Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyát milyen idős koráig...

Egy kutyát milyen idős koráig lehet szocializálni?

Figyelt kérdés
A kutyim 8 hónapos úgy adódott hogy idén nem tudom kutyaiskolába vinni, és sajna a környékbeli kutyákkal sem tud játszani csak hetente kéthetente 1x. A viselkedésével csak kis gondok vannak pl. kicsit tolakodó más kutyákkal, vagy néha ágaskodik szaglászás közben vagy össze gabalyodik a póráz mert körbe sétál, szóval ilyenek na meg ha más kutyát lát enyhén húz, meg néha lefekszik és ha a kutya közelebb ér akkor felugrik és játszani akar (ezt általában nem engedem neki, próbálom leszoktatni) szóval ha csak jövőre tudom kutyaiskolába vinni az nem gond? Ezek a hibák még javíthatóak lesznek? És nem lesz belőle baj ha most nincs alkalma játszani? Egyébként teljesen barátságos, a cicákat is szereti, az embereket és a kutyákat is.

2016. szept. 28. 21:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Legrosszabb esetben nagyobb meló lesz megnevelni, meg tovább fog tartani :)
2016. szept. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát azért jobb mint a semmi :D
2016. szept. 28. 21:35
 3/3 anonim válasza:
75%

Az én kutyám kutyaiskolás volt, ott találkoztunk 4-9 éves kutyákkal is akik ugyan úgy megtudták tanulni mindazt amit a fiatalabb kutyák. Nehezebbnek sem nehezebb tanítani őket,csak a "rossz" szokásokat nem egyszerű átformálni...akár csak az embernél.

Egyébként az én kutyám is ugyan ezeket csinálta,de ez legfőképp azért van mert egy kölyökkutyáról beszélünk. Most 3 éves,de még mindig kíváncsian fogadja a kutyákat/embereket. (Lefekszik és úgy várja a közeledő kutyát stb.)

2016. szept. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!