Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan és honnan szerezzek...

Hogyan és honnan szerezzek anyagi támogatást kutyamenhely megnyitására?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy itt inkább magyarországi tagok vannak, de mégis remélem, hogy tud valaki segíteni.

Vajdaságban élek, egy kisvárosban, ahol rengeteg kóbor kutya van. Szerettem volna kutyamenhelyet nyitni, viszont a vezetőség ezt az ötletet nem támogatja. Hogy mi oknál fogva, azt ők sem tudták megmondani.

Az elkóborolt, kidobott állatokat mind lelövik. Nem elaltatják, lelövik! Van valamennyi befektetett pénzem, de ez mégsem lenne elég, esetleg a kutyamenhely megépítésére. Nincs kétség, hogy belevágok, ami itt folyik azt én nem tudom tovább nézni. Hetente 5-6 kutyát kivisznek a szeméttelepre és otthagyják őket a város szélén. A többiről pedig ne is beszéljünk. Tudnátok-e esetleg hogy kihez fordulhatnék támogatásért?


2016. szept. 29. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
én is vajdasági vagyok. Hát őszintén senki sem fog segíteni. ÓBecsén van egy menhely de ha havonta 1 kutyát örökbe adnak az már jó...és az a menhely is pocsék. Én is gondoltam hogy nyitok ott egy menhelyet. ha vársz még pár évet akkor én támogatlak majd innen Németországból :)
2016. szept. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy nem csak megnyitni kell egy menhelyet, hanem ami nehezebb: azt fenn is tartani. Nem csak etetni az állatokat, hanem rezsit fizetni (víz, villany, főzéshez is vagy villany, vagy gáz, szemétszállítás), és ami a legtöbbet felemészti, az állatorvosi költségek. Oltások, ivartalanítás, bolhairtás, féreghajtás, betegség esetén kezelés, műtétek stb. Ez rengeteg pénz. Magyaro.-n önkénteskedem egy menhelyen, ezért kicsit belelátok. Az etetés a legkisebb gond, az állatorvosi költség a legnagyobb. Havonta milliós, akár több milliós költségről van szó. Ezt itt a menhelyek adományokból, adó 1%-ból fizetik, illetve kapnak tárgyi adományokat is, mint pl. lejárt, de még etethető ételfélék, vágóhidakról, hentesüzemektől hulladék (nem romlott, de emberi fogyasztásra alkalmatlan állati maradékok).

Támogatni nagypénzű, de egyben nagyszívű tehetős embereket, cégeket lehet felkérni, a nyitáshoz és a fenntartáshoz is, de ezt a legnehezebb találni, hiszen ez egy örökké veszteséges befektetés.

Ettől függetlenül sok sikert, és kitartást kívánok.

2016. szept. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!