Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem bántaná a macskákat?

Nem bántaná a macskákat?

Figyelt kérdés
Van egy kutya a papámnál.Elvittem sétálni,visszafele jövet találkoztunk egy macskával,egész közel kerültünk hozzá,kb 1-2 méter távolságra,de a kutya rá se nézett.Jó szoros pórázra fogtam,nehogy valami baj legyen,de nem kellett tartani.Akkor elmondható,hogy úgy általánosságban nem bántaná a macskákat?Otthon persze megjutslmaztam,hogy nem ugatta meg a macskát.Németjuhász kutya

2016. szept. 19. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
hát az utcai és a saját macska más. Amikor az udvarotokban van és nincs más ami eltereli a figyelmét lehet máshogy viselkedne. pl. az én kutyám imádja a macskánkat, nyugodt mellette, viszont ha utcán lát egy macskát lehet hogy megkergetné.
2016. szept. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagy benne, hogy észrevette? A kutyák nagyon vaksik tudnak lenni. Az enyém nagyon rá van kattanva a macskákra - ha tudná szegény, hány mellett elment már úgy, hogy fel se tűnt neki... :D
2016. szept. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Direkt közel vittem hozzá,rámutattam,hogy szokja a macska jelenlétét
2016. szept. 19. 23:39
 4/6 anonim ***** válasza:

"Otthon persze megjutslmaztam,hogy nem ugatta meg a macskát"


Ezt hogy csináltad?

2016. szept. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem jol tetted
2016. szept. 20. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha a kutyát nem a jutalmazandó viselkedés megtörténte utáni egy másodpercben jutalmazod, akkor nem fogja tudni, miért kapott jutalmat. Tehát ha sétáltatok, csinált valami jót, szépen hazamentek és aztán jutalmazod meg, azt nem fogja érteni. Illetve ha a jutalmazás pillanatában éppen ült és a plafont nézte, akkor azt fogja gondolni hogy ezért kapott jutalmat. Ha pedig éppen rágta a pórázt, akkor azt fogja hinni, hogy azért.

A kutya tudja, hogy ha rámutatsz valamire, akkor arra kell nézni? Mármint ezt sok kutya tudja ösztönösen, hogy pl arra érdemes elmozdulni, amerre az ember lendíti a kezét, de a mutatás és arra figyelés olyasmi, amit tanítani szoktak, és fontos hogy a kutya szemének magasságában történjen. Szóval én még mindig bizonytalan vagyok abban, hogy látta-e a macskát a kutya. :) Persze ha igen, az se mond semmit. Ha egy macska elkezdene mozogni előtte, még lehet simán megkergetné.

2016. szept. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!