Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire egyszerű/nehéz...

Mennyire egyszerű/nehéz elhagyni egy kutyát?

Figyelt kérdés
Vannak a klasszikus helyzetek, mint a szilveszteri vagy az augusztusi tűzijáték-petárdázás miatt megriadt és elszökött állatok, meg a kertes házban nyitva hagyott kapu/kiásott lyukon elkóborló kis kalandorok. Többieknek hogyan, milyen körülmények között tűnt el a kutyája, honnan van annyi kóbor eb, annyi kétségbeesetten hirdető, kutyáját keresgélő gazda? Én mondjuk egy óriási fővárosban élek (nem Magyarország) de nincs nap, hogy ne látnék hirdetést az oszlopokon, hogy errefele tűnt el a kutya... ítélkezés nélkül kérdezem, tényleg csak kíváncsiságból: hogy lehet elhagyni a kutyádat? Saját tapasztalat, vagy ismerősök sztorija is érdekel, csak ne városi legendák, azokat ismerem.

2016. szept. 16. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Például tüzelési időszakban meglóg.

De volt ismerősöm, aki már 180-km-rel odébb lévő településen találta meg / vásárolta vissza a kis zsebkutyáját . akit pár percre a közért előtt hagyott. Ellopták a kutyust olyan csibészek, akiknek ez a legfőbb bevételi forrásuk és egy jószándékú, tudatlan nagymamának adták el, ahol az unokáé lett volna....

2016. szept. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Nem minden kutya olyan jólnevelt vagy ragaszkodó, hogy levakarni se lehessen. Felnőtt korukban vásárolt/örökbefogadott kutyák is rendszeresen tűnnek el az ismerőseim között, mert nincs olyan kötődés, legalábbis eleinte.
2016. szept. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Én macskásat szoktam ilyeneket látni, h eltűnt.


Kutya nálunk sose tűnt el, ha petárdáztak, behoztuk a hàzba h ne féljen.

2016. szept. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam olyat látni, hogy valaki elengedi a kutyáját és az elszalad, mert meglát valamit/valakit, a gazdi meg persze fut utána, hogy Fifike gyere már vissza. :D

Szerintem így is tűnt már el nem egy kutya, mert jó gyorsan tudnak ám futni és ha a gazdi idősebb, akkor pláne nem éri utol.

2016. szept. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A húgomék úgy vesztették el a kutyájukat, hogy nem vették észre, hogy kiment a kapun, kizárták, aztán amikor nem sokkal később keresték, hogy hol van, már kinn se találták. Megpróbáltak mindent, de semmi, aztán vagy egy év múlva hívta őket egy nő, hogy onnan száz kilométerre a vásárban vette 50 rongyért, de amikor elvitte az állatorvoshoz, ott közölték vele, hogy chipes a kutya és be van jegyezve eltűntként, ilyenkor mi van :) Jól megszívta, mert a sógorom mondta, hogy ő ki nem fizeti neki az 50 rugót, minek vett ilyen forrásból kutyát, végül tán egy tizest adott neki, amiért nem sunnyogott el, amikor az állatorvos mondta neki, hogy ha nem hívja fel a tulajt, akkor felhívja ő :)


Szóval például így el lehet veszteni egy kutyát, bár azt nem tudom, hogy szerencsétlent végül pontosan honnan lopták el, lehet magától el se ment és a házuk elől az alatt a max egy óra alatt.


Én vagy három napja tíz perc alatt két kutyát találtam séta közben, szerencsére mindkettőnek megtaláltam a gazdáját a környéken, mindkettőt véletlenül zárták ki :) De olyan is volt, hogy séta közben hozzánk csatlakozott egy westie, én azt hittem, hogy a gazdája mögöttünk megy, aztán amikor vagy két kilométerrel később ők balra el, akkoresett le, hogy nem azok voltak, én meg ott álltam a kutyával :) Elindultam visszafelé, aztán fél óra múlva, mikor már épp indultam volna az állatorvoshoz, jött szembe a csaj :) Na, ő csak pár pillanatra megállt beszélgetni valakivel, a kutyusnak meg megtetszett a labim, úgyhogy eljött velünk :)

2016. szept. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsó, durva ami szegény húgodékkal történt, gondolom egy év alatt hányszor siratták el szegény eltűnt kutyájukat. Bár mindegyik ilyen történet ennyire jól végződne.. :)
2016. szept. 16. 21:11
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A héten valaki hordozóban a vonaton hagyta a kutyáját a nyugatiban...
2016. szept. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalattal rendelkezem. 8 éves volt a kutyám este 11-re értem haza munkából levittem mint mindig. Esett aznap az eső és még vizes volt a járda és a kisasszony nem szeret ilyenkor sétálni csak húztam magam után szinte. Fáradt voltam, nyűgös és nem volt jó napom ő meg nem akart sétálni elengedtem póráztól és elindultam (tudtam hogy követni fog...mint mindig.... szoktam ilyet csinálni mert akkor jobban jön.) És elkövettem azt a hibát hogy nem néztem hátra csak már későn és nem láttam hogy van a kutya. Elkezdtem vissza fele menni de nem volt ott. 5 perc lehetett az egész amíg nem volt meg de már sírva hívtam tesómat hogy jöjjön segítsen keresni. Szóval meglett nagyon hamar szerencsére még tesóm le se ért már mentem vele haza. Azóta lehet bármilyen rossz napom sosem csattan rajta. Mindig figyelek, várok.

Még ez meg nem történt én elképzelni nem tudtam hogy lehet elhagyni kutyát....és hát elég könnyen sajnos úgy néz ki.

2016. szept. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!