Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel vigyem biciklizni? Nem...

Mivel vigyem biciklizni? Nem fiatal?

Figyelt kérdés

Mivel imád a kutyám futni, én pedig nem tudnám vele gyalogosan tartani a tempót, ezért arra gondoltam, hogy elvinném néha bicikli mellett futni. Van errefelé egy egyenes földút, ilyenen futhat, nem káros?

A másik pedig, hogy mivel kicsit a bicikli előtt menne (nem mennék neki, vagy ilyesmi, hanem nem a pedál mellett jönne, hanem kicsit előttem, remélem érthető), ezért arra gondoltam, hogy vennék neki valami hámot, amivel akár az sem baj ha néha begyorsít és egy nagyon picit meghúz, egyáltalán nem szeretném, hogy a nyakörvvel húzzon akármikor is, így ezt jobbnak érezném.

Milyen hámot javasoltok biciklizéshez? Nem kell semmilyen speciális cucc ezen kívül, ugye?

(+ kérdés, most másfél éves (pumi), elkezdhetem most ősszel, vagy várjunk tavaszig a terheléssel? )



2016. szept. 18. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:

futhatsz már vele, ha egészséges. a földút jó, betonon ne fusson.

ha azt akarod, hogy előtted fusson és húzzon, ahhoz speciális bikejöring felszerelés kell (húzóhám, simában nem biztos, hogy kényelmes neki, rugalmas hosszú póráz, távtartó a biciklire) és ezt fokozatosan kell elkezdeni. ha ez neked így sok, akkor vagy elengedve futtasd vagy esetleg lehet venni olyan rugós távtartót, amit a bicikli oldalára raksz, és arra kötöd a kutyát (szerintem így sima hám is elég, de itt nem lehet száguldozni nyilván). ha azt akarod, hogy előtted menjen rákötve ahhoz muszáj pár spéci dolog különben elég veszélyes.

2016. szept. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hű, megnéztem ezt a bikejöring-et, nagyon tetszik, nem is hallottam még róla!

Nagyon köszönöm a választ, ennek utánaolvasok, szuperül hangzik, és imádná a kutyám is:)

2016. szept. 18. 20:32
 3/3 anonim ***** válasza:

örülök, hogy segíthettem :D

nézz be facebookon ide: Kutyás terepfutás, kerékpározás és rollerezés

2016. szept. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!