Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 16 évesen lehet saját kutyám?

16 évesen lehet saját kutyám?

Figyelt kérdés
Úgy értem "vehetek" magamnak saját kutyát, és lehet az én nevemen 16 évesen?

2016. szept. 12. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Saját kutyát nem vehetsz magadnak...a más kutyáját, na azt megveheted. :D Amúgy 16 évesen már szinte mindent megtehetsz, saját kutyád meg pláne lehet...szóval ez egy hülye kérdés. -.-
2016. szept. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, ki van a chipbe regisztrálva.

Miért ne lehetne?


Nyilván megkapod hozzá az anyagi támogatást, különben nem tudnád fenntartani.

2016. szept. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Első vagyok...már az előbb is viszketett az ujjam, hogy begépeljem, de a kutya az élőlény és nem tárgy. Ezért nem lehet a neveden a kutya, max majd ha házat vagy autót veszel az lehet a neveden. A válaszolónak pedig üzenem, hogy a kutyát nem fenntartani, hanem tartani szokták...mert fenntartani csak háztartást szoktak. -.-
2016. szept. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3-as. A fenntartást a költségeire gondoltam. Mert igenis költséges a kutyatartás.

Nem csak tartjuk és kész, hanem anyagiakkal is kell számolni.

Ja, és de. A nevén van a kutya, mert szerződést is írnak a vásárlásról (amennyiben tenyésztőtől veszi) nagyon sok feltétellel.

2016. szept. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát úgy gondoltam, hogy találtam egy olyan hirdetést, hogy egy kutyust nem tudnak tovább tartani(felnőtt kutyáról van szó) és hogy én 16 évesként átvehetem-e vagy hogy mondjam és én aláírhatok-e ilyen szerződést vagy mit.
2016. szept. 12. 10:28
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerződést nagykorúként írhatsz alá. Egyébként a saját kutya családban nem teljesen megoldható. Kétlem, hogy annyi anyagiakkal rendelkezz 16 évesen, hogy mindent fedezni tudja egy kutya tartásakor.

Családban a kutya közös. Olyan megoldás nem működik, hogy a te kutyád, és a család többi tagja rá sem néz.

Az oltási könyvet természetesen a nevedre lehet íratni.

2016. szept. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az oltási könyvbe bevezetik a nevedet, mint gazdáét, de a döntés előtt hívd össze a "Nagy Családi Tanácsot" és beszéljétek meg, hogy a kutyát mindenki elfogadja-e.

Döntés előtt találkozz a kutyával. Nézd meg, hogy meg van-e a szimpátia köztetek. Az első pár héten nagyon sokat jelent. A kutya úgy is gyorsan megszeret, ha Gazdaként viselkedsz, de az ismerkedési időszakot megkönnyíti.

Nézd meg, nincs-e olyan viselkedési eleme, ami a Te családodban nemkívánatos (Az egyik kutyám például imád "kilincselni", akkor is, ha az ajtót évek óta nem tudta kinyitni)

Gondold végig, hogy a kutya várható élettartama alatt, tudod-e biztosítani az ellátásához szükséges időt és pénzt.

Megint saját tapasztalat: Bevállaltam egy kutyát, a munkáltatóm megszűnt (Pénteken közölték, hogy hétfőtől másik tulajdonos van, csak az igazgató marad), egy darabig "vállalkozóként" kb. a munkanélküli segély összegét kerestem. Most annyi a munkaidőm, meg az utazás, hogy fele annyit sem tudok az ebekkel foglalkozni, mint kéne... (Amit leírtam kb. egy év alatt zajlott le)

Ne érts félre: A kutyával élés egy minőségileg más életforma, mint kutya nélkül. De nem mindenki szereti, illetve nem mindenkinek adottak a lehetőségei.

A következő 10 évben rengeteg változás lesz az életedben. Most egy "átlagos 16 évesről" írok:

*Érettségi (a készülés azért emberes program)

*Egyetem (Az első félév és a vizsgaidőszakok tudnak durvák lenni)

*Párválasztás (A párod is szereti a kutyát, az ő kutyája kijön a tieddel?)

*Külön költözés

*Első munkahely (lesz akkora fizud, hogy egy kutyát eltarts?)


Nekem könnyű dolgom van, csak "tanácsot kell adnom". Amikor Csibész besétált a kertbe, befogadtam, és utána gondoltam végig, amit itt olvastál. 7 éve vagyunk barátok. Egymás kedvéért olyasmit is megcsinálunk, amit egyébként nem.

A legfontosabb tanulság, hogy a kutya mindig a családé, nem valakié (Canis Lupus FAMILIARIS). Egy családtag. Mind a betöltött szerepét, mind költségeit, mind foglalkozás igényét tekintve.

Ha be tudod vállalni, egy fantasztikus barátot (testvért?) kapsz, de ez egy teljesen új életmódot jelent.

2016. szept. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. szept. 12. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!