Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hozzáértők tanácsát szeretném...

Hozzáértők tanácsát szeretném kérni abban, hogy milyen fajta kutya vagy milyen fajták keveréket fogadjam örökbe. Milyen fajta kutyus javasolt nekem?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnek kutyust, de a legjobbat szeretnem neki, ha mar összekötjuk az eltunket ezert szeretnem megfontolni nagyon. Hétfőtől péntekig dolgozom a munkaidőm rugalmas, de olyan kb 8-10 órát naponta egyedul lenne sajnos. Reggel tudunk setalni akar 1-1,5 órát es azt tartalmas mozgással tölteni futni, játszani tanulni. Aztan utana sajnos egyedul lenne, de amikor hazaérek utana megint 1-1,5 órát tudunk setalni, futni játszani stb...meg persze otthon is. Aztan meg késő este is tudunk setalni 1 órát biztos. Nagyon szeretek kirándulni is nagyobb tavokat setalni szoval aktívabb kutyusra gondoltam, de a hétköznap napközbeni bezártságot a lakásban nem tudom, hogy bírná egy aktiv kutyus. Előre is köszönöm a segítő válaszokat! :)
2016. szept. 13. 01:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyről egy fiatal, de már nem kis kölyök, közepes termetű, alapvetően nyugodt természetű ebet javasolnék.

A gondozók tudnak segíteni a választásban, ha elmondod nekik az elképzelésedet.

2016. szept. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! :)

Akkor, ha ilyen körülmények között él a kutyus boldog lesz ugye?

Szeretetben és sétában meg foglalkozásban sem lesz hiány csak a hétköznapi egyedül töttött idő miatt aggódtam.

2016. szept. 13. 18:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Boldog lesz. Gondolj bele, a menhelyen mennyit van egyedül? Mennyit sétál? Mennyi figyelmet kap?


Persze készülj fel lélekben, hogy kezdetben lesznek nehézségek. Be kell illeszkednie, meg kell tanulnia lakásban élni, meg kell tanulnia a szobatisztaságot. De kellő türelemmel, szeretettel, határozottsággal és humorérzékkel a részedről ezek hamar leküzdhetőek. Eleinte lesznek bent szétszedett dolgok, lehet át kell gondolni kicsit a lakás berendezését :), illetve, hogy amikor egyedül van otthon, olyan helyen legyen, ami könnyen feltakarítható, és ahol sem magában, sem értékes dologban nem tehet kárt (vezetékek pl., törékeny dolgok...). Lesz pisi-kaki, és szétrágások eleinte, de ez természetesen minden kutyára igaz (tenyésztőtől vett kölyökre is).


Ha menhely mellett döntesz, figyelj rá, hogy olyan kutyát válassz, amelyik vidám, felszabadult, barátságos és nem félős, nem ijedős, nem agresszív.

2016. szept. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3 Köszönöm szépen a tanácsaid! :) Azt tudom, hogy mindegyik kutyus rendezhet egy kis rágcsálást itt-ott meg becsúszhat az elején a pisi meg a kaki is, de ezért nem fogok haragudni rá mert szegény új helyen lesz és biztos fura lesz neki. Arra mindenképpen figyelek, hogy ne legyen baja és vezetékeket ne érjen el vagy olyan helyeket ne tudjon megközelíteni, ami neki veszélyes lehet. Szép napot kívánok neked! :)
2016. szept. 14. 06:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!