Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen megfelelő kutya kutyák...

Milyen megfelelő kutya kutyák vannak?

Figyelt kérdés

A párommal szeretnénk kutyát venni.De nem tudjuk milyen fajta legyen.Lényegében mindegy ,h. milyen magas,de a súlya fontos;max.25kg

Sportos kutyát szeretnénk,rövid szőrűt ami tartható lakásban is.

Fontos ,hogy jol kijöjjön más háziállatokkal .mert

3 kutyát tartanánk egyszerre. GONDOLATOK:

-Boxer

-ónémet juhász(tudom tobb mint 25kg)

-beagle

-Westi

-Foxi

Válaszokat elore is koszonom!:))


2016. szept. 18. 14:03
 1/7 A kérdező kommentje:
*kutya fajták
2016. szept. 18. 14:03
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
egyszerre úgysem szerezhettek be 3 kutyát(jó tanács) szóval most csak 1 kutyában gondolkodjatok egyenlőre.
2016. szept. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyszerre semmikép ne ugorjatok bele 3 kutyába. Legyen 1 kutyátok azt neveljétek meg és ha már úgymond "kész van" a kutya (bár ilyen állapot nem nagyon van, mert mindig lehet újat tanítani nekik) és utána vegyetek mellé mégegyet majd ha az is meg lett nevelve jöhet a 3.


A beagle (iserem a fajtát nekem is van/ volt) Keményfejűek, de kajával bármire rávehetők. NAgyon erős bennük a vadászösztön ezért a behívására NAGYON oda kell figyelni (már ahogy odakerül el kell kezdeni). Könnyen szökőssé válhat, mivel minden szag érdekli, ráadásul a mozgásigénye is elég nagy (mi amikor még fiatalok voltak biciklivel futtattuk őket, volt h meg se kottyant nekik 1 óra futás) De imádnivaló kutyák:)


Ónémetjuhász: tudom nem pont ugyanaz, de most a beagle (12,5 éves) mellett van egy 5 hónapos németjuhászom. Már most jobban figyel/hallgat rám, mint a beagle (21 vagyok a beagle nevelésében még nem vettem annyira részt). Nem egy simogatásmániás kutya, szeret a közelünkben lenni. Sokat kell fárasztani mind szellemileg, mind agyilag, mert különben elég okos ahhoz, hogy megbosszulja (amikor elmentem 1 hétre gólyatáborba, igaz a szüleim és a tesóm játszottak vele, de az nem ugyanaz és amikor hazamentem látványosan "rombolt" ellopta a seprűt, vödröt, kiszedte a boxból a szivacsot, lelopta a párnát a székről stb. ezeket alapjáraton nem nagyon csinálja)


A többi fajtával nincs tapasztalatom.


Ami még befolyásolhatja a választásotokat: TI mit tudtok neki nyújtani? Mennyi séta, szabad mozgás, tanítás, foglalkozás?

2016. szept. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyszerre 3, de még 2 kutyát sem javaslok. Majd a 2-at akkor, ha az elsőt sikerült jól felnevelni és megnevelni. A 3-at pedig, ha a 2. is "kész van".

A más háziállatokkal kijövés neveléstől függ.

Egyébként bármelyik tartható lakásban, bár a német juhászt inkább kertes házban tartanám kinti-benti tartásban.

Érdekes lehet a kérdés eldöntésében, hogy ti hogyan képzelitek el vele (velük) az életet. Mennyi az a minimum idő, amennyit mindent tudtok vele foglalkozni, kutyaiskolát vállaltok-e stb.

Boxer: megbízható tenyésztő extra fontos, mert beteges lehet. Ideális társ, örök bohóc, lakásba is tökéletes, kutyasuli nem árt vele.

Német juhász: kutyasuli szinte kötelező, munkakutya!

Beagle: nekem nem szimpi, vadászkutya, nehezen tanítható meg a behívás neki.

Westi: pörgös kis terrier, szőrzete kozmetikázást igényel. Foxi is terrier, pörgős, makacs.

Fentiek közül számomra a boxer a legszimpatikusabb, ill. sulival a német juhász is.

De a legjobb, ha alaposan utánajártok a fajtáknak (természetük, jellemük stb.), és nem a külső, hanem annak alapján választotok, hogy melyik fajta illik leginkább a ti habitusotokhoz, életmódotokhoz.

2016. szept. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2016. szept. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát őszinte leszek, a westie kevésbé sportos fajták közé tartozik, elvégre rövidlábú. Eléggé felkapott fajta.


A boxer nem éppen a legegészségesebb fajta és elég domináns is.


A németjuhász jó lehet, de készülj fel, hogy kemény munkakutya.


A foxi pedig egy örökmozgó, beszédes terrier, hatalmas vadászösztönnel. Számomra ez nem szimpatikus, de ha nektek ez tetszik. :)


Én ezek közül a beagle-t választanám. De még ajánlom a mudit is, minden kritériumnak megfelel, ráadásul magyar fajta.


Ami még fontos, hogy ne egyszerre vegyétek a 3 kutyát. Legyen legalább 1-2 éves különbség, különben irtó nehéz dolgotok lesz.

2016. szept. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen mindenki válaszát. :))


Akuminak uzenem:Nem,en nem akarok egyreszbol dobermannt,masreszt pedig en nem vagyok kutyakikepzo!!

2016. szept. 19. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!