Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pontosan hogy megy az ideiglen...

Pontosan hogy megy az ideiglenes kutya örökbefogadás?

Figyelt kérdés
Szeretnék magamnak egy kutyát, de fiatal vagyok, 21 éves, pénzem nincs sok, biztos jövőm nincs, kitudja hová kerülök, ezért nem szeretném magamat elkötelezni egy kölyökkutyával 15 évre. Nagy udvarunk viszont van, nekem sok szabadidőm, és az ellátását állja a menhely igaz? Legfeljebb mennyi időre fogadhatok örökbe egy kutyát? Az idő lejárta után más kutyát is örökbe lehet fogadni? Logikusan nézve, a kutya nekik ugyanannyiba kerül, ha nálam van, csak nem kell vele pluszba dolgozni, mindenki jól jár. A másik, nekem milyen felelősségem van a kutya iránt? Szoktam túrázni az erdőben biciklivel, oda elvinném magammal, el is engedném. Persze nem ész nélkül, csak ha a 20 méteres körzetemben marad, ilyenkor előfordulhat, hogy a kutya megharap valakit, lelövik a vadászok, vagy akár az udvarunkon is megmérgezhetik. Ilyen esetben nekem milyen felelősségem van?
2016. szept. 11. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell róla addig gondoskodni/szocializálni/gazdit keresni amíg nem találnak neki gazdit.
2016. szept. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem ideiglenes gazdi akarsz lenni.Gondolom mindenhol más a szabályzat,szóval ott érdeklődd meg,ahonnan hozni szeretnél.Ami helyet én ismerek,ott ha ideiglenesen kihozol egy kutyát cagy macskát,adfig marad nálad,míg nem lesz végleges gazdája.Egyszerre többet is lehet.Az etetése teljesen az ideiglenes befogadó pénztácáját terheli.Ha beteg,akkor a menhellyel szerződésben lèvő állatorvoshoz kell vinni.Ha máshoz viszed,akkor az önköltséges.Természetesen ha rosszat csinál,akkor az a te felelősséged.

De mondom ez a szabályzat helyenként eltérhet.

2016. szept. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Inkabb ne akarj kutyat. Majd felnott korodban.
2016. szept. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Andizsuzsi ***** válasza:
77%
Ideiglenesen nem lehet ÖRÖKbe fogadni. Átmenetileg helyet adsz addig, amíg szükséges (gazdát találnak neki, hely van a menhelyen, meggyógyul, elég nagy lesz, stb)
2016. szept. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem feltétlenül szükséges, hogy nálam legyen. Az is megfelelő, ha minden nap a menhelyre, és onnan elvihetem egy időre sétálni. Jobban belegondolva, a menhelytulajdonos helyében én is megválogatnám, hogy kinek adok oda egy kutyát hetekre.


Inkább önkéntes sétáltatással kéne kezdeni nem? Ismeretlenül egyébként is csak elhajtana szerintem, ha olyannal állnék elé, hogy majd magamhoz veszem a kutyát egy időre.

2016. szept. 11. 13:03
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg kutyusnak keresnek facen ideiglenes gazdit. Én is az vagyok,igaz,és teljesen független vagyok mindenkitől,egyedül csinálom.

Általában az idi feladata a szocializáció,az alap vezényszavak elsajátítása,az ivartalanítás utáni lábadozás alatti felügyelet.

Addig marad,míg nem gazdisodik.

Ha valami bajt csinál,a te felelősséged.

2016. szept. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Addig van nálad a kutya, amíg örökbe nem fogadják. Lehet, hogy pár hét, lehet, hogy évek.

Az sem árt, ha van tapasztalatod, ugyanis ezek a kutyák nagy eséllyel problémásak, ezeket neked kell javítani, helyrehozni. Komoly felelősséggel jár.

2016. szept. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet ideiglenes befogadó is (a kutya nálad él, te foglalkozol vele, neveled, az ellátás költségeit a menhely/egyesület állja). Ilyenkor addig van nálad a kutya, míg nem találnak neki végleges gazdát, illetve vállalhatod csak fix időre is a befogadást.

Vagy járhatsz menhelyre sétáltatni is ott élő kutyákat.

Bármelyiket választhatod, vagy ha nagyon ráérsz, mindkettőt is.

2016. szept. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!