Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy működik a tenyészszemle?

Hogy működik a tenyészszemle?

Figyelt kérdés

TELJESEN ELMÉLETI KÉRDÉS!!!!!

Ha pl pároztatni akarnám az egyik kan kutyám akkor neki kötelező a tenyészszemle? Vagy nem kötelező de ha nincs akkor egy tenyésztő se érdeklődik a kutya iránt? És pl tegyük fel h németjuhászról van szó, ugye ott teljesen külön van válva a munka és a kiállítási, akkor egy munkavonalúnak is közelező vagy ez csak a kiállításnál fontos? És ugye pl ha csak a tulajdonságokat nézzuk akkor a munkav. tenyésztőt nem érdekli a küllem, és akkor is nézi a fajtastandardot? Remélem érthető?


2016. szept. 27. 15:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Tegyük fel, német juhászról van szó. Kell tenyészszemle. De még jobb a körung. Ha egy kan nem kiemelkedő vonalból van, nincsenek külföldi, német eredményei kiállításon, már a küllemeseket nem érdekli. Munkásoknál első a vonal, aztán a kan eredményei, ha vannak. Bár boltosnak inkább a vérvonal a fontosabb, és hogy mit örökít egy kan. Náluk a küllem nem a legelső.
2016. szept. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De ha egy munkav. Kan volt tenyészszemlén és nem felelt meg, de nem azért mert munkavonalu hanem pl az egyik füle rosszul áll, akkor azt a kutyát senki nem fogja felkérni?
2016. szept. 27. 15:44
 3/21 A kérdező kommentje:
Am nem kifejezetten a németj. Érdekel ccsak azét hoztam mert itt teljesen szét van válva a 2 vonal
2016. szept. 27. 15:45
 4/21 anonim ***** válasza:

A példánál maradva: a standardnak mindkét vonalnak meg kell felelnie, és az ösztönpróbán is. Tehát nem álló fülű nem megy át a tenyészszemlén, ha munkavonalú, akkor sem.

Ahhoz, hogy a kölykök törzskönyvezhetőek legyenek, igen, mindkét szülőnek kell a tenyészszemle, plusz eü. szűrések.

2016. szept. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
a kölykök törzskönyveztetéséhez a szülőknek át kell menniük a tenyészszemlén, viszont a szűrővizsgálatokról még nem hallottam... mármint persze egy felelős tenyésztő megcsinálja és ragozhatnánk tovább, de a tk-nak nem feltétele tudtommal. ha ez nem igaz, javítsatok ki :)
2016. szept. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Már a tenyészszemlén is úgy kell megjelenni, hogy viszed a negatív szűrővizsgálati eredményeket, ami az adott fajtánál elő van írva. Anélkül eleve nem mehet tenyészszemlére. Persze nem biztos, hogy ez az összes fajtánál így van, de a legtöbbnél feltétel.
2016. szept. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nagyon toppon kell lennie egy kannak, hogy akarjanak vele fedeztetni. Bármilyen fajtájú is. Sokkal több kan van, mint szuka, amit elletni akarnak.Mindig vannak "ügyeletes" fedező kanok. Hozzájuk többen is viszik a szukájukat.
2016. szept. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Fura.. köszönöm a válaszokat megértettem a lényeget:) van rgy ismerősom aki igazából külföldön lakik és van egy kanja, és a szeme kék, es annál a fajtánál kizáró ok, de mégis írja h tenyésztésre fel lehet kérni őt, nem tudom h külföldön hogy működik de én furcsállom, köszönöm a válaszokat mégegyszer
2016. szept. 27. 22:54
 9/21 anonim ***** válasza:
Fontos lenne tudni, hogy milyen fajta milyen vonalú egyede. Nem minden fajtánál ugyanazok a szabályok.
2016. szept. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Border collie, fekete feher
2016. szept. 28. 20:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!