Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány es fosik a 2 hónapos...

Donatin viki kérdése:

Hány es fosik a 2 hónapos kiskutyám micsi álljak mit adjak neki?

Figyelt kérdés
Sziasztok Tegnap óta hany es fosik a kiskutyám 2 hónapos múlt es nem tudom mi baja van nem eszik vagy csak nagyon keveset es en itatom fecskendezovel. Ha tudjatok h mi baja lecci írjatok meg koszi??!

2016. szept. 29. 13:17
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó. Értem miért írtad amit írtál, de én is falusi vagyok, és biztosíthatlak nem nyüzsögnek felénk a kérdező hozásállásúakból túl sokan.. Szerencsére. A falusiak is szeretik a kutyáikat, néhányan annyira, hogy a kutyának akkor is jut hús ha a gazdának nem.
2016. szept. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Ha 2 hónapos múlt akkor max. 10 hetes (vélelmezve, hogy heylesen használja a magyar nyelvet a kérdező, mert utána már inkább 2,5 hónapot vagy 3 hónapot használunk), ha 3 hete van ott ahol van, akkor az igen nagy baj. Ennek a kutyának nem lenne szabad ott lennie ahol van. Akkor menjünk szépen sorban:


1. 41/2010 Korm. rendelet 14§ (15) Az eb, macska és görény kölyköket nyolchetes korukig anyjukkal kell tartani.


Tehát ez a kutya nem csak most, de 3 hete sem lehetett volna ott ahol most van. Ha falusi akkor 6 hetesen szokták elválasztani (utána már gondozni kell a kicsiket, és ez már költség, tehát 6 hetesen lepasszolják). Ezzel számolva a kiskutya most kb. 9 hetes lehet (ez egybevág az előző felétételezéssel, hogy max. 10 hetes). Tehát ez kiskutya jogellenesen van ott ahol van.


2.: a gazdi nem akarja elvinni állatorvoshoz, negyed 2-kor írta ki a kérdést. Most arra hivatkozik, hogy elmúlt 4 óra és nem tudja hova vinni. Kérdés, hogy mi történt ebben a 2 és 3/4 órában (163 percben)? Miért nem vitte sehova, mert nem is akarta, hiszen az pénzbe kerül.


3.: BTK (Büntető törvénykönyv) 244§ (1):Aki

a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben indokolatlanul olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza,

b) gerinces állatát vagy veszélyes állatát elűzi, elhagyja vagy kiteszi,

vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha az állatkínzás

a) az állatnak különös szenvedést okoz, vagy

b) több állat maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza.

Ebből itt az az (1)a-ból "indokolatlanul olyan bánásmódot alkalmaz" és a (2)a "az állatnak különös szenvedést okoz,"

Csak kár, hogy ezt erre senki nem fogja alkalmazni.


4.: Nagyon csodálkoznék, ha ez a kiskutya holnap reggel még élne. Pláne 2 nap múlva amikor talán eljut az orvoshoz (persze akkor is lesz kifogás).


5.: Legalább lesz mit meggyónni a hétvégén, hogy a kérdező hagyta az Úr egy teremtményét keserves kínok között megdögleni.

2016. szept. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
82%

Magyarországon nagyjából 50km-enként van egy nagyváros, ahol van normális kutyákra szakosodott állatorvos. Csak van egy szomszéd, barát, apuka, anyuka akit meg lehet kérni, hogy autóval vigyen el a legközelebbi nagyvárosba és ott ellátják a kutyát. Ez az 50km maximum 1,5 óra autóval. Ilyen távolságon belül bárhol van rendes állatorvos. De ha a megyeszékhelyeket nézzem azok is általában a legkisebb faluból is autóval max. 2 órán belül elérhetőek (a legközelebbi). És ott már biztosan van valami. De a nagy "egyetem városok" Bp, Szeged, Debrecen, Kaposvár (Pécsett és Győrött nem tudom van-e kisállatklinika mert azt nem ismerem, de ezzel az ország nagy részét le is fedtük) ahol még állatklinika is van 0-24órás az is elérhető max. 2-2,5 órán belül. Persze ha valaki el akar indulni, és nem a gyakorikerdesek.hu-n akar siránkozni...


