Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a kötelező...

Mi a véleményetek a kötelező pórázzal való kutyasétáltatásról?

Figyelt kérdés

2016. szept. 15. 10:49
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
94%
Teljesen jogos. Nagyon sok ember nem tudja hogy kell kutyát nevelni. Még behívni se tudná a kutyát. +gondolni kell a többi emberre az utcákon, akiket zavarna a szabadon rohangáló kutyák . Teljesen jogos a póráz. Vannak azért helyek bőven, ahol lehet póráz nélkül is lenni.köztereken nem..
2016. szept. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
95%
Amíg maguk a kutyások is háborognak az olyan szitun, hogy a szabadon lévő másik kutya lerohanja az övét, addig teljesen jogos. Minden gazda szentül meg van győződve arról, az ő kutyája teljesen jól viselkedik elengedve. Hiszen, amikor rástartol egy másik kutyára, csak játszani akar. Az pedig csak a csillagok rossz állása , a letámadott másik kutya helytelen kisugárzása miatt történhet, ha az édes eb netán támad.
2016. szept. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
95%

1 Szép számmal vannak olyanok, akik vagy nem tudják, vagy akarják megnevelni a kutyájukat, így ebből a szempontból helyeslem.

2 A kutya érdeke is. Bármikor jöhet egy biciklis, kisgyerek másik kutya satöbbi. Némileg függ az elsőtől is, de van az a helyzet, amikor a behívást nagyban segíti a póráz.

Arról még nem is beszéltem,hogy természetvédelmigerületen, vadászidényen kívül is, nyugodtabb lehet a gazdi, ha pórázon van a kutya. Arról nem beszélve, hogy illendő volna a természetet óvni (igen, tudom hogy nem a kutya a legnagyobb baj, de ne kezdjen mr el vadazlt űzni, ürgét kiásni, túralovast megugatni.)

Valahol a kutya biztonságát szolgálja.


3 Sok ember fél a kutyáktól, ezt is illene tiszteletben tartani azzal, hogy ne szaladgáljon a kutyus.


Szóval városban és természetvédelmi területen mellette vagyok, az én kutyám is pórázon van. Viszont szükség van olyan helyekre ahol szabadon szaladgálhatnak a kutyák, és nem ilyen tessék-lássék futtatókra gondolok.

2016. szept. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim válasza:
91%
jogos
2016. szept. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
65%

Kutyásként mondom, ez egy teljesen normális szabály/törvény. Jó a gazdinak, jó a kutyának, jó az összes kutyásnak, jó a többi embernek. Ezen nincs mit ragozni.

Nem is tudnám elviselni, hogy közterületen a kutyám szabadon flangál. Annak ellenére sem, hogy 100%-osan bízom benne.

Az már más tészta, hogy egyesek ezt nem tartják be. És a kis p.nanyaló kutyás öreglányok vannak megsértődve, ha a kis vakarcsuk, aki szabadon futkározik (mert ő csak szeret játszani), rámozdul az én pórázon lévő kutyámra. Persze ilyenkor azonnal megkezdődik a "harci kutyázás". (Aki egyébként le sem szarja azt a kis légypiszkot)

2016. szept. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
53%

Közterületen mindenhol legyen kötelező, szabadon csak a futtatón/otthon lehessen. Persze semmit nem lehet betartatni a kutyásokkal, mert istenadta joguknak tartják úgy tartani az állatot, ahogy ők elképzelték, a hatóságnak meg nincs kapacitása a sok szabályszegőt hajkurászni.

Ezért tartanak falkányi kutyát ahol csak kettőt lehetne, ezért szaros-húgyos az egész város, és ezért mennek mindenfelé a kutyák ellenőrzés nélkül. Ez soha nem fog változni, tök mindegy mi a szabályozás.

2016. szept. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 klopusz ***** válasza:
100%

Teljesen egyetértek vele.

Lakóhelyem környékén van egy hatalmas füves-fás-gazos terület, amit a környékbeliek kutyafuttatónak használnak. A kutyák szabadon grasszálnak, persze póráz nélkül. Én viszont nem tudom kivinni a kutyámat, mert nem szocializált, teljesen kiszámíthatatlan más kutyákkal szemben. Viszont a szabadon engedett kutyák igen nagy százaléka fütyül a gazdája szavára, még véletlenül sem tudják behívni őket.

Régebben, mikor két retrieverem volt, ki-ki jártunk. Aztán egyszer három kutya kb. 200 méterről nekiment az enyémeknek, a gazdik meg csak dumáltak, oda sem figyeltek. Nekem kellett a támadókat lerugdosni az enyémekről.

2016. szept. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyetertek vele. en is tartottam kutyat korabban, porazon setaltattam mindig, mert egy nagy testu nemetjuhasztol igenis fel egy csomo ember, pedig teljesen szelid volt, es az nem eleg hogy EN tudom hogy szelid.


Utalom amikor nagyobb kutyak ramrohannak aztan korbeugralnak, a gazdi meg boldogan mosolyog hogy nem bant. Anyad.


A felesegem meg a gyerekem kozben halalra remul, mert ok meg nem ismerik a kutyakat, nem latjak a jelzeseiket, nem tudjak milyen a hangulata annak az allatnak. Hogyan lehet elvarni egy vadidegentol hogy ne feljen egy ilyen szituban?


Szoval minden kutyat porazra kozteruleten.

2016. szept. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim válasza:
81%
Pòráz..nagyon ok. A szájkosarat csak egy két esetben látni sajnos. Vannak emberek akik nem szeretik a kutyákat( lehet megkövezni) de én pl utálom mikor a kis nyomi kutya rámugrál és jön a bájolgò gazdi hogy nem bánt. Nem érdekel hogy nem bánt ,figyeljen oda aki állatot tart. Tartsa tiszteletben mások privát szféráját.
2016. szept. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
81%

Egyebkent egyetertek, de ez ugy lenne korrekt, ahogy elottem is emlitettek, nagyobb es jobb minosegu kutyafuttatok. Ezek a 20-30nm elkeritett teruletek nagyon kevesek (keves is van beloluk) plane, ha tobb kutyas is megfordul. Ez lehetne a koztes megoldas, de nem lesz elmegy mashova a penz (o nem gyermek elelmezesre, vagy varosrendezesre, hanem bizony az uj Audira...).


Hozzateszem nalunk pl. elbontottak az egyetlen 20nm kutyafuttatot, mert zavarta az ott lakokat (hangos a kutyaugatas...az esetek 99%-ban kussban gyurtak egymast a kutyak) eloszor petardakat kezdek a kutyak koze dobalni (meg persze a kutyas emberek koze), majd annyira elmergesedett a helyzet, hogy elbontottak. Kivancsi lennek, ha engem zavarnanak a naphosszak visito gyerekek elbontanak-e a jatszoteret. Ketlem. En megoldom, autoba szalok es elmegyek mezore erdore es ott setalunk, de mi van a idosebbekkel, vagy a mozgasserultel, esetleg kevesbe idomilliomosokkal akinek ezek a lehetosegek nincsenek meg?


En ugy vagyok vele, hogy kozteren nem engedem el, maximum este 10-11 fele mikor ures az utca es senki nem jar kel mar, de ha nem lenne alternativam bizony elengednem es hagynam, hogy picit fusson szabadon, mert szerintem a kutyat elete vegeig porazon tartani (lancon tartas valaki?) szinten allatkinzas kategoria (nalam) ami buntetendo a magyar torvenyek szerint.

2016. szept. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!