Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fogják már fel ezt az...

Mikor fogják már fel ezt az emberek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Egyre több ehez hasonló kérdést olvasok , és egyszerűen feldühít a dolog.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__808126-feljel..


Nem büntetés a kutyáknak a póráz , örül neki hogyha elviszi a gazdi sétálni és sokan mondják , h behívható a kutyája , nem agresszív , csak ismerkedni szeretett volna stb. és fel vannak háborodva , ha egy másik kutya megtépi az övékét.

Az én szememben ez egy hatalmas felelőtlenség , h póráz nélkül sétáltatják sokan a kutyákat hiszen egy kutyát rengeteg veszély fenyeget az utakon.(pl. megeszik vmi mérgező dolgot , kóborkutya tele betegségekke megharapja és még sorolhatnám )

Ha megtörténik a baj akkor meg a gazda egyből hárítja a felelősséget a másikra . holott ő a felelős a kutyájáért , és neki kell(ene) előre gondolkodnia nem pedig a kutyának.

TESSÉK AZ A QVA PÓRÁZT HASZNÁLNI , AZÉRT VAN !!!!


2010. ápr. 23. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
Jogos. Nekem is volt egy harcikutyám (staffordshire terrier), kertes ház, nagy udvarral. Soha nem volt megkötve, az udvaron elszaladgált. Én amúgy is ellene vagyok a kutya megkötésének vagy bezárásának. Viszont ha sétálni mentünk, rátettem a pórázt. Az az 1-1,5 óra nem olyan borzalmas pórázon. Meg ezzel sok mindentől megvédtem (pl. száguldó autók).
2010. ápr. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van. De azért vannak olyanok akik képesek póráz nélkül sétálni úgy hogy nem lesz semmi bajuk. Nem kéne mindenkit egy kalap alá venni. Vannak tényleg engedelmes kutyák és pl nálunk kutyafuttató sncs, nem élhetnek egész életükben pórázon. De engem is idegesít amikor neveltlen kutyát engednek el és utána még nekik áll feljebb!
2010. ápr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindig pórázon tartanád a kutyát, hogy tanítanád meg neki, hogy hogyan kell viselkednie póráz nélkül? Honnan tudná, hogy mi a teendője, ha elszakad a nyakörv/póráz, vagy hogy hívnád be, ha véletlenül kislisszolna az ajtón/kocsiból?


A másikra hárításról meg annyit mondanék, hogy én meg azt tartom rém igazságtallannak, hogy 1,5 kilós törpék nekirontanak hörögve, morogva ugatva a 30 kilós kutyámnak, a gazdájuk nem szól erre semmit az ég világon, de ha valamiért kirántaná a kutyám a pórázt a kezemból, és baja esne a kicsikének, akkor én lennék a hibás. A múltkor 4 kutya falkában (miniyorki, minischnauzer, westie, és picsi) rontott neki a parkban a pórázon sétáltatott nagy testű kutyámnak, aki erre érthető módon fel akarta venni a harcot. Imádkoztam magamban, hogy jöjjenek már oda a gazdik, vagy valamit csináljanak, de vígan dohányoztak, és mosolyogtak, hogy milyen cukik a törpék, hogy kitámadják a nagyot.

2010. ápr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A behívást kutyasuliban , vagy elzárt terület , vagy hosszú pórázzal kell megtanítani , nem pedig elengeded és vagy visszajön vagy nem :P

Kicsit lehet h támadólag léptem fel , persze vannak olyan kutyák amit lehet póráz nélkül is sétáltatni , de előtte el kell rajta gondolkozni h milyen veszélyforrások vannak.Persze ha ismered a területet és tudod h nincs arra semmi extra akkor elengedheted , de te felelsz a kutyáért.


Én jártam már úgy , h sétáltatás közben láttam ahogy a gazda kinyitja a kaput a 2 kutyájának , azok meg mentek neki az enyémnek.A 2 kutya elkezdte bekeríteni az enyémet , itt nem mérlegeltem megfogtam a póráz legvégét h a kutyámnak legyen helye védekezni és ne akadályozam , ahogy a szemben levő kutya ment neki belemart az enyém az orrába , a másikat meg felrúgtam.Utánna hazaszaladt a 2 kutya , a gazda meg sztem nem mert odajönni de sztem nem is járt volna jól mert igen csak ideges voltam.

Persze itt megint mondják sokan h nagytetű agresszív kutyám van (németjuhász) , de inkább az ismeretlen kutya sérüljön meg mint az enyém.

2010. ápr. 23. 19:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valaki járt a kutyájával kutyasuliba, behívható a kutyája és ott engedi el a kutyát, ahol a legkevesebb baj érheti, az OK. Nálunk messze van a bekerített kutyafuttató, de amúgy is csak a neveletlen kutyákat hordják oda, akikkel életveszély összeengedni a normálisakat. Neked milyen kutyád van? Elég nekik lemozgatásnak a pórázas séta?
2010. ápr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, most olvasom, hogy németjuhász. Akkor gondolom csak elengeded valahol, hisz bedilizik anélkül. Hacsaknem 100 éves...
2010. ápr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Persze, hogy a behívást kutyasulban kell tanítani, de azért nem árt, ha az utcán is tudja, bármi történhet. Tényleg előfordulhat, hogy elszakad a nyakörv, eltörik a csatja, mondjuk valahol odébb a parkban. Ha a kutyád nem tanulta meg korábban, hogy kell az utcán láb mellett sétálva zavarókörülmények között is hazamenni, akkor mit csinálsz ilyen helyzetben?


Szerintem igenis szükség van rá, hogy a kutya tudjon minden helyzetben póráz nélkül közlekedni, azt meg csak úgy tudod megtanítani neki, ha póráz nélkül gyakoroljátok. Persze, aki agresszív, kontrollálatlan kutyát póráz nélkül sétáltat, az hülye.

2010. ápr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem itt van a gond, egy iskoláztatott, jól szocializált kutyát, szabadabb részeken lehet póráz nélkül vinni (pl. erdő, mező, csöndes kis utca, nem a belváros közepén) A gond ott van ha gazdi nevelés nélkül viszi a kutyát, gondolván hogy úgy sem megy messzire. Vagy hogy úgy viszi hogy nem figyel rá, és nem tartja be a kutyasétáltatás szabályait. Én is póráz nélkül viszem (erdő szélén lakom) de mindig nagyon figyelek és amint látok egy másik embert vagy kutyát, rögtön behívom, megfogom, egyeztetünk a gazdival hogy összeengedhetjük őket és csak akkor engedem oda ha ő is akarja.

De a kérdésben egy szabadon lévő veszélyes kutya van, én igenis felháborítónak tartom hogy egy veszélyes kutyát úgy visznek szabadon hogy nem figyelnek rá. Azért igen is van különbség egy 5kg-os és egy 30kg-os kártékonyságában. Persze attól még ugyanúgy kell figyelni de egy nagytestű vadabb kutyára fokozottan! És sajnos ha pórázon van akkor is ugyanúgy megtudja támadni, sőt akkor még elfutni sem tud.

2010. ápr. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A jól nevelt/szocalizált kutyákkal nincs bajom , de őket sem sabad elengedni ha nem ismered a terepet , mert bármi érheti.Én tapasztalatból mondom , hogyha ott a gazda a kutya melett , kisebb az esélye h sérülés lessz.
2010. ápr. 24. 13:53
 10/10 A kérdező kommentje:
Csak sokan azt hiszik hogyha a kutya otthon a kertben ül/fekszik/hívásra odamegy , akkor kint is megcsinálja ugyanazt pedig ez nem így van.
2010. ápr. 24. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!