Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivarérés előtt ivartalanított...

Feketeruhasember kérdése:

Ivarérés előtt ivartalanított farkas olyan lesz mint egy kutya?

Figyelt kérdés
2016. szept. 10. 08:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, ez egy nehéz kérdés. Ha pici korától veled van és te neveled fel, és elfogad alfának, akkor elképzelhető, hogy nagyon ragaszkodni fog hozzád, és akár meg lehet kockáztatni elengedni sétánál, csak fennáll a veszélye, hogy ha megijed, vagy valamilyen szagot fog, akkor meglép, aztán ha kikóborolta magát, lehet visszamenne hozzád, de ez egy nagyon utópisztikus gondolat.

A hibridek például extrémen ragaszkodnak a gazdáikhoz, és legtöbbször azért is szöknek el, mert nem találják őket otthon, így felfedezőútra mennek. Viszont egy farkasban hatványozottan szerepelnek az ösztönök, ők sokkal inkább az alaptermészetükre hagyatkoznak, mint a hibrid kutyafajták.

Nekem ha lenne egy ivartalanított farkasom, ha vinném sétálni, biztosan nem merném elengedni. Tisztelni kell bennük azt, hogy ők jóval függetlenebb természetűek. Pl ha a természetben a falkát elhagyja egy egyed, az soha többé nem mehet vissza, hanem saját falkát kell keresnie/összeállítania. Könnyen lehet, hogy a kézhez szokott farkas ösztönszerűen nem akarna visszamenni a gazdihoz, de ez mind csak találgatás.

Viszont, ha ennyire érdekelnek a farkasok, szerintem böngéssz a Veresegyházi Medveotthon Farkasblogján, én innen szoktam morzsákat összegyűjteni, nagyon jó videóval és szöveggel is feltöltött bejegyzések is vannak: [link]

2016. szept. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Platypus ***** válasza:
Egyébként ha farkasod lenne egyáltalán nem is engedhetnéd el a törvények szerint. Fokozottan veszélyes állatnak számít, szállítani is csak engedéllyel lehet, adott útvonalon. És ezt is csak akkor, ha nem mint magánember tartasz farkast, hanem alapítottál egy állatkertet.
2016. szept. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!