Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek rosszabb anya...

Szerintetek rosszabb anya vagyok azoknál akik megtudják venni a babáknak a drágább de biztonságosabb dolgokat?

Figyelt kérdés
Lelkiismeret furdalásom van, mert én mióta megszületett semmiből nem tudtam megvenni a legdrágább szuper dolgokat, itt gondolok a babakocsira, autóülés, ruhák, etetőszék, stb…. most vettük meg a 2. autóülést, de nekünk csak 17000Ft-os akciós ülésre futotta, sokan meg azt mondják hogy ne ezen spóroljak.
2011. febr. 7. 19:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ne törődj az ilyenekkel. Ha a babád(nak)

-tiszta,ápolt

-mosol rá

-enni kap

-játszol vele

-törődsz ahogy kell vele

-orvoshoz viszed ha beteg

-maximális szeretetet kap

akkor tökéletes anya vagy! A többi csak anyagi, attól te nem vagy kevesebb vagy rosszabb! Ilyeneken ne is gondolkozz.

Nagyjából amiket felsoroltam (lehet kihagytam valamit) megvan, akkor mindene megvan! :)

2011. febr. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben igaza van az elsőnek!Legtöbb baba aki megkap minden drága dolgot nem biztos, hogy maximális szeretetet és törődést kap, persze nem akarok általánosítani és biztos, hogy azok is szeretik a gyereküket akik mindent megtudnak naki venni, de sajnos ismerek olyat aki csak kérkedni tud a gyerekével meg amilye van!
2011. febr. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Hadd mondjak neked valamit: ha egy baba megkapja a maximális szeretetet, van mit ennie és nem fázik, akkor mindent, de mindent megkapott, amire szüksége van! Amúgy pedig hozzáteszem, nem mindig a drága a legjobb! Én igazán megtehetném, hogy a drága dolgokat veszem a gyerekeknek, a párom alaphangon keres 5-600 körül, van, hogy akár kétszer ennyit, meg az én gyedem is családival száz fölött van, ennek ellenére örülök az unokatesóktól örökölt ruháknak, szoktam turiba járni, vásárolok a teszveszen, a járókát használtan vettem még az első babának, most a kicsi is azt használja és nyugodtan hidd el, hogy nem az autósülés márkáján fog múlni ne adj' Isten egy baleset kimenetele. Az autósülésnek az a lényege, hogy a megfelelő magasságban üljön a kicsi és rendesen tartsa a biztonsági öv. Mondhatnak a töréstesztekről akármit, ha már az ülésen múlik, hogy mennyire sérül a baba, ott már nem sokat lehet tenni. Ha ütközésnél úgy mennek bele valakibe, hogy a gyerekülésig törik minden, ott már magán az ülésen nem múlik semmi. Legyen kényelmes a babának, lehessen biztonságosan rögzíteni, a többi nem számít. Ja, nekünk is "csak" 25 ezres ülésünk van, teljesen szuper és szeretik a gyerekek. Szóval rá se ránts azokra, akik megszólnak - a saját szegénységi bizonyítványukat állítják ki ezzel.

Szeresd a picurkádat tiszta szívből, más nem számít! Sok boldogságot nektek!

2011. febr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Elore is bocsi kicsit hosszu leszek.

Eleg sok tehetos ismerosom van 9ez alatt az iszonyatosan gazdagot ertem).

Unokatesomek pl nem veszenek a gyerekeknek mindenbol dragat...sot a ruhaik kb 70% turis, mert nem tudnak vigyazni ra.

Iskolaba (elsos a legnagyobb) oviba (4 eves a kozepso) uj ruhaba mennek, de otthonra es az oviba atoltozos ruhanak turisat kapnak.

Nem kapnak jatekot, csak ha megerdemlik (rendet tart a szobajaban stb)

Mi is mindent megvehetnenk a lanyunknak, de felesleges.Hasznalt a babakocsija, hasznalt a kisagya hasznalt az etetoszeke es hasznalt ruhai is vannak.Eleg sok jatekot hasznaltan veszek meg es kimosom/elmosom.

Nem hiszem, hogy a penz haterozna meg egy ember ertekeit (vagyis sokszor igen, de azok nem pozitiv peldak).

En 100 inkabb baratkozok szegenyebb korulmenyek kozott elekokkel akikkel tudunk beszelgetni es a gyerekeink egyutt jatszani mint gazdag sznobokkal.

