Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatiszta az a kutya,...

Fajtatiszta az a kutya, amelyiknek pöttyös a szájpadlása?

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt felejtsétek már el, a szájpadlásnak semmi köze a kutyák fajtatisztaságához. Akkor fajtatiszta, ha van törzskönyve és pont, ha nincs akkor nem az, elég egyszerű.
2011. febr. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Pöttyös?:)

Szerintem semmi köze a pöttyös szájpadlásnak a fajtatisztasághoz...

2011. febr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Én azt hallottam,hogy pöttyös szájpadlású kutyák keverékek,de erre rácáfolt a törzskönyves NJ-m,akié tiszta fekete és a Dalmatám akié foltos... :)
2011. febr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, hogy milyen a szájpadlása. A törzskönyves kutya fajtatiszta, a törzskönyv nélküli pedig maximum fajtajellegű keverék.
2011. febr. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 IGCM ***** válasza:
100%

A mende mondák szerint az a kutya fajtatiszta amelyikne kteljesen fekete a szájpadlása :D

A valóságban semmi köze hozzá..

2011. febr. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
9%
Theia!!Nem minden fajtatiszta kutyának van törzskönyve!!Csak annak van amelyiknek a gazdája vagy a tenyésztője csináltatott.(Jó is lenne ha csak igy simán osztogatnák):D:D
2011. febr. 22. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Előző vagyok.Az én colliem is fajtatiszta még sincs törzskönyve :D
2011. febr. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy hülyeség, semmi köze a szájpadlásának, a fajtatisztasághoz.

A törzskönyvnek viszont igen..

2011. febr. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen külső jegy nem garantálja, vagy cáfolja egy adott kutya fajtatisztaságát.


36%-os válaszadónak mondanám, hogy a kutyád fajtajellegű keveréknek számít (hivatalosan), még akkor is, ha 100%-ig úgy néz ki, mint egy collie. Hiszen semmi sem bizonyítja, hogy a szülei, nagyszülei is fajtatiszták voltak.


Ez kb. olyan, mintha Te azt mondanád, hogy finn származású vagy, csak azért, mert úgy nézel ki, mint a finnek. És közben nem tudod semmivel sem bizonyítani, hogy a szüleid valóban finnek. Attól még nem leszel finn állampolgár.

Na jó, ez így kicsit sántít, de remélem a lényeg leszűrhető:)

2011. febr. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ezek a szájpadlás dolgok mind pigment függők. A vizslának sem fekete az orra hanem barna. A világosabb pigmentáció végett. Természetes a foltos szájpadlás is.
2011. febr. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!