Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Viszonylag kis méretű kertben...

Viszonylag kis méretű kertben milyen házőrző kutyát tudnék tartani?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakom, 250nm a kert, régóta szeretnék egy kutyát venni, ami jó házőrző is egyben. Először a pásztorkutyákat (komondor, kuvasz, kaukázusi stb.) néztem ki, mert ők ösztönösen dolgoznak, de mint kiderült túl kicsi lenne nekik a hely. Szóval milyen más ilyen kutyafajtát lehetséges ekkora kertben tartani? Mert eddig sajnos csak a németjuhászt találtam, mint lehetőséget. Köszönöm! (Kinti kutya lenne.)

2016. szept. 26. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
A pásztorkutyák is elvannak ekkora kertben ha jó sokat sétálhatnak, futhatnak minden nap. Ne kövezzetek meg ha tévedek. A nj jó csak hogy neki (ahogy egyetlen kutyának sem) jó ha kivágod a kertbe. Napi több órát kell foglalkozni vele emellett sétáltatni is kell, na meg nem árt vele kutyaiskolába járni, az szórakoztató a számára, jól lefoglalja.
2016. szept. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
#1 vagyok, úgy értem hogy ha sokat sétáltatod (a pásztorkutyákat) és futhatnak szabadon is akkor a kicsi kert sem rossz nekik. Viszont szerintem ilyen kicsi kert miatt kár elpocsékolni egy pásztorkutyát. Minden kutya tud egy bizonyos szinten őrizni de ha csak e-miatt kell akkor riasztó-kamera.
2016. szept. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem pásztorkutyát nem érdemes ekkora kertben tartani, ők a nagy területeket szeretik. Járőröznek, ha kell egész éjszaka, szerintem nem tudnád annyit sétáltatni, amennyire szüksége van:/ Igen az nj alkalmas lehet. Első attól, h valakinél kint van a kertben a kutya nem jelenti azt autómatikusan, hogy szarik a fejére. Bocsi de ez annyira rosszul esik azoknak, akiknek igen kint van a kutyájuk, de napi szinten normálisan foglalkoznak vele (sajnos nekem nem engedik be anyáék a házba őket (egy nj és egy beagle), ha rajtam múlna a szobámban aludnának, de attól minden nap séta+ tanulás van és mindezt egyetem mellett). Az udvaron mindkettőjüknek hőszigetelt kutyaházuk van, prémium tápot esznek stb. Szóval ha tudsz elég mentális és fizikai fárasztást biztosítani akkor vehetsz németjuhászt + kutyaoviba később suliba is érdemes elmenni vele. Vagy akár egy groenendael vagy tervueren is jó választás lehet.
2016. szept. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
én nem azt mondtam hogy a kerti kutyákat leszarják, de az ilyen kérdezők általában azt hiszik hogy elég a kert. Na meg kutya+házőrzés...az ilyen kérdések soha nem a kutya javát szolgálják. #1 voltam
2016. szept. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

rendben értem:) csak arra akartam rávilágítani (a kérdezőnél is tisztába tenni néhány dolgot), hogy nem feltétlen lerti díszként vannak kezelve az udvari kutyák és remélhetőleg ő se így gondolkozik, már csak azért se mert ha nincs lefárasztva a kutya rombol, kezelhetetlen mert túl sok az energiája és ez rendesen meg tudja keseríteni az együttélést:/


(nálunk a házőrzés nem feladata, ha a betörő be akar jönni bejön a kert annak a részén, ami el van zárva a kutyák elől)


kedves kérdező, ha konkrétan házőrzésre kell nem hagyatkozhatsz arra, h a "kutya ösztönből dolgozik" ha nem akarsz vele foglalkozni/ tanítani inkább szereltess be riasztót. A kutyát meg kell tanítani rá, hogy ki az ellenség, vagyis pl egy kertipartin ne támadja eg a vendégeket, de aki az engedélyed nélkül jön be azt igen. Ne egyen fel semmit az udvarról, akár kintről akár bentről származik. Idegentől ne fogadjon el kaját se szabadon, kerítésen kívülről meg mégúgyse. Biztos, hogy tudsz ennyit foglalkozni vele? ha nem inkább ne vegyél most kutyát.

2016. szept. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Úgy látom kicsit félre értettétek.


Üdülő övezetben lakom, nyáron igazi élet van, de ősszel és télen teljesen kihalt. A kutyával természetesen foglalkoznék, napi 3 órám biztos lesz rá, most is van egy csivava keverékem, egyszerűen imádom, de nyilván nem házőrző. Ő bent lakik, első osztályú jelzőkutyának. Vele is rendszeresen sétálok 1 órát + játék a kertben stb. Néha elviszem kirándulni is, vagy nyáron a tóhoz usznu

2016. szept. 26. 23:03
 7/10 A kérdező kommentje:

* úszni


Szóval nem csak úgy lenne a kertbe kicsapva. :)

2016. szept. 26. 23:04
 8/10 okrwdw ***** válasza:
67%

Tosa Inu, Fila Brasileiro, Cane Corso nálam a Top3 :) Esetleg pireneusi masztiff.

Ami nekem még tetszik: közép ázsiai juhászkutya, anatóliai juhászkutya, kaukázusi. Ezeket viszont nem tartanám ekkora kertben. Egyiktől sem megy be betörő bármelyiket választod :D

2016. szept. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Ha eleget foglalkozol vele és minden nap sétáltok, akkor elég sok lehetőséged van. Hovawart vagy berni pásztor is jó választás lehet.
2016. szept. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia én ajánlom az amerikai staffordshire terriert nekem is olyan van szeretni valók ismerősömnek 3 van 😊
2016. okt. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!