Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az az Aujeszky betegség?...

Janos.pete kérdése:

Mi az az Aujeszky betegség? Mik a tünetei? Hogyan kell kezelni? Ellen/gyógyszerek használata?

Figyelt kérdés

2016. okt. 2. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

[link]

Nem bonyolult beírni a google-be, sőt, egyszerűbb, mint ide kiírni egy kérdést ;)

2016. okt. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Aujeszky-kórt másik néven álveszettségnek is nevezik. Nyers vagy nem kellőképpen hőkezelt sertéshús fogyasztása útján kaphatja el cica, kutya. A lappangási ideje kb. 6 nap. Nem gyógyítható, mindig elpusztul a megfertőződött állat.
2016. okt. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az első válaszban található link teljes tájékoztatást adott. Eddig ritkán, de előfordult hogy sertés szívet adtam nyersen a kedvenceimnek. Ezután csak főzve kaphatják.
2016. okt. 2. 19:32
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok beleszólni, mert hát mindenki sepregesse a saját ajtaját, de ha már költessz ilyenre (sertésszív), inkább költs valami olyanra, ami mehet nyersen is (persze csak ha nyersen eteted), mert főzve nem igen lesz tápanyag, amit még hasznosítani tud.

(nyersen etetem, én először nagyon energikusan tartottam minden nap más hús-napot, volt sertés is, ugye főzve, és csak színhús, mert csontot nem ehet főzve/sütve.. de utána leálltam a sertéssel mert.. nekem büdös volt ahogy főtt.. és igazából sokkal jobb lett a kutyám állapota, nem volt annyira kövér, meg hát a szőre is jobb lett.. ez 3 hónap után látszódott:D

2016. okt. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs rá gyógyszer, mindig halálos kimenetelű. Ahogy előttem is írták, ha nyersen akarsz etetni, akkor: nyúl, csirke, kacsa, ló, szarvas stb. Termèszetesen vaddisznó és disznó kizárva.
2016. okt. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!