Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hónapos kistestű szuka...

7 hónapos kistestű szuka kutyusom az utóbbi hetekben félelmi agresszió jeleit mutatja. Mit tehetnék? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Minden egyes séta alkalmával már távolról megugat minden kutyát, azokat is, akikkel minden nap együtt futkározik és játszik. Mintha távolról nem ismerné fel őket. Az emberekkel maradéktalanul barátságos, és a kutyákkal sem agresszív, ha már "rájön", hogy a kutya akit eddig 30 méterről agresszíven ugatott, közelebbről megszagolja. Soha nem harapott a kutyák felé, csak ugat. De veszettül. Nem érte semmi trauma, nincs olyan kiváltó ok, amiért ezt kéne csinálnia. A másik kutyámmal semmi baj nincs, rászólok, és csöndben marad. De a kicsi egyszerűen megmakacsolja magát.Mit tehetnék? Érdemes egyedül fegyelmeznem, vagy forduljak viselkedés szakértőhöz? Pl. Tósoki Heléna

U.i. A kutyusokról néhány adat pluszban: A nagyobbik 4,8 kg, 2 éves lesz, a kicsi 7 hónapos múlt, 3,8 kg. Mindkettő naponta minimum 2-2,5 órát sétál/szaladgál.(Ezt csak azért írtam, hátha az a baj, hogy nem fárasztom le őket eléggé, ez is lehet baj?)

Előre is köszönöm a segítséget!



2016. szept. 19. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha tudod egyedül fegyelmezni, akkor nyilván csináld, ha nem, keress szakembert. Ha nem vagy biztos az okát illetően, akkor is érdemes megkérdezni hozzáértőt, mert lehet, hogy valami nevelési félrecsúszás van a hátterében, ami később más formában is jelentkezhet.
2016. szept. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%

Ezert szokas szerint szet leszek minuszolva, de erdemes elgondolkodnod rajta.


Elofordulhat, hogy a kutyad a fonok otthon? Bizonyos esetekben, ha a kutya fonoknek kepzeli magat, mivel o a falkavezer ezert magara veszi a csapat iranyitasat. Viszont o az emberi vilagban nem tud ervenyesulni a kutya mivolta miatt, ezert folyamatos bizonytalansagban van. Mivel nem tud mit kezdeni a helyzettel, egyetlen lehetosege marad, idoben elzavarni mindenkit, nehogy a falkanak bantodassa essen. A leirasod alapjan nekem inkabb bizonytalansagbol fakad es nem agressziobol a kutyad viselkedese (ha agresszibol fakadna, nem hagyna magat szaglaszni szinte instant neki ugrana a masiknak).


Nem feltetlen allitom, hogy ez a pontos diagnozis, valoban erdemes hozzaertot keresni.

2016. szept. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tüzelt-e már a kutyád, vagy ivartalanítva van?
2016. szept. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Első három válaszadó, köszönöm hogy írtatok. Szívesen veszem a negatív kritikát is, ha valamit rosszul csinálok, nem besértődök hanem megpróbálom megoldani. Nyugodtan szidjatok le, ha valamit rosszul csinálok, igyekszem kijavítani a hibáimat. Akkor a teljes őszinte, kendőzetlen előzmény.

A nagyobbikat tavaly fogadtam örökbe. Mikor hozzám került nagyon alultáplált volt, amit tetőzött a nálunk töltött első heti fosós vírus. Abból hamar kigyógyult, de 1-2 hétre rá túlzottan elkezdet domborodni a hasa. Kiderült, hogy olyan 35-40 napos vemhes. Láttuk a 2 picit uh-n, úgy döntöttünk, szűk családon belül megoldjuk. Sajnos csak 1 pici maradt életben, de a császár miatt nem volt tej, én voltam otthon vele az első 3 hétben, és anyja helyett anyja voltam, fecsivel és cumival etettem. A mama nem igazán gondozta. Tesó híján a kicsi az anyját nyúzta pici kora óta. Gondolom innen is ered a hiányos szocializáció. Amint megkapta az oltásait a kicsi, vittem kutyaközösségbe. Nem is volt gond, egészen 5 hónapos koráig, amikor is a fentebb említett probléma fel nem lépett. Egymással itthon nincs baj, és külön a naggyal sem, ő hívószóra jön, szót fogad (császárnál ivartalanítva lett.) A kicsi most ősszel lesz ivartalanítva.

2016. szept. 19. 19:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak annyi a hiba, hogy nem állítod le egyértelműen erről a hülyeségről. Kamasz kutyánál bármi előfordulhat :) Egy-két jól irányzott pórázrántással (nyakörvben, sima pórázzal) általában marha egyszerű ezt kezelni, és két hét alatt búcsút mondhatsz az egész történetnek. Ha nem megy, akkor meg irány a szaki :)
2016. szept. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ő nem megmakacsolja magát, hanem csak elmegy addig, amíg te engeded. Vagyis ha nem állítod le egyértelműen, hogy hagyja abba, ő nyilván nem fogja abba hagyni. Itt valószínűleg nem kapja meg a kellő erősségű választ arra, hogy hagyja abba ezt a viselkedést.


Ha azt akarod, hogy maradjon csöndben, akkor egyrészt ne közeledjetek addig a másik kutyához míg őrjöng. Másrészt az első rászólás után egyből érd el, hogy csöndben maradjon. Ez lehet olyan erős pórázrántás, lehet egy jól irányzott oldalba bökés, bármi, amire a kutya úgy dönt, hogy megéri inkább rád hallgatni.

Ha csak próbálod győzködni, magyarázol neki és ő tovább folytathatja, azzal te neveled makaccsá. Ha olyan erősségű kizökkentést használsz, máris tízszer meggondolja, hogy ugasson-e.

2016. szept. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!