Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az utolsó órái a kutyámnak?...

Az utolsó órái a kutyámnak? Csak fekszik, odakap ha simogatom.

Figyelt kérdés

2 hete nem voltam itthon. Tegnap jöttem haza és este apám mondta, hogy a kutyus (~12 éves terrier féle) hátsó 2 lába lebénult, orvos azt mondta nincs mit tenni. (valami nyomja az ideget a gerincében)

Ma reggel kimentem hozzá, simogattam vele voltam. Eltűnt alóla az árnyék, azért egy pokrócra rakva óvatosan átvittem a garázs túloldalára ahol van árnyék. Itt is vele voltam még egy darabig. Nem adta jelét hogy szenved, vagy fájdalma van, örült hogy vele vagyok, kérte hogy simogassam, nyaldosott, odabújt.

1 óra múlva megint kimentem hozzá. Aludt, rám kelt fel. Odamentem simogattam de csak feküdt, nem ült fel a mellső lábaira. De nem adta jelét, hogy örül nekem. Megsimogattam a fejét, de egyszer csak odakapott a kezemhez. Sose csinált még ilyet. Óvatosan nyugdtatgatva próbáltam újra, de megint odakapott.


Rosszat álmodott? Haragszik? Fájdalmai vannak? Vagy csak szeretne egyedül elmenni?

Mit tegyek?



2016. szept. 10. 12:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Én nem hagynám szenvedni, ha menthetetlen.
2016. szept. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én nem tudom elvinni altatásra, csak édesapám (az ő nevén van a kutya). 2 óra míg hazaér.


Ablakból látom, hogy ugyanúgy fekszik.

Szeretnék kimenni hozzá, de félek hogy felhergelem. Nem bírnám ki a tudatot, hogy utolsó napján haragszik rám, vagy azt hiszi én teszem ezt vele.

Nagyon szelíd kutya pedig, soha senkit nem bántott. Hatalmas szíve van.

2016. szept. 10. 12:49
 3/12 anonim ***** válasza:
52%
Attól, hogy az ő nevén van te is elviheted. Nagyon sajnálom szegényt, de már akkor el kellett volna altatni, amikor azt mondta az orvos, hogy menthetetlen.
2016. szept. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Én is elvihetem orvoshoz, de nem altathatja el, csak a gazdája engedélyével. Az meg papíron édesapám.

Az orvos amúgy amikor látta (nem tudom pontosan mikor nem mondta apám) azt mondta várjunk még vele, nos azt hiszem eddig kellett várni. :(


Most nyugodtan fekszik az árnyékban.

Egyedül attól félek majd, hogy ha jön az orvos altatni, akkor megint olyan lesz mint legutóbb, hogy odakap az embernek.

Szeretném ha békésen menne el úgy, hogy ott vagyok mellette, nem pedig félelemben.


Ehhez ötletek? Hogy lehetne megnyugtatni?

2016. szept. 10. 14:24
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Én inkább megmutatnám egy normális,nem kijárós orvosnak is.Oda te is elviheted.
2016. szept. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is lebénult a kutyám. Ez nem menthetetlen állapot egyáltalán, az állatorvos akihez vittétek barbár. Tudod miért kapott oda? Mert nagy fájdalmai vannak, ti pedig nem tesztek ellene semmit!
2016. szept. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
69%
Legyél ott, és ne simogasd. Ha a fizikai közelség kellemetlen neki, akkor nem kell erőltetni, de nem csak a teljes egyedül hagyás a megoldás.
2016. szept. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%

Basszus, a gerinc kompresszió nem halálos!!!!


A kutyának fájdalmai vannak, s csillapítani kellene szteroiddal, vagy non-szteroid gyulladás/fájdalomcsillapítóval! Az állatorvos erről nem szólt?!


NE HAGYD SZENVEDNI A KUTYÁT!

2016. szept. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi lett a kutyussal? Visszavittétek az állatorvoshoz?
2016. szept. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Műtétbe jó eséllyel belehalna. Injekciót kapott (gondolom szteroid). Állapota nem javult. Kedélye igen :). Sokat vele vagyok, örül nekem.

Sajnos nekem ma megint el kell mennem 1 hétre. Más nem nagyon van itthon aki foglalkozzon vele. Apám rá-rá néz, de dolgozik...

A szívem szakad meg érte :(

2016. szept. 11. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!