Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy a fajtatiszta...

Igaz, hogy a fajtatiszta kutyák szajpadlasa foltos?

Figyelt kérdés
Egy válaszban olvastam és nem tudom igaz lehet e
2016. szept. 22. 16:41
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
80%

58%-os kérdezőnek: ha van magyar állampolgárságod, akkor magyar vagy, ha nincs, akkor nem vagy az. Ez a kutyánál ugyan ilyen. A tk gyakorlatilag a születési bizonyítvány, hogy valóban azok a szülei, akik és valóban abba a fajtába tartozik. Anélkül keveréknek minősül.


A híres-neves tenyésztő haverod pedig csak szaporító. Ugyanis a tk nem olyan, hogy ad a kölyök mellé vagy sem. Azt időben ki kell váltani az egész alomra, utólag már nem lehet kikérni, ha a gazdi mégis tk-el kérne kölyköt! Ha pedig kiváltotta, akkor neki sem kerül kevesebbe az a kölyök, mint a tk-es tesói és miért ne adná ki a papírt? Vagy a másik lehetőség, hogy kutyapecérkedig és keverékeket is gyárt, akiknek így szerez tk-et.

2016. szept. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
7%

ma 17:21

Nyugi...

Magyar sajátosság , hogy népszájra került a "fajta jellegű keverék" kifejezés. Na, meg a fajtatiszta, vagy nem fajtatiszta kérdése is. Sehol a világon nincs ilyen megkülönböztetés. Általában külföldön törzskönyves kutyát az vesz, aki valamelyik nemzetközi kutyás egyesület, vagy szövetség berkeiben kiállításra akar járni a kutyával és annak feltételeivel szerint akar tenyészteni.

2016. szept. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
0%

ma 21:15:


Tudom, külföldön élek. Itt érdekes módon nincs ez a szaporítózás, max. a romániai meg Lengyel illegális tenyészeteket emlegetik. Érdekes hogy a magyrok még nem bukkantak fel az adásban. (Hund, Katze, Maus / VOX)

2016. szept. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
4%

Azért látom összeálltok mint disznók az esőben.:)

Attól hogy lepontozgattok, nem fog tőletek több ember gnómot venni.


Egyébként most olvasom, lehet én érettem valami félre nála, de ismert tenyésztőről van szó.

2016. szept. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
43%

A tenyésztők legtöbbje ma már simán ad papír nélkül is kutyát. Az emberek nagy része pedig nem foglalkozik azzal, van-e törzskönyve a kutyának? Aki tenyészteni, kiállítani, netán hivatalos versenyeken akar részt venni,vagy ragaszkodik a "fajtatiszta" kutyához, az papírossal vesz kutyát.

Jöhet a lepontozás :)

2016. szept. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
91%
Mert aki meg vesz több százezerért egy kutyát annak nem hogy ráfizet még pár ezer forintot hogy törzskönyves is legyen? Nem a tk a drága hanem az egészség (szűrések)
2016. szept. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm annak a 2-3 embernek aki a kérdésemre válaszolt.
2016. szept. 23. 13:54
 18/27 anonim ***** válasza:
11%

"Mert aki meg vesz több százezerért egy kutyát annak nem hogy ráfizet még pár ezer forintot hogy törzskönyves is legyen? "


Egy németjuhász nem kerül ennyibe. A többi meg csak úri huncutság.

2016. szept. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
8%
Az én bichonom 30000 volt és fajtatiszta de nincs törzskönyve, szerintem ezt a törzskönyves hisztit a tenyésztők találták ki, hogy egy darab papirért elkérjenek még 70000-et egy 30000-res kutya után.
2016. szept. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Mint írtam nem azért a darab papírért kérnek sokat hanem az eredményeikért és a szűrésekért amik nem olcsók. És egyébként honnen tudod hogy a kutyád ősei között nem volt pl. puli? Mi bizonyítja, hm? Semmi mert nincs törzskönyve így keveréknek minősül, hisz semmi nem bizonyítja hogy fajtatiszta.
2016. szept. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!