Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám egyre rosszabb...

A kutyám egyre rosszabb dolgokat művel, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Labrador-Golden Retriever keverék, még nincs 1 éves, de jól nevelt, szófogadó kutya volt eddig. Napokban egyre több mindent tép szét, ahol kiegyenesítettük a talajt (föld) azt kiásta, pedig mindig lecsesszük érte és ilyenkor sunyik és elbújik a házába. De tegnap (mikor csak én nem voltam otthon), akkor újra kiásta a lyukat és széttépte a medencét, nev.apum meg is verte őt, még a mai napon is lecsesztem a kutyát, de mindig hülyeségeket fog csinálni, ha nem vagyok kint vele és sajnos nem tudok kint lenni vele a nap 24 órájában, mit tehetnék? Ha a anyum kiskutyája is el van engedve, akkor meg szörnyen idióták, akkor minden tönkretesznek.

Pedig, ha kint vagyok vele, akkor messziről kerüli a kertet, mindenhová követ, szófogad (ül,fekszik,pacsi,forog,ugrik,hozd vissza, kifele)



2016. szept. 24. 13:39
 1/10 bollocks ***** válasza:
75%
Keressetek neki normális gazdát.
2016. szept. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
99%
Mennyit sétáltatjátok, mennyire van lefárasztva? Mert ha nem foglalkoztok vele, ne csodálkozzatok hogy rombol. Verni, utólag leszidni pedig teljesen felesleges, mert úgysem tudja miért kapja. Csak ha tetten éritek, akkor lehet büntetni. De a következetes nevelést kutyaiskolaban is megtanulhatjatok, oda sem ártana elvinni.
2016. szept. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem verem, csak lecseszem és tudja miért, mert lássa, sokat van foglalkozva vele, naponta játszok vele, mindig magától hozza oda nekem a botot, hogy dobáljam el neki, 13 áras az udvar, tehát elég helye van futkározni
2016. szept. 24. 14:08
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom mikor megy ki a divatból ez a felfogás, hogy hiába van nagy kert, nem fog benne rohangálni a kutya, meg nem fárasztja le saját magát. Ha te egész életedben ugyanabba a szobába lennél bezárva, te is unatkoznál. A kutyád is unatkozik, ezért csinálja ezeket a dolgokat. Kezdd el sétáltatni, és ha fáradt, nem lesz kedve tönkretenni a kertet.
2016. szept. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
mint írtam, járok ki vele és futkározik a bot után
2016. szept. 24. 14:18
 6/10 anonim ***** válasza:
98%
de kell neki kinti séta és szocializáció. Mentálisan is fárasztani kell, az nem elég, ha csak játszol vele. A séta alatt szabályok vannak, végig rád kell figyelnie. Kutyafuttatón pedig össze lehet engedni a többi kutyával játszani is. Ha ez nincs meg, sosem lesz boldog és kiegyensúlyozott kutyátok. Hogy nem értitek meg, ha a kert nem elég? Amúgy meg, még bőven kamasz. Persze, hogy lázad, rosszalkodik, feszegeti a szabályokat. Ő még gyerek. Azt se szokás agyonverni, ha rosszalkodik.
2016. szept. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el naponta sétálni 1 órát, közben tanítsd, hogy szépen láb mellett sétáljon pórázon, álljon meg az út végén üljön le stb. Engedd el bandázni másik kutyákkal 1 órára. Saját udvarotokon játsz vele, tanítsd logikai feladatokat csináltass vele.

Hetente 1x vidd el kutyasuliba: szocializáció, engedelmes tanfolyamok és hobbi szinten agility, flyball, dog dancing beválhat. Esetleg nyomkövetőzhetnél, apportozhatnál vrlr komolyabban.

Napi 3-4 óra aktív foglalkozás, heti 2x hosszabb túrázás, kirándulás, heti 1x kutyasuli.

Fegyelmezd, neveld következetesen, határozottan.

Ha komolyabban foglalkozol a kutyával, nem csak kerti dísznek van és napi 2x ránézel azt jovanazugy akkor okos, engedelmes, jó kutya lesz bármilyen fajtájú kutya.

2016. szept. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Unatkozik, nincs lefárasztva, nincsenek lekötve az energiái.

Kutyasuli heti egyszer-kétszer legalább, kutyákkal bandázás lehetőleg mindennap, mindennapi lefárasztós séták, sok feladatozás, tanítás. Azt a szintet kell belőni, hogy otthon főleg pihenni, aludni legyen kedve.

2016. szept. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Gábor19... ***** válasza:
72%
Szegény medence:( milyen típusú volt a medence? A benne lévő játékokat nem pukkasztotta ki?
2016. szept. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
néhányan úgy nyomjátok ezt a kutyasulit (ami persze nem rossz dolog), mintha minden falu végén lenne egy belőle. nem mindenki tudja elhordani a kutyát heti 2x, sőt van, aki egyszer sem, neki azért ki kell találni valami más megoldást
2016. szept. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!