Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 12 éves spánielem,...

Van egy 12 éves spánielem, kozmetika előtt kapott tranquigel nyugtató pasztát, mert nagyon ideges ha a szőréről van szó. Meddig hat?

Figyelt kérdés
Az orvos 2 egységet javasolt. Tegnap 5 óra körül kapta meg, kb.20 perc alatt hatott, de úgy, hogy 2 lépést sem tudott megtenni. Azóta ugyan olyan kába. Meddig hat ez a nyugtató? Kezdjek aggódni, szóljak a dokinak hogy még mindig nem tért magához?
2016. szept. 28. 19:33
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Azért mert a kozmetikus egybol ezt javasolta, mivel bolha ekcemaja van. Nem tudtam, hogy a ketto uti egymast es a doki sem mondta hogy nem szabad bolhairto szert adni rogton..
2016. szept. 29. 15:06
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag kb bármilyen parazitaellenes szer interakcioba lépett volna az ACP-vel, én csak azt nem értem, miért pont neostomosan.. de mivel írtad, h a kozmetikus ajánlotta, mindent értek.. én inkább ajánlanám a Bravectot, vagy Nexgard-ot, ezek jobb, hatékonyabb és szélesebb spektrumú élősködő ellenes szerek. Elvitted dokihoz a kutyád?
2016. szept. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Igen voltam.. kapott atropinumot es infuziot. Elegge ki van akadva a kozmetikusra.. meg ketseges h mi lesz a kutyussal..
2016. szept. 30. 06:54
 14/21 anonim ***** válasza:
Nem csodálom, h ki van akadva.. jobbulast!!
2016. szept. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
48%

Az állatorvos van kiakadva? Ő adagolta túl a kutyát, ráadásul azt sem mondta el neked, hogy ezekkel a bolhairtó szerekkel együtt nem használható. Tudta, hogy kozmetikushoz viszed a kutyát, erre fel kellett volna hívnia a figyelmedet. Próbálja magát menteni...


A kutyának mielőbbi jobbulást!

2016. szept. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Utolso: nekem is pontosan ez a velemenyem. Meg mindig kaba amugy a kutya es felek nagyon hogy mi lesz vele.. ma megint viszem es infuziot kap. Koszonom a valaszokat mindenkinek :)
2016. szept. 30. 16:45
 17/21 anonim ***** válasza:
44%
Igazából szerintem mindketten hibáztak. A kozmetikusnak is kellett tanulnia, hogy ezek a szerek képesek egymással kölcsönhatásba lépni. Őt max. akkor menteném fel, ha nem szóltál neki, hogy a kutya le van szedálva (bár szerintem látnia kellett volna rajta, de a franc tudja).
2016. szept. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
A kutyat el kellett altatni. Az ekg kimutatta a szivelegtelenseget. Teljesen kihult a teste es kiszaradt. Idos.. tudovizenyo alakult ki nala, ha nem altatja el akkor megfulladt volna. Ugyhogx itt vege a tortenetnek, ami azzal kezdodott, hogy csak meg akartam nyiratni.
2016. szept. 30. 19:00
 19/21 anonim ***** válasza:
75%
Őszintén sajnálom! Kérlek, ne hibáztasd magadat!
2016. szept. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Épp most olvastam, és rögtön eszembe jutott, hogy láttam itt erről kérdést... a történet végét nem ismertem, nagyon sajnálom. :( A lentiekből úgy tűnik, a kozmetikus felelőssége egyértelmű.


Sajnálatos, de egyben tanulságos esetet szeretnék elmondani. A héten járt nálunk egy kutyus, aki kozmetikushoz készült, de mivel nem szereti a nyírogatást, ezért nyugtatót kapott.

Másnap rémülten hív a gazdi, hogy a kutya kómába esett. A tulajdonos kikérdezése után kiderült, hogy a kozmetikában szerves foszforsav észterrel a fürdetés után még lemosták a kutyát bolhairtás céljából. A vegyszer és a nyugtató kölcsönhatásba lépett egymással, hatásukat kölcsönösen felerősítették. Ez amúgy egy ismert gyógyszerkönyvi mellékhatás és egyben figyelmeztetés. A felhasznált vegyszer vényköteles, csak állatorvosi felügyelet mellett használható, ennek ellenére sajnos rákerült a kutyusra a kozmetikában. Két napig próbáltuk a kutyát megmenteni, majd a folyamatosan romló állapota miatt el kellett altatnunk. Mellékelem az EKG leletünket, melyen látható hogy a normál ingert adó színusz csomó már nem működik megfelelően, fibrillál és a kamra a saját ingerületképzésével próbál ráütni.

A tulajdonost természetesen tájékoztattam a lehetséges jogi lépésekről.

Sajnos gyakran találkozunk az illegális gyógyszer felhasználás és kereskedelem következményeivel, ezért kérem, hogy mindenki csak arra engedéllyel és megfelelő szakismerettel rendelkező helyről vásároljon!

[link]

2016. okt. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!