Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell egy házőrzőt tartani?

Hogy kell egy házőrzőt tartani?

Figyelt kérdés

Önvédelmi célra szeretnék egy házi kedvenc kutyát vásárolni. El fogom vinni kutyaóvodába, majd pedig kutyaiskolába, hogy egy jól nevelt kitűnő házőrző váljon belőle. Gondolom a kapura a törvény szerint ki kell rakni egy táblát arról hogy harap a kutya. De ezenkívül van még más teendőm? Vagyis ha valaki bemászik a kapumon és a kutya megharapja, akkor nem fognak lecsukni, ugye?

(Etetésről, sétáról, stb ne írjatok, mert az teljesen egyértelmű)



2016. szept. 22. 21:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
De ha ez ennyire köztudott, akkor miért nem jelentitek fel? Vagy arra vártok, hogy kárt tegyen valakiben?
2016. szept. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Fel van jelentve. Sokat nem érdekli. Egyébként pedig nem csapom ki a kutyát, de egy kuvaszt nem fogok szobában tartani, mert az állatkínzás!
2016. szept. 23. 17:47
 13/16 anonim ***** válasza:
nem azt mondtam hogy vidd be a házba...vidd ki az udvarról egy kutyát napi szinten sétáltatni kell...
2016. szept. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A legjobb egyébként minden kutyának a kinti-benti tartás, magyarul hogy ha otthon vagy és veled akar lenni (meg ítéletidőben, meg szilveszterkor, stb.), akkor bemehet. De a napi séta tényleg alapvető.
2016. szept. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Nem értek egyet, nyilván egy fázós kis szőrű kutyát beengedi az ember, de egy kuvasznak nagy bundája van és még annál is nagyon mozgásigénye. Kétlem, hogy megmaradna a szobában. Szerintem ti még nem láttatok nagytestű kutyát. A séta, prémium táp, oltások, chip, vitaminok, kozmetikus, kutyaiskola, útlevél, esőkabát, fém tálak (tudom, hogy nem szabad műanyagból etetni a kutyát) stb. egyértelmű, kértem is hogy ilyen jellegű segítség nem kell.

Engem a törvényi része érdekelt volna, de ti mindenről írtatok csak a kérdés lényegéről nem.

2016. szept. 23. 19:43
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Öhm, egy nagytestű pásztorkutyának nem nagy a mozgásigénye :) És még a legpörgősebb kutya sem pörög 24 órában. Ellenben mindegyik nagyon szeret egyszerűen csak együtt lenni a gazdájával :) Kapcsolatépítő "tevékenység".

Nem kötelező nyilván beengedni, nem azért mondom ezeket, csak hogy ne téves információk alapján akard mindenáron csak kint tartani :) Ha neked is jó, meg neki is jó, akkor had szunyáljon néha a szobában az esti film alatt.


Egyébként törvényileg semmi egyéb kötelezettséged nincs. Érvényes oltások, meg tábla, és csókolom. Azért reagáltunk másra is, mert úgy tűnt, hogy nem egészen érted a kutyák működését. Ezt ne vedd magadra, a legtöbb gazda így van ezzel, csak mi meg azért járunk ide, hogy segítsünk :) Nehogy aztán szerezz egy olyan kutyát, ami mégse jó neked, vagy olyan elvárásaid legyenek, amiknek a kutyád nem tud megfelelni, mert csalódás lesz a vége.

2016. szept. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!