Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány évesen lett először...

Hány évesen lett először autód? Saját pénzből vagy segítséggel?

Figyelt kérdés
Ha saját pénzből, akkor meddig gyűjtöttél rá?
2016. ápr. 10. 15:54
1 2
 1/16 dirtboy ***** válasza:
100%

első van még meg,ötlettől számítva egy héten belül meglett véve így szüleim adtak kölcsön 260at és gyorsan vissza is fizettem.

a második kocsira még gyűjtök,kb 24-26hónap alatt tervezem kitermelni az árát,olyan 2,5m lenne.

2016. ápr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Koaxk Ábel ***** válasza:
82%

Az első autóm 18 évesen diák koromban lett friss jogsival.


Nem saját pénzből, a nővérem régi Citroen AX-ét örököltem meg, akkor ez kezdő autónak tökéletes volt!

Nem volt egy csúcstechnika, de arra tökéletes volt, hogy nem volt kár érte, ha meghúzom összetöröm, meg úgy összességében megtanuljak vezetni.

2016. ápr. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 dirtboy ***** válasza:
100%
ja igen kihagytam hogy 22évesen lett meg.
2016. ápr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Most februárban, saját pénzből. Külföldön dolgoztam pár hónapot, abból lett meg. Nem egy mai darab, de nekem tökéletes :)
2016. ápr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, 23 évesen.
2016. ápr. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
24 évesen lett először autóm, saját pénzből és 1 évig gyűjtöttem rá. A szülők semennyi pénzt nem adtak bele még kölcsön se.
2016. ápr. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20%

19 évesen, saját pénzből. Akkoriban még nem akartunk mindenáron Audit venni, elég volt kezdésnek a Skoda 105 is.


Sokkal többet lehetett egy ilyen rommal tanulni, mint amennyit egy apu által a seggetek alá tolt Audival tíz év alatt.

2016. ápr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

29 évesen lett először kocsim, de se nem saját pénzzel, se nem segítséggel. Mondjuk inkább úgy, hogy egy elég szomorú alkalom miatt lett enyém az autó, ugyanis édesapámtól a halála után megörököltem a Toyota Corolla Wagonunkat, mivel én vagyok/voltam az egyetlen törvényes örökös. Nagyon imádtam vezetni a kocsit, de a mai napig úgy vagyok vele, hogy bárcsak ne kellett volna megörökölnöm...


Nagyon bő másfél évig vezettem-használtam, de tavaly nyáron anyagi dolgok miatt el kellett adnom. A szívem vérzik utána azóta is. :'((( Egyrészt mert az autó is nagyon tetszett mind kinézetileg, mind műszakilag, másrészt pedig a tudat, hogy attól örököltem, aki a legtöbbet tette értem eddig az életben...


Lassan már 1 éve autó nélkül vagyok, de nagyon szeretnék egyet. Természetesen használt kocsit és olyan 300-400, de maximum 500 ezret tervezek kiadni rá. Csak hát ugye miből... Egyébként ez a kérdés engem is mindig foglalkoztatott, hogy aki autót vesz, az hogy teremti elő rá a pénzt, mikor sok ember épphogy kijön a havi fizetéséből. Ez a gondolat a pár 100 ezres autók tulajdonosaira is érvényes, hiszen egy autónál hiába nem nagy összeg, de önmagában ugye 300-400-500-akárhány ezer nagyon sok pénz! A milliós nagyságrendű kocsikról nem is ábrándozom, habár olyan autót soha nem is akartam, amit éppen a gyárból vagy a szalonból toltak ki frissen fényezve.

2016. ápr. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Utolsóhoz fűznék annyit hozzá, hogy én 160ezerért vettem az autót, de műszakival, eredetvizsgával, átíratással, biztosítással, mindennel együtt minimum még egy 100as elment rá. És akkor ugye a kisebb nagyobb hibák, amik azért már jönnek elő egy ennyi idős autónál. Szóval igen, nagyon sokat kell költeni egy autóra, de én sem engedhettem meg, hogy ennél drágábbat vegyek.
2016. ápr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A 8-as vagyok.


De azért a 160 ezres autó is bőven kényelmesebb, mint az, hogy állandóan gyalog/vonattal/busszal kell menned mindenhová... Én nagyon irigykedek azokra, akiknek kocsijuk van.


Egyébként én is úgy készülök, hogy a kocsi árára még majd kb. egy 100-150 ezret rá kell dobnom, pont azok miatt, amiket te is írtál. De az 500 ezerbe bele akarok férni, tehát úgy akarom, hogy abban már minden benne legyen a kocsi árától kezdve az átíráson + biztosításon át a javítgatásig/átvizsgálásig.


Ki is néztem magamnak egy 2000-es 1.6-os Suzuki Swift Sedant. A képek alapján elég jónak néz ki és 299 ezer lenne. Nyár végéig még tart is rá a műszaki. Igaz, autókereskedéből lenne, és hiába mondják sokan, hogy használt autót jobb magánszemélytől venni, ez a kocsi engem valahogy meggyőzött. Egyedül a metálzöld szín nem tetszik, minden másban tökéletesen megfelelne nekem. Csak félek, hogy előbb-utóbb valaki elviszi. Legalábbis előbb-utóbb mindig lekerülnek azoknak az autóknak a hirdetései, amikre szemet vetek. :D


Lehet, hogy valami hitellel fogom megoldani a dolgot, mert kb. 2-3 év lenne, mire összekuporgatom ezt a pénzt, ha mondjuk a fizetésemből minden hónapban megmarad egy 10 ezres...

2016. ápr. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!