van azért.

- Beagle: cuki kinézetű, de vadászkutya, nehezen nevelhető, leginkább ami megbízható behívást illeti.

- Uszkár: a felsoroltak közül nekem a közép uszkár a legszimpatikusabb. Tenyésztőtől véve viszonylag egészséges fajta, okos, tanulékony, szőre nem hullik, sportolni is lehet vele. Kozmetikázni kell.

2016. szept. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 H_Vivien ***** válasza:
100%
#1 mindent leírt, annyit fűznék hozzá, hogy Beagle-t nem vennék lakásba, ha nincs egy minimális udvar, nem lesz Neki elég a napi 1x mozgás szerintem.
2016. szept. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A tacsinak érzékeny a háta, a sok lépcsőzést nem szereti.

A beagle makacs, s hajlamos azt tenni amit akar, ha úgy akarja, akkor szétszedhet dolgokat.

2016. szept. 10. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még esetleg egy spániel szukát. De valóban a közép uszkár jó lehet.
2016. szept. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Egy tacskó ideális lehet. ;) Nekünk van egy egyéves kan tacskónk, bent lakik velünk, és imádjuk. Nagyon fogékony, könnyen tanítható kis öleb, imádjuk. <3 Annyi biztos, hogy a gerince hosszú, ehhez képest lábai aránytalanul rövidek, tehát nincs rá jó hatással a rendszeres lépcsőztetés, könnyen lebénulhat.
2016. szept. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Arra figyelj oda, hogy a közeli parkba rendszeresen vidd le futni, mivel nagy a mozgásigénye, és ha lehet, lifttel szállítsd! :) Előző válaszoló voltam.
2016. szept. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló jól körbe írta. Annyit fűznék hozzá, hogy ha első kutyád lesz akkor ne a beaglet válaszd, viszont az uszkár vagy a máltai jó választás első kutyának vagy még a spániel is mint előttem írták, viszont az uszkár és a máltai igénylik a sok ápolást, attól függően milyen hosszú szőrben van tartva mindkettőt naponta, 3 naponta fésülni kell és rendszeresen nyírni. A spániel is igényel kozmetikát de nem annyit mint az előbbi kettő.

Nekem egyébként közép uszkárom van, havonta nyírom, naponta, két naponta fésülöm. Szuper kutya, nem hullik a szőre, bírja a strapát, futás, biciklizés, túrázás mindent bír, de ugyanakkor nyugodt is elvan otthon is ha épp nincs semmi, mi agilityzünk is, imádja. Viszont nehezebben bírják az egyedüllétet mint a legtöbb kutya, de hozzá lehet szoktatni türelemmel. Figyelj oda hogy jó helyről vedd és akkor egészséges lesz, ne sajnáld rá a pénzt.

2016. szept. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
14 éves korom Óta vannnak tacskóim.Lakásban nagyon könnyen tartható, rendkvül szívós, hihetetlen intelligenciával rendelkező fajza. A kutyák mozgását videózták egy kutatás során. A legszebb futású kutya a tacskó lett, sokkal összerendezettebb a mozgása, mint egy ágának.Ha ezt a fajtát válassztod, lépcsőn mindenképpen kézben vidd, különösen lefeelé!!!!Futótársnak ideális, napomta futtatom őket bringával is.Tehát vagy tacsi, vagy közép uszkár, vagy van még egy fajta, amit ajánlanék. Ez a whippet.Olvass utána! A lakásban hihetetlen lusta és kényelmes, nyugodt kutya, de a szabadban rohan, tombol, játszik.
2016. okt. 12. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Rosszul írtam, agárnak!#ágának helyett#
2016. okt. 12. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!