Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám még mindig bepisil...

Cintikebabby kérdése:

A kutyám még mindig bepisil nem tudja tartani vagy mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
A kutyusom egy lakasban tartott 8 honapos kislány a pisivel mindig volt gond gondoltam elmulik elnövi de nem hajlando tartani minden nap bepisil van hogy többször is a kaki már csak lent de a pisit nem hajlando megtanulni nem tudom mit csináljak még de nem csak ez a problema a kutya minden ingertöl bepisil ha megsimogatod ha jatszol vele ha megszidod ha örül ha etetet stb... Az egesz nap pisi takaritásbol áll ha felugrik az ágyra oda pisil azonnal nem tudom mit csináljak mit találjak ki most vettünk egy kenelt a lakásba egy hatszögletü nagy kenel (1kilos kutyarol van szo) nem tudtam mast kitalálni hogy ne lepjunk bele van ahol padlo szönyeg van egy szóval katasztrófa de ki kell engednem néha nem elég csak sétálni vinni a lakasba is szoktunk játszani de mindig katasztrófával mérgelődéssel végződik probalom nem szidni de a tehetetlenségbe belefáradtam valami megoldás kell! Tapasztalatok esetleg volt másnál is ilyen? Köszönöm előre is!

2016. szept. 13. 19:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
vidd orvoshoz ez egyáltalán nem normális.
2016. szept. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szegény csöppség. Minden kutyánál előfordulhatnak 1 éves korig balesetek. Ilyen pici kutya pedig eleve nem tudja olyen sokáig visszatartani. Bepisilni akkor is bepisilhat, ha fél tőletek. Ne bántsátok. Ágyra pisilés lehet jelölés is, ivartalanítás talán segítene, de ami biztosan, az a szeretetteljes, nem idegbeteg, következetes nevelés.
2016. szept. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

8 hónapos nem olyan kicsi utolsó :D


balesetek lehetnek,ami azt jelenti,hogy pár naponta hetente becsúszik egy- egy pisi,de ez a kutyus nagyon sokat pisil be..


Vizsgáltassátok ki,nem normális dolog.

Az sincs kizárva,hogy beteg alapból pl ha szaporított yorki,csivava akkor nincs kizárva,hogy rosszak a záróizmai ilyen esetben örökké így marad.

Idegrendszere is tropa lehet akkor is így marad.


Még egy ok miért nem vennék szaporított kistestűt.


Orvosnál pedig egy vérképet és vizelet vizsgálatot kérj.

Ivartalanítást is javaslom.

Majd kiderül,hogy egészségügyi vonzata van e vagy sem.


Milyen időközönként viszed sétálni? Mennyit vagytok lent?

2016. szept. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A kutyussal nem idegbetegként bánunk rettenet türelmesek vagyunk! A kutya napi 3 szor van lent félorat kb mindent levitel alatt 3-4 pisi lent is ezek nem balesetek ez már probléma! Nem verjük nem kap ki csak rá szolunk hogy nem szabad hogy tudja nem jo az amit csinál ez gondolom normális... Az irvis azt mondta masfel eves koraig varjunk... De mar most ki vagyok bukva hogy ha reggel kelek pisi folt 3 hazaerek pisi folt 3 estig még 1-2... Keresnem kell akkor másik dokit mert ő nem veszi elég komolyan ezek szerint
2016. szept. 13. 20:05
 5/12 anonim ***** válasza:

Az nagyon kevés séta.

Nekem 1,5évesek,és minimum 4szer vagyunk kinn. 6-14-18-24 órakor. És ebből minimum 1 nagy,másfél órás futkosós séta.

2016. szept. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerintem itt nem a több órás séta lesz a megoldás minden esetre nem igényel többet mert mint irtam 1 kilos hosszu szorü törpe spitz melege van hamar liheg le fekszik nem igényel többet! Itt a vizelettartással van a gond.
2016. szept. 13. 20:40
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem szabad neki örülni se a lakasba szegénykém mert akkor aztán mindennek vége niagara! Nagyon izgatott fajta nagyon szeret mindenkit es mindennek örül akkor 100% hogy bepisil ezt is probaljuk kezelni mar! De e mellett ha nem vagyunk otthon akkor is van 2-3 tócsa
2016. szept. 13. 20:46
 8/12 anonim válasza:
100%
Szerintem próbáld ki a tőmondatok használatát.
2016. szept. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Feltételezem, nem tenyésztőtől származó kutya. (1 kg-os nem lehet 8 hónaposan). Ha mindentől bepisil (pl. örömében is), az valószínűleg idegrendszeri problémára utal.

Vizsgáltasd ki, hogy szervileg minden rendben van-e vele, és hozzáértővel (elismert spicc tenyésztő pl.) nézesd meg az idegrendszerét is (viselkedés).

Ezek mellett a szobakennel jó ötlet, ha nem vagytok otthon, de érdemes lenne legalább 4-szer, inkább 5-ször levinni egy nap alatt.

2016. szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az enyémek meg kopaszkutyák és mégis igénylik a sétát..

Valószínűnek tartom,hogy idegrendszeri a gond,ezért nem mindegy,honnan van.

2016. szept. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!