Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg, hogy...

Hogy tanítsam meg, hogy lábhoz jöjjön, igazodjon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A kutyám nem jön túl közel hozzám séták alkalmával. Úgy kell érteni, hogy ha elengedve mellettem jön, szeret tartani köztünk oldalirányban kb. 1 méter távolságot. Ezt szeretném csökkenteni illetve korrigálni, hogy egy picit simulékonyabb legyen. Ha olykor lefarag belőle, természesen megy a simi miatta. Apróság, de fontos lenne, ha mondanátok jó tippeket.

Szívesen olvasnék tapasztalatokat a témában, de kérlek, NE offoljatok és NE ajánlgassatok kutyasulit sem.



2016. szept. 19. 21:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha csak ennyihez kell, akkor egyszerűen vedd rövid pórázra, és ne engedd távol magadtól. Amikor mehet szabadon, akkor meg döntse el ő, hogy hol megy, nem? :) Ha meg néha mégis magad mellé akarod venni, akkor odahívod, és nem engeded el (eltávolodásra tiltás, majd visszahívás), bár a tanítási fázisban akkor is érdemes pórázozni. Ha mindehhez még egy vezényszót is csatolsz neki, meg egy kioldószót ("mehetsz"), simán meg fogja érteni.

Lehet persze korrekt lábnál követést is tanítgatni, de ennyihez szerintem felesleges erőfeszítés. Mármint nyilván örülne neki a kutya, ha tanítgatnád néha, szóval arra is érdemes rágyúrni, de az kicsit időigényesebb móka.

2016. szept. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Pórázon lábhoz jön, természetesen tudja a "mehetsz" parancsot stb. De: pl. kocogásnál mindig elengedve fut mellettem, akkor optimális lenne, ha kicsit jobban igazodna, közelebb lenne - szóval ez nem az a kategória, ahol elég csak néha magamhoz rendelni, folyton le kell követnie.

A pórázos dologgal jó tippet adtál, hosszúra engedve próbálom puhítgatni rá, nem szabadon. Pacsi :)

Egyéb ötlet valakinek?

2016. szept. 19. 21:44
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
vigyél jutifalit sétákhoz és mindig láb mellett jutalmazd pórázon és póáz nélkül is nekem (5 hónapos németjuhász) ez eddig nagyon szépen működik olyan környezetben, ahol mondjuk nincs kutya a kerítés mögött, mert annál még problémás.
2016. szept. 19. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom, hogy ez mennyire működik, lovakból indulok ki. Ott ha nem kívánt viselkedést mutat, akkor rávezetjük, hogy nekünk ez nem jó, csináljon mást.

Szóval, ha elkezd távolodni tőled, simán távolodj te is tőle - így előbb-utóbb inkázz közeledni fog, hogy követni tudjon. Amint ezt a magatartást felveszi, szóbeli jutalom, simi, jutalomfalat.

2016. szept. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A távolodást előrerohanásnál alkalmazom olykor, oldalirányban még nem jutott eszembe. Köszi!
2016. szept. 19. 23:32
 6/8 A kérdező kommentje:
Valahogy arra akarom rávezetni, hogy "kényelmetlen", diszkomfortos neki, ha nem jön mellettem. Szeressen és akarjon is simulni. Hat nem egyszerű.
2016. szept. 19. 23:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát, pedig valószínű, hogy éppen közel futni diszkomfortos neki. Ha nem életbevágóan fontos, én nem is erőltetném, menjen csak ott, ahol kényelmes neki.
2016. szept. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jutalomfalattal, megvezetéssel meg tudod tanítani. És mikor már megy megvezetés nélkül is, be tudod hozni szabályt rá, hogy tartsa be.
2016. szept. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!