Van baratnom aki soha de soha nem kapott bulira mozira stbre penzt a szuleitol, pedig baromi gazdagok.Mindig dologzott a baratnom, hogy legyen mibol szorakoznia.

Apukaja megmondta neki, hogy O is a nullarol kezdte es a gyerekei is onnan fogjak.Meg kell tanulni a gyerekeknek is!

Jol tette.Mara a baratnom nem egy elkenyeztetett csaj, hanem egy erett komoly no aki tudja, hogy milyen kuzdeni es igy elerni dolgokat.

Lassan 30 eves es buszke magara.

A penz nem boldogit!!

Akkor vagy jo anya, ha a szeretetedet adod es azt penzert nem lehet megkapni!!Akkor vagy jo anya ha a legjobbat adod amit tudsz!!

:)

2011. febr. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egy kisgyerek nem a csodababakocsitól, meg a százezres autósüléstől lesz boldog! Attól, ha a szülei, nagyszülei szeretik őt, foglalkoznak vele, ha beteg, ápolják, ha épp sír,megnyugtatják, ha hisztizik, akkor is szeretettel fordulnak feléje! Ha te ezt biztosítod a a babádnak, akkor te vagy számára a lehető legjobb anyuka! Ne foglalkozz a kérkedőkkel, ne foglalkozz azzal, hogy más mennyiért vesz a gyerekének dolgokat! Lehet, hogy a te gyereked több törődést fog világ életében kapni, mint a 3százezres babakocsiban ülő... Mert az ő anyukája mondjuk nem ér rá,mert tornáznia kell,meg manikűröztet,meg fodrászhoz, buliba meg ki tudja hová megy... közben meg a gyerekre a bébiszitter vigyáz...
2011. febr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
ha ez vigasztal, mi jól keresünk (500 felett van a bevételünk havonta) mégsem vesszük meg nekik a leghipermodernebb cuccokat, mert az olcsóbb is van ugyanolyan jó, márkanévért meg nem fizetünk....
2011. febr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
pont azt akartam írni,mint az utolsó.Bár nekünk csak 180 ezer jut 4 ünőkre,de ha megtehetném se vennék meg extra dolgokat.ugyanis feleslegesnek tartom.de eszembe se jut sopánkodni rajta,mert nem ettől leszünk többek.engem nem nagyon hat meg ha valaki 25 ezres zenélő pihenőszéket vesz a gyerekének amit használ 2 hónapig.ha ő ettől boldogabb tegye azt,mert a gyereke nem ettől lest az.Én is voltam nagyon szegény is,ami azt jelenti hogy napi 250 ft-ot kelett be osztanom.3 an éltünk belőle.hát nem mondom nem volt könnyű,de úgy is boldog voltam.Ma már több van,de megtanultam értékelni amink van,és nagyon örülök,hogy van fedél a fejünk felett,van it ennünk,van meleg,és fürdeni is tudnunk,és boldogok vagyunk.
2011. febr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezek szerint én is rossz anya vagyok. :) Ágyat , 4 zacskó ruhát 15 000-ért vettük át egy ismerőstől. Turkálóból és Teszveszről van egy csomó ruhánk. Első babakocsi unokatesótól kölcsönbe, sportbabakocsi Expresszről -látszik rajta, de a célnak megfelel-. Ja, játékok is Teszveszről vagy ajándékba kaptuk. Jézuska hozott 1-2 új játékot azért. Mégis van egy jókedélyű, kiegyensúlyozott kisfiam. És nme attól, hogy menő cuccokat vennék neki. Nem is telne rá, és vlószínűleg sokáig nem is fog. Ne foglalkozz ezzel!:) Más is van így.
2011. febr. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
19:58as vagyok, én is szinte csak használt ruhákat veszek a gyerekeknek, mert azok is vannak olyan jó minőségűek, mint az újak és max fél évig használjuk őket...
2011. febr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nagyon jólestek a válaszok, mi sokáig próbálkoztunk a babával, több terhességem halt el,mire Ő megszületett. Nagyon sok pénzt kötöttünk arra, hogy most egészségesen velünk lehessen, és imádjuk, amit tudunk azt megadjuk neki, de amikor azt hallom, hogy ez egy gagyi amit veszünk, és nem biztonságos, komolyan elbizonytalanodok, hogy talán jobb lett volna a drágább, hiszen annyit küzdöttünk érte, hogy megérdemelte volna hogy a jobbat vegyük meg.
2011. febr. 7. 20:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!