Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyerek szerető, kutya...

Milyen gyerek szerető, kutya fajták valók ami kisbaba, kis gyerek, vagy nagyobb gyerek mellé illene?

Figyelt kérdés
fajtiszta,keveredés-keresztezés-keverék

2015. jan. 8. 15:16
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem a labrador
2015. jan. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
5%
Kistesű , es mindenkeppen kojok mert attol fugg igazanibol hogy mihez van alkalmazkodva;)
2015. jan. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
70%

Labrador és golden retrieverek,beagle,berni pásztor,boxer: ők kifejezetten kisgyerek mellé valók,családi kutyák.

Sokan felsorolják még a kistestű társasági kutyákat de ezek egyike sem való kisgyerek illetve baba mellé!

(egyedi kivétel van,de összességében nem gyerekkutyák)

Nagyobb gyerekeknek kiváló társa lehet mondjuk egy vizsla,schnautzer,uszkár(közép vagy nagy).Ami általános érvényű,hogy ha bementek egy menhelyre,és felsoroljátok a gondozóknak hogy mik az igényeitek tudnak mutatni nektek kutyát,sajnos vagy nem,nem egyet és nem kettőt,hanem többet is.

2015. jan. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
77%
Ha elmondod, ti mit tudtok nyújtani a kutyának (séta, szocializálás, kert/panellakás), könnyebben tudunk majd segíteni!
2015. jan. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
87%

Nincs olyan, hogy EZ a fajta/kutya jó a gyerek mellé 100%-ra! De alapvetően bármelyik fajta alkalmas gyerek mellé, csak néhány dologra kell odafigyelni:

-Mára az egyedre ha már felnőtt, hogy viszonyul a gyerekekhez!

-A kutya és a gyerek is legyenek megfelelően nevelve, nem csak az egyik!

-Milyen a múltja a kutyának! (ha felnőtt)


A labrador és a goldon között is van nem gyerek mellé való egyed, és a legagresszívebbnek tűnő fajta képviselői között is akad gyerekkedvelő. Temperamentumban a tenyésztő vagy a menhely sokat tud segíteni. Arról írj inkább, mert ez számít, hogy Ti mit vártok el egy kutyától (mozgásigény, szőr hossz, méret stb.) és, ami nagyon-nagyon fontos, hogy Ti mit tudtok nyújtani a kutyának (időben, türelemben, akaratban, lefárasztásban, nevelésben, tartási körülményekre stb.) Pl. ha jobban szerettek közösen Tv-t nézni, akkor a bulldog jó kedvenc lehet, de ha éjjel-nappal túrázik a család és tanítani is akarja a kutyát akkor egy border is lehet jó választás.

2015. jan. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 iluci26 válasza:
51%
Nekem spánielem van és a keresztgyerekeinkért oda van .Nyúzzák ,húzzák a farkát azt csinálhatnak a kutyával amit akarnak nagyon hagyja magát nekik ,persze a kutyát nem bánthatják mindig mondtuk elmagyaráztuk nekik mit szabad mit nem.Csak ajánlani tudom gyerek mellé a spancikat:)
2015. jan. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
81%

Ahogy már írták: nem kizárólag fajta-függő, nevelés kérdése, de még fajtán belül is lehetnek komoly kilengések.

Láttam már olyan spánielt, amelyik önző, féltékeny volt - rossz nevelés, de a kutyában is volt hiba.

A boxer rosszul nevelve, vagy rossz idegrendszerrel már azért is veszélyes, mert alapvetően örző-védő, de lehet sorolni szinte minden fajtából rossz viselkedésű egyedeket.

Kell egy megbízható fajta, és a tenyésztővel megbeszélni, hogy mivel kisgyereke is lesznek a családban, egy valóban kiegyensúlyozott idegrendszerű kölyköt ajánljon.

8-10 hetes korára ez már látszik a kölykön, s ha van egy jó alany, azt legfeljebb a gazda tudja elrontani - ehhez persze kell egy megbízható jó tenyésztő is.

2015. jan. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 neige ***** válasza:
84%

Először is jól gondoljátok át, mit tudtok nyújtani a kutyának.A gyermek/gyermekek mellett lesz arra időtök, hogy CSAK a kutyával is foglalkozzatok, bent vagy kint szeretnétek tartani, elég nagyok a gyermekek, hogy megértsék, nem nyomjuk ki a kutya szemét és nem nyúlunk a fenekébe, vagy FOLYAMATOS felügyelettel lesznek majd együtt a kutyussal?


Ha menhelyre mennétek, biztosan tudnak gyerekkel kompatibilis kutyát ajánlani, "kipróbálhatjátok" hogyan viselkednek vele a gyerekek, hogyan velük a kutya.


Ha tenyésztőtől vásárolnátok fajtatiszta kutyát, akkor mondjátok meg neki, gyerekekkel lesz együtt, úgyhogy a legnyugodtabb energiájú, közepes vagy inkább alacsony energiaszintű kutyát válasszátok.


Ajánlom figyelmetekbe a szuka lehetőségét, ami kevésbé domináns, mint a kan, akár saját "kölykei"-ként is vigyázhat a gyerekekre, biztosan több türelme lesz, mint egy kannak - nézzük csak a természetbeni kölyöknevelést, mindenhol a nőstény a türelmesebb.


Nálunk bichon havanese van, jól szocializálva isteníti a babákat, másfél éves keresztfiam lábánál alszik és "őrzi" a többi kutyánktól.


A staffordshire terrier kölykünk a leggyöngédebben játszik a kisfiúval, engedi, hogy kivegye a szájából a játékait, önként felajánl neki különböző opciókat, melyik játékkal szeretne játszani.SOHA nem játszott vele harapdálóst, ugrálóst, mint a kutyáinkkal.De veszélyes pusziosztó. :)

2015. jan. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Rottweileres Gazdi ***** válasza:
13%
Én merem ajánlani a rottweiler-t persze ha van egy erős gazda aki napi foglalkozást tud a kutyának adni . Én is kisbaba korom óta rottweiler kutyusokkal nőttem fel és soha nem mordult rám egy kutya sem ... Nem biztos hogy egy labrador jobb mert az is fellökheti ... Mivel nagy és attól mert gyermek szeretőbb ...
2015. jan. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
48%
Én a berni pásztort javaslom. Nagyon barátságos és játékos kutyus, szereti a gyerekeket.
2015. jan. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!