Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Játékok, amiket egy energikus,...

Játékok, amiket egy energikus, de labdázni nem szerető kutyával lehet játszani?

Figyelt kérdés
5 hónapos kánaán kutya, ismerősé. Elég problémás, aminek a nagy része a levezetetlen energiákból ered. Fajtájából adódóan a lakásban ellabdázgat, ha olyan kedve van, de nem fog kifulladásig apportírozni, mint egy border. A kora miatt még igazán futtatni sem lehet. Szeretnék neki játékokat javasolni, amik levezetik az energiáit. Gondoltam a klikkerre, keresős játékokra (kajával), nyomkövetésre. Esetleg más ötleteitek vannak?
2016. szept. 28. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám vadászkutya, egy madzagra kötött játék után egész nap futna :DD egyébként én is ezzel küszködöm, labdázni nem szeret sem kötelet húzni vagy bármit. Én a mezőn szoktam kergetőzni vele, a kutya "beindítására" a furcsa hangok kiadása tökéletes, ujjongás,taps,meg ilyen hülyeségek jó hangosan, az én kutyám ilyenkor bepörög és eszeveszettül futkosni és kergetőzni kezd :DD Egyébként rongyozás? kergetőzés? frizbi? vagy amit én csinálok hogy egy játékot húzok magam után és cselezgetem vele?
2016. szept. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja és az enyém 7 hónapos kölyök.
2016. szept. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez a fajta játékokkal nem igazán motiválható, szóval napi pár perc rongyozás és hasonlók után inkább elmegy szaglászni.
2016. szept. 28. 14:10
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
akkor vigyétek olyan helyre ahol szaglászhat....a szaglászásnál semmi sem fáraszt le jobban egy kutyát.
2016. szept. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
de egyébként most testi vagy szellemi fárasztásra gondolsz? A kettő nem ugyan az. A szellemire ennél a fajtánál a tanítás a legjobb, testileg meg bármi de fontos lemozgatni hogy egészséges maradjon.
2016. szept. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindkettőre. A lényeg, hogy fáradt legyen.
2016. szept. 28. 14:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Vidd egy erdobe, egy ora-masfel ora mulva gondolkodni nem fog tudni es baromi nagy elmeny neki.
2016. szept. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kötélhúzás, plüssök "gyilkolás", rágás (pl rágócsont, gumi játék vagy bot) esetleg tölthető játékok pl jutalomfalatadagoló labda.
2016. szept. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szellemi foglalkozásnál jobban semmi nem tud lefárasztani egy kutyát. A klikkerezés, tanítás, munka nagyon is jó erre. Oda is be lehet hozni a játékot, de úgy, hogy azt a kutya ne unja meg. Ez mindennek az alapja, hogy még akkor kell abbahagyni a játékot, tanítást, mielőtt a kutya beleunna, elfáradna, elvesztené a motivációt. Ha ez csak 30 másodperc labdázás, akkor ennyit kell labdázni.
2016. szept. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!