Ha nem oldod meg, hogy gyorsan eljussatok állatorvoshoz (és mint a fentiekben leírtam, hogy merre kell keresni) akkor a kutyádnak feltehetően annyi. Bár vannak még csodák, és ilyenkor még az ima is segíthet.

2016. szept. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Hat el mondom en neked mit csináltam 163 perig

Telefonáltam igen nyomorult

Elhiheted nem akarom h meg dögöljön

Es el hiheted van pénz es lusta se vagyok el vinni mindent meg remek érte

2016. szept. 29. 17:09
 25/34 anonim ***** válasza:
Mióta kiirtad a kérdésedet, eltelt 4 óra pontosan. Ha megkéred egyik barátodat, rokonodat bárkit már Bp-en lehetnél a kutyával kb. az ország bármelyik pontjáról, de legalábbis nem járnál messze.
2016. szept. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Okes okoskodj meg te mar csak tudod :D

Amugy jobban van mar koszonom annak aki próbált segíteni es megértett

Es azok akik a halálát kívántak neki es így beszéltek "h csonalkoznanak h ha holnap élne az rohadjon meg

2016. szept. 29. 17:29
 27/34 anonim ***** válasza:
82%
Tényleg fogd vissza magad! Itt senki nem kívánta a halálát, épp hogy aggódott miatta mindenki! Sajnos jobban is, mint te... Mert az állattartásnak vannak szabályai, és az egyik legfontosabb az, hogy ha beteg, rohanok vele az orvoshoz! Itt nincsenek kifogások, meg kell oldani! Mintha egy kisbaba életével játszanál.
2016. szept. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Vidd el Juhászékhoz. Jól felszerelt klinika ami 10-ig nyitva van...
2016. szept. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Nagyon szétfőtt rizs, némi főtt csirkemellel, bőr nélkül. Bolus tabletta fél.

A konzervet felejtsd el. Nagy a víztartalma, megfosathatja a kölyköt. Főleg, ha "olcsó" konzerv.

2016. szept. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Rendben koszonom akik normálisan tudtak válaszolni

Végül el mentünk orvoshoz igaz a doki azt mondta nem mehetek házhoz de akkor is el vittem igaz h mar jobban volt

Oda értünk nagyon őrült az orvosnak a kiskutyám es az orvos meg kérdezte tőlem h en mit látok rajta mert semmi baja nincs ..

Aztán meg vizsgálta es nem mondott semmit

Utána csak ra kérdezett h mit attal en neki h jobban lett es anyit mondtam h azt amit az emberek szoktak be venni amikor hánynak es fosnak , szén tablettát, normaflor , b6 vitamint mert az jo hanyingerre es egy nagyon pici lazcsilapitot h ne legyen lázas es egész nap simogattam.

Es csak anyit valaszolt h nem akarok allat orvos lenni ??

Mert o 18 éve van ebben a szakmában de meg ilyet nem látott h fel hívják azzal a problémával h beteg a kutya aztán el is viszik es nincs semmi baja

Ja es meg anyit is mondott h vannak olyan bolond emberek h ilyen kis piti dologért pl hany es fosik a kutya szaladgálnak dokihoz hisz ezek a gyógyszerek es színe mindegyik állatokon tesztelt!!!

A kisbabát se viszem orvoshoz ha fosik csak ha valami tényleg nagy baja van ( nem lehet lehúzni a lázat stb)



Úgyhogy emberek szerintem az összes orvosnak ez a véleménye de nekik ezért is jo mert fizetnek érte es szinte ugyan azt adja neki amit te is Othon meg tudnál csinálni csak képzeld magad a kutya helyébe ennyire egyszerű


Ja es a világ lég jobb dokia es nagyon koszonom neki :) :)

2016. szept. 29. 22:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!