Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belga juhász, német juhász...

Belga juhász, német juhász vagy dobermann?

Figyelt kérdés
Melyik a legjobb munkakutya? Melyik milyen áron kapható?

2016. szept. 24. 09:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen munkára? Az ár pedig attól függ, hogy milyen kennelből, milyen párosításból, milyen célra veszed.
2016. szept. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Na mivel nektek hála nem tudok új kérdést feltenni leírom ide részletesen habár nem valószínű hogy bárki elolvasná...de hátha.


Szóval van egy kutyám akivel engedelmességire jártam csak hogy neki nem megy viszont nekem tetszik a dolog. Szeretnék venni egy munkakutyát.Habár nem tudom milyen célra kellene vennem mert én semmi komolyat nem tervezek, lesz ami lesz. A belga juhász malinois-át a német juhász és a dobit néztem ki, esetleg ha valaki tud még ajánlani jó munkakutyát írja le. Szóval időm rengeteg van foglalkozni vele. Képzésre járnánk ez lenne a lényeg, természetesen otthon is tanítanám. Kinti-benti tartás. Az engedelmesség a leglényegesebb számomra. Engedelmességit csinálnánk vagy Őrző-védő "képzést". Nem tudom mit kellene még írnom. Természetesen tenyésztőtől venném, segítségem van az-az nevelésre és tanításra vonatkozóan. Mind a 3 jó de nem tudom melyik lenne a legalkalmasabb a számomra. Egyáltalán miben különböznek? Én úgy tudom hogy kb. ugyan arra jók és nem sok különbség van közöttük. A dobikat nem ismerem, a német jucikat sem annyira, a mali-kat szeretem de aggódom hogy nagy falat lenne számomra habár nem tudom, a mali tetszik legjobban, viszont ha más fajta jobban megfelel akkor megfontolom hogy melyiket választom.

2016. szept. 24. 18:40
 3/4 anonim ***** válasza:
A malinois a legaktívabb. Őt csak akkor ajánlom, ha komolyan gondolod a munkát versenyzést. A német juhász nyugodtabb, őt sokkal jobban lehet sportos kedvencként tartani, de komoly munkára is jó. Nekem mind a kettő van, közülük én inkább a német juhászt ajánlom neked. A dobit annyira nem ismerem, úgy tudom, ők csavarosabb eszűek, makacsabbak, valamivel nehezebben képezhetőek. Szerintem egy jó német juhásszal annyira nem lőhetsz mellé, őt javaslom.
2016. szept. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. szept. 24. